Інвестиції.орг

Kyiv, Jul 17 11:02 | London, Jul 17 09:02 | New York, Jul 17 05:02
Shanghai, Jul 17 17:02 | Tokyo, Jul 17 18:02 | Sydney, Jul 17 20:02

Приклад успішного подолання кризової ситуації у Вашій компанії

Приклад успішного подолання кризової ситуації у Вашій компанії
11 жовтня 2010 в 10:36 - Уляна Роїк


Приклад успішного подолання кризової ситуації у Вашій компанії

В умовах коли над Вашим бізнесом повисає небезпека фінансового тиску, необхідно скорочувати штат і формувати незалежну фірму. До таких дій вдається дуже багато закордонних компаній. Там послуги програмістів і юристів прийнято віддавати на аутсорсинг.  З такою проблемою зіткнувся бізнесмен, Павло Крічевскій, співвласник компанії «Европарт Рус».Інформаційне агенство Forbes, повідомляє деталі діяльності бізнесмена. На думку редакції ІНВЕСТИЦІЇ орг, такий приклад допоможе багатьом нашим читачам знайти вихід з подібних проблемних ситуацій.

Протягом місяця Крічевській тестував свою ідею на партнерах і підлеглих. Кілька місяців пішло на влакодження організаційних проблем, і у вересні 2009 року програмісти пішли у вільне плавання.

Нова фірма «Сіквел» прийняла у свій штат одинадцять співробітників відділу IT на чолі з начальником Ісааком Безмозгім. Структурою в на рівних умовах володіють Безмозгій, а також Крічевській з двома партнерами по «Европарт Рус». Мета реструктуризації - заощадити на послугах IT 10% витрат.

Варто зазначити, що співробітники пішли на зустріч змінам. «Вони працюють в нашій компанії з самого початку, пам’ятають часи, коли вона була маленька, тому цінують індивідуальний підхід», - говорить Крічевській. Дохід працівників не змінився, але змінилась його структура. Якщо раніше премія становила 15% від загального заробітку, то зараз досягає 25%. Співробітники мають можливість два тижні протягом місяця працювати віддалено. У «Европарт» зробити це було б нереально.

«Людям приємно відчувати себе не обслуговуючим персоналом, а основними працівниками. Вони зрозуміли, що залежать від того, що самі роблять », - говорить Ісаак Безмозгій. Сам директор крім основної роботи отримав на додачу адміністративні функції: треба самому дбати про правильне оформлення відпусток та лікарняних, стежити, щоб вчасно платили зарплату. Але Безмозгій каже, що став вільнішим: «Раніше мені давали одну велику роботу і купу дрібних доробок, потрібно було робити все відразу. Зараз кажу: є план, все відразу не можу».

Регламент відносин «Cиквел» з «Европарт» прописаний в 30-сторінковому договорі. Де-факто «Европарт» став для нової фірми основним клієнтом. Ціни на послуги встановили на рівні мінімальних на ринку. Крічевській вважає, що так у програмістів не буде можливості відпочивати і з’явиться стимул шукати нових клієнтів, а також придумувати додаткові послуги для самого «Европарт».

Півроку тому «Сиквел» уклав свій перший договір щодо впровадження програми, аналогічної тій, в якій працює «Европарт». Замовник - компанія, що займається обслуговуванням банкоматів. Нових клієнтів «Сиквел» поки не поспішає шукати. «Здамо замовлення, закінчимо роботу над помилками і тоді вже почнемо активно працювати», - говорить Крічевській.

З відходом програмістів у вільне плавання турбот у штатних співробітників «Европарт» додалося. Якщо раніше будь-які завдання програмісту можна було дати «по дзвінку», то тепер потрібно відправляти заявку електронною поштою. «Спочатку це викликало у людей острах. Мені довелося проводити політінформації », - згадує Крічевській. У такої формалізації є істотний плюс. Раніше в «Европарт» були випадки, коли керівник якогось відділу давав усне доручення програмісту, а в результаті виявлялося, що потреби в цій роботі немає. Зараз будь-яке завдання програмісту «Сиквел» проходить в «Европарт» мінімум два рівні узгодження.

За поточну роботу, а також доробку незавершених робіт «Европарт» платить компанії «Сиквел» абонентську плату в розмірі 500 000 рублів на місяць. Будь-які додаткові розробки оплачуються окремо. Поки «Европарт» забезпечує 70% доходу «Сиквел», але в майбутньому його частку планується скоротити до 50%.

У середині літа, через кілька місяців після реформування відділу IT в незалежну компанію, така ж доля спіткала юридичний відділ «Европарт»: у кризу зросла дебіторська заборгованість холдингу і на виправлення ситуації потрібно було більше сил і часу, до того ж додаткових зусиль вимагало будівництво нового складу в підмосковній Гжелі.

Юридична фірма «Восток» почала працювати 1 вересня. Зараз в її штаті дві людини - директор та співвласник Дмитро Тімаков і один підлеглий. Найближчим часом штат розшириться до п’яти чоловік. Одну людину Тімаков візьме собі в допомогу для роботи по стягненню боргів. Крім того, в «Восток» буде переведений з «Европарт» відділ кадрів та відділ з пошуку персоналу (всього два чоловіки).

«Восток» надає послуги комерційним клієнтам будь-якого профілю та розміру і приватним особам. «Европарт» зараз працює з компанією «Восток» на умовах абонентської плати - 200 000 рублів на місяць. Будь-яка судова робота оплачується окремо. Крім «Европарт» у фірми дві компанії на абонентське обслуговування, а також три договори про стягнення боргів. «За час моєї роботи в« Европарт» сформувалася черга з потенційних клієнтів. Це співробітники компанії зі своїми приватними питаннями, а також комерційні клієнти, з якими я працював до приходу в компанію », - говорить Дмитро Тімаков.

Єдине, в чому Тімаков відчуває тепер недолік, - це час і ресурси, які раніше забезпечував юристам «Европарт», зокрема стільниковий зв’язок і підписка на базу «Консультант плюс». Тепер Тімаков за все платить сам. Як і в «Сиквел», у компанії «Восток» різко виріс документообіг. Змінилася і форма відповідальності. Раніше за помилки в роботі можна було отримати лише догану, тепер доведеться розплачуватися грошима.

Головна перевага, що є тепер у співробітників «Восток», - можливість заробляти. «Раніше у нас були обмеження по зарплаті, оскільки ми були другорядної службою. Тепер ми довели зарплату до рівня середньої по ринку », - говорить Тімаков. За його словами, дохід співробітників виріс на 10%. Що залишаються після виплати зарплатні кошти Тімаков збирається витрачати на преміювання співробітників та оренду приміщень для надання послуг приватним особам.

Наступний пункт програми Павла Крічевського - виділити в незалежну компанію відділ з доставки запчастин. Але є одна проблема. «У випадку з IT і юридичною службою у нас були люди-локомотиви. У відділі доставки такої людини поки що немає », - нарікає він.
 

Приклад успішного подолання кризової ситуації у Вашій компанії


Новини Статті Аналітика
ДТЕК презентувала компанію, яка займатиметься альтернативним газом ДТЕК презентувала компанію, яка займатиметься альтернативним газом Економічна природа та об’єктивні передумови трансформації бізнесу Економічна природа та об’єктивні передумови трансформації бізнесу ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
В В "Укртелекомі" почали скорочувати персонал Переваги власного бізнесу Переваги власного бізнесу Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
Над світовим бізнесом нависла загроза кризи в Китаї Над світовим бізнесом нависла загроза кризи в Китаї Необхідні умови для відкриття власного бізнесу Необхідні умови для відкриття власного бізнесу I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
Менеджери найбільших хедж-фондів виводять свої операції з Лондона Менеджери найбільших хедж-фондів виводять свої операції з Лондона Можливість заробити на группон-сайтах Можливість заробити на группон-сайтах I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012
Туроператори  підтримали ініціативу Мінкурортів зі створення Асоціації туроператорів Криму Туроператори підтримали ініціативу Мінкурортів зі створення Асоціації туроператорів Криму Венчурний капітал як джерело інноваційних процесів в системі безпеки підприємництва Венчурний капітал як джерело інноваційних процесів в системі безпеки підприємництва I-NVEST: Утренний комментарий от 31.05.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 31.05.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Соромно бути багатим, коли країна не має шляху. Соромно бути бідним, коли країна стала на свій шлях!

Конфуцій
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті