Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 23 17:38 | London, Apr 23 15:38 | New York, Apr 23 11:38
Shanghai, Apr 23 23:38 | Tokyo, Apr 24 00:38 | Sydney, Apr 24 02:38

Способи активізації інноваційної діяльності приладобудівних підприємств



10 червня 2011 в 17:24 - Ілона Чіркова


Способи активізації інноваційної діяльності приладобудівних підприємств

Приладобудування – це найбільш наукоємна галузь машинобудування, що випускає засоби виміру, аналізу, обробки і представлення інформації, пристрої регулювання, автоматичні і автоматизовані системи управління.



В часи Радянського Союзу галузь приладобудування була представлена державними потужними заводами, науково-дослідними інститутами, конструкторськими буро, проектними інститутами, лабораторіями, які здійснювали проектування, виробництво та випробування приладів. Підпорядкування приладобудівних підприємств різним державним відомствам перешкоджало широкому розповсюдженню інновацій, науково-технічних ідей, досвіду, накопиченого вченими і виробниками. Внутрішньогалузева таємність і монополізм обмежували плідність співробітництва, виключали конкуренцію галузевої науки з академічними і вузівськими її секторами. Не відбувалося обміну досвідом із закордонними представниками галузі приладобудування. Технічна відсталість промисловості України, високий рівень фізичної праці у галузі стали наслідком недалекоглядної політики, а не відсутності інтелектуального потенціалу чи новітніх технологій [1, с. 187].

Після здобуття нашою державою незалежності та переходу до ринкової економіки в галузі приладобудування відбулися зміни, які мають як негативні так і позитивні наслідки: багато великих підприємств розпалися через відсутність попиту на їх продукцію (наприклад, зникла необхідність забезпечення потужного військового комплексу); деякі підприємства продовжують працювати, але випускають значно менший товарний асортимент, часто здійснюють серійне виробництво продукції на замовлення чи тільки сервісне обслуговування раніше випущеної продукції, яка в умовах ринкової економіки не завжди є конкурентоспроможною; за допомогою колишнього кадрового потенціалу створилися малі та середні приватні підприємства, ТзОВ, акціонерні товариства, які в значній мірі мають напрямок науково-виробничої діяльності, володіють інтелектуальним потенціалом для розробки і впровадження інновацій та розвитку власних бізнес-портфелей.
 
На сьогоднішній день існує вільна ніша по виробництву побутових приладів, а зокрема пилососів та електропрасок.
 
Для розвитку побутового приладобудування потрібні інвестиції, які можуть бути одержані з дотацій держави, пільгових кредитів банків для вітчизняних підприємств, або від іноземних інвесторів. Останнім необхідно створити сприятливий інвестиційний клімат через пільгове оподаткування, або звільнення від певних видів податків на деякий час для розвитку галузі.
 
Перспективним є виробництво контрольно-вимірювальних приладів. Підприємства даної підгалузі мають стабільні індекси виробництва і цін в динаміці (2003-2009 роки), що є позитивним, враховуючи економічну кризу, наслідки якої ми досі відчуваємо. Для даних підприємств потрібно покращити інноваційну активність для оптимізації свого бізнес-портфеля. Адже за 2009 рік підприємства, які виготовляють контрольно-вимірювальні прилади на Львівщині, не впровадили жодних нових технологічних процесів, і лише 3 види інноваційної продукції було виведено на ринок, що надзвичайно мало[2].
 
Для активізації інноваційної діяльності приладобудівних підприємств необхідно, насамперед, залучити кваліфікованих інженерно-конструкторських кадрів для досягнення високого рівня НДДКР та продуктивності виробництва. Для цього потрібно підвищити рівень вищої технічної освіти в інноваційному напрямку, відновити престижність та фаховість середньої технічної освіти, що стане основою для забезпечення майбутнього кадрового потенціалу підприємств. Відомо, що середній вік працівників на приладобудівних підприємствах схиляється до старшого покоління. Бажаним  явищем було б забезпечення роботою молодих спеціалістів, які б вносили креативне мислення в колектив та бажання проводити зміни, які нерозривно пов’язані з інноваційною діяльністю підприємства.
 
Як свідчить статистична інформація [3]: „13 інноваційно активних підприємств Львівщини вивели нову продукцію для ринку, а інші 61 – нову тільки для підприємства.” Необхідно, щоб нової продукції на ринку ставало більше, тому що це допоможе підприємствам досягти високої конкурентоспроможності як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. Для цього підприємствам потрібно залучити до НДДКР фахових конструкторів, інженерів, винахідників, науковців, – які б створювали інновації в лабораторіях, та менеджерів з інноваційної діяльності, маркетологів, логістів, – які б адаптували її до потреб ринку та можливостей підприємства.
 
1. Александрова І.Є. та ін. Нарис історії приладобудування України: еволюція, сучасний стан: Монографія / І.Є. Александрова, Н.Г. Аннєнкова, Л.М. Бєсов. – Харків. НТУ „ХПІ”, 2009. – 212с.
3. Інноваційна діяльність у Львівській області. Статистичний збірник // Державний комітет статистики України. Головне управління статистики у Львівській області. – Львів, 2010. – 97 с.

 

Х.М. Беспалюк
НУ „Львівська Політехніка”
Способи активізації інноваційної діяльності приладобудівних підприємств


Новини Статті Аналітика
"ЕЛУАД" просить відкрити на підприємстві асфальтобетонний завод Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності
ДКЦПФР заборонила на 12 місяцівторгувати цінними паперами 12 підприємств групи ДКЦПФР заборонила на 12 місяцівторгувати цінними паперами 12 підприємств групи "Донецьксталь" Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
В Україні кількість підприємств та організацій за квітеньзбільшилась на 0,3% В Україні кількість підприємств та організацій за квітеньзбільшилась на 0,3% Сучасні аспекти планування у сфері інноваційної діяльності підприємств Сучасні аспекти планування у сфері інноваційної діяльності підприємств Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
Україна за конкурентоспроможністю трохи каща за Хорватію і Венесуелу Україна за конкурентоспроможністю трохи каща за Хорватію і Венесуелу Інновації у сучасному дизайні предметно - просторового середовища інтер’єру Інновації у сучасному дизайні предметно - просторового середовища інтер’єру I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
В Україні 82 підприємствам автоматично відшкодували ПДВ на суму 1,2 млрд грн. В Україні 82 підприємствам автоматично відшкодували ПДВ на суму 1,2 млрд грн. Заводський сектор науки, як складова підвищення конкурентоспроможності інноваційної структури Заводський сектор науки, як складова підвищення конкурентоспроможності інноваційної структури I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Успіх спочатку вимагає десять часткою зусиль, щоб отримати одну частку результату. Після того, як Ви впораєтеся з цим - станете постійно отримує десять часткою результату при одній частці зусиль.

Чарльз Гивенс
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті