Інвестиції.орг

Kyiv, Feb 21 01:10 | London, Feb 20 23:10 | New York, Feb 20 19:10
Shanghai, Feb 21 07:10 | Tokyo, Feb 21 08:10 | Sydney, Feb 21 10:10

Верховна рада спростила правила для девелоперів

Верховна рада спростила правила для девелоперів
18 лютого 2015 в 16:32 - Роман Зайцев


Верховна рада спростила правила для девелоперів

Парламент спростив дозвільну процедуру для будівництва - тепер отримати необхідну документацію можна буде за 3 місяці.Наявність будівельного паспорта, плану забудови та розвитку території дозволить розпочинати роботи навіть без додаткового схвалення влади. Це буде сприяти залученню інвестицій в добудову заморожених об‘єктів, а також здешевлення вартості будівництва на 15-20%. Втім, учасники ринку відзначають, що закон складно реалізувати, поки не буде передбачена відповідальність чиновників за недотримання істотно скорочених термінів видачі дозволів.
разрешение на начало работ
Верховна рада прийняла в цілому законопроект № 7418 "Про регулювання містобудівної діяльності" з урахуванням поправок президента, що спрощує видачу дозвільної документації на будівництво. Законом встановлюється максимальний 10-денний термін для видачі будь-якого з наступних дозволів: на проведення підготовчих і будівельних робіт, на затвердження проектної документації, на введення об‘єкта в експлуатацію та підключення його до інженерних систем та інфраструктурі водо-і теплопостачання. Документ передбачає, що незабаром місцеві влади повинні будуть видавати дозволи на відчуження земельних ділянок протягом 60 днів.

"До цих пір на отримання дозволів у забудовників йшло мінімум 6-8 місяців, а нерідко й кілька років. А процедура відчуження ділянок могла займати до року. Якщо норми прийнятого закону будуть виконуватися, на проходження всіх процедур буде потрібно не більше 3-3,5 місяців ", - зазначив директор з економічних питань Argus Real Estate Ігор Чорний.

Закон передбачає видачу дозволів на будівництво за принципом "мовчазної згоди". Для цього в органи будівельно-архітектурної інспекції буде потрібно подати декларацію на проведення підготовчих робіт, а починати будівельні роботи можна буде через 10 днів після звернення із заявою до місцевих органів влади, якщо за цей період не було отримано відмову. При цьому дозволу на будівництво дачних та присадибних будинків площею до 300 кв. м не вимагається за наявності у забудовника будівельного паспорта індивідуального об‘єкта.

"Девелопери зможуть чіткіше планувати свої ризики і закладати їх у вартість проекту. В першу чергу це буде сприяти залученню іноземних інвестицій і позик міжнародних фінансових структур. Вартість будівництва вже до кінця року знизиться на 15-20%", - пояснила президент Асоціації експертів з нерухомості WIDevelopment Микола Багаєв.

"У забудовника з‘явиться законодавчо закріплене право отримати дозвіл в найкоротший термін, тому йому не доведеться витрачатися на хабарі", - підкреслив пан Черній.

Відповідно до прийнятого закону, проектна документація повинна бути погоджена з генпланом населеного пункту і підтверджена екологічною, санітарною та будівельною експертизами. Всі ці експертизи необхідно буде проводити тільки при будівництві об‘єктів IV-V категорії складності - багатоповерхових будинків понад 10 поверхів, готелів, спеціалізованих шкіл, гімназій, будівель науково-дослідних організацій, бізнес-центрів, банків, оздоровчих установ.

Таку лібералізацію не підтримали представники парламентської опозиції.

"Інвестори-фізособи не будуть застраховані від махінацій при будівництві об‘єктів меншої поверховості, оскільки в цьому випадку не існує жодної експертизи, спрямованої на попередження порушень", - заявив під час розгляду проекту закону депутат Іван Заєць ("Наша Україна-Народна самооборона"; НУНС).

Серед послаблень - і зниження навантаження на девелоперів в частині фінансування будівництва міської інфраструктури. "Раніше такі внески виплачувалися виключно забудовниками, а тепер у розвитку інфраструктури братимуть участь ті, хто придбав землю під забудову", - відзначає пан Черній.

Максимальний розмір пайової участі при будівництві нежитлових споруд складе 10% від його кошторисної вартості, житлових будинків - 4%. За ці кошти влада буде будувати дитячі майданчики, сквери, під‘їзні шляхи.

"Здешевлення вартості будівництва, а також гарантовані інвестиції в інфраструктуру зможуть зрушити з мертвої точки будівництво об‘єктів, заморожених під час кризи, - вважає Микола Багаєв. - Думаю, довіра громадян до схеми купівлі первинного житла "під забудову" почне відроджуватися".

Однак, на думку народного депутата Кирила Куликова (НУ-НС), виникнуть проблеми з дотриманням чиновниками закону в частині скорочення терміну розгляду дозвільних документів, оскільки в законі відсутні норми про персоніфікованої відповідальності.

Верховна рада спростила правила для девелоперів


Новини Статті Аналітика
У Шанхаї збудують 632-метровий готель У Шанхаї збудують 632-метровий готель Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності
Мінрегіонбуд планує отримати 390 млн. грн. за доступне житло Мінрегіонбуд планує отримати 390 млн. грн. за доступне житло Цільові облігації у фінансовому механізмі формування житлового фонду Цільові облігації у фінансовому механізмі формування житлового фонду ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
В Україні набрав чинності закон про спрощення дозвільних процедур в будівництві В Україні набрав чинності закон про спрощення дозвільних процедур в будівництві Банківське кредитування в стратегії модернізації та інноваційного розвитку економіки України Банківське кредитування в стратегії модернізації та інноваційного розвитку економіки України Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
"Газпром" оцінює будівництво газогону "Пiвденний потiк" в 15,5 мільярдів євро Принципи організації комунальної інфрастуктури Принципи організації комунальної інфрастуктури I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
Єврокомісія підтримала проект будівництва Єврокомісія підтримала проект будівництва "Південного потоку" Страхування у системі фінансування житлового будівництва Страхування у системі фінансування житлового будівництва I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Ніколи ніколи ніколи ніколи не здавайся.

Уїнстон Черчілль
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті