Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 25 14:14 | London, Apr 25 12:14 | New York, Apr 25 08:14
Shanghai, Apr 25 20:14 | Tokyo, Apr 25 21:14 | Sydney, Apr 25 23:14

Особливості тінізації фінансового сектору вітчизняної економіки





Особливості тінізації фінансового сектору вітчизняної економіки

Одна з найгостріших проблем української економіки - це тінізація фінансового сектору, яка паралізувала економічний оборот і господарське життя, спотворила та зробила ненадійними відносини між підприємствами, набула загрозливих гіпертрофічних форм і масштабів.



У нашій країні майже половина всіх платежів і розрахунків здійснюється готівкою, тоді як у країнах з розвинутою ринковою економікою - не більше 3-5%. Надмірно велика частка готівкового обороту зумовлена не потребою поліпшення платежів і розрахунків у країні, тим більше не поглибленням та розширенням сфери ринкових реформ, а насамперед інтересами і вимогами тіньовиків. Намагаючись приховати свою бізнесову діяльність, вони не бажають, щоб здійснювані ними операції, серед яких немало сумнівних, незаконних, оплачувалися безготівково, відображалися на їх рахунках у банку, підлягали контролю з боку правоохоронних органів і оподаткуванню[1].

Оскільки Україна дедалі більше втягується в глобалізаційні процеси і відгородити себе від усього світу не може, головні зусилля держави повинні бути скеровані на вироблення власної економічної політики, яка б відстоювала і захищала свої національні інтереси, законні права суб‘єктів господарської діяльності на рівноправну, взаємовигідну співпрацю. А це, своєю чергою, може бути гарантовано лише у разі створення в нашій країні сучасної ринкової економіки і відповідного механізму регулювання економічних відносин, наближення їх до світових стандартів, усунення залишків адміністративної системи, формування сучасної ринкової фінансової, банківської, страхової систем та ін.
 
Вихід української економіки з тіні можливий тільки за умов стимулювання з боку держави процесів легальних заощаджень і накопичень середнього класу.
 
Україна поступово повертає довіру міжнародних фінансових інститутів, бо своєчасно виконує свої боргові зобов‘язання. Так, у 2010 році Україна повернула довіру не тільки міжнародних фінансових інститутів, але й інвесторів. Виконання зобов‘язань перед кредиторами свідчить, в першу чергу, про те, що економіка України поступово долає наслідки економічної кризи і починає наповнювати держбюджет.
 
У січні-лютому 2011 року на погашення і виплату відсотків за державним боргом було витрачено 7,32 млрд. гривень. Витрати на обслуговування держборгу склали 1,5 млрд. гривень, у тому числі за внутрішнім - 1 млрд. 9,9 млн. гривень, за зовнішнім - 495,1 млн. гривень Держбюджет-2011 передбачає залучення країною за рахунок розміщення облігацій державної зовнішньої позики 4,5 млрд. доларів, а також 500 млн. доларів - від Світового банку [2].
 
Бюджетне і податкове регулювання – один із двох класичних методів впливу держави на фінансову безпеку.
 
Одним з показників, що характеризує бюджет держави, є відношення обсягу бюджету до ВВП [3, с.24].
 
Реальний валовий внутрішній продукт України в січні 2011 року зріс порівняно із січнем 2010 року на 5,1%. ВВП України в 2010 році виріс, згідно з попередніми даними Держстату, на 4,2%, а його номінальне значення збільшилося на 18,9% і досягло 1 трлн. 85,935 млрд. гривень. При цьому в четвертому кварталі 2010 року темпи його зростання уповільнилися до 3% з 3,5% у третьому кварталі і 6% - у другому. Прогнозується зростання номінального ВВП в 2011 році до 1,253 трлн. гривень, реального ВВП - 4,5% [4].
 
На думку експертів тіньові структури контролюють більше половини ВВП України, значну частку торгово-фінансових операцій. Від обсягів тіньової економіки залежить суверенітет України, бо для тіньовиків незалежність України не має цінності [3, с.84].
 
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
 
1.                  Глобалізація інвестиційних процесів та фінансова безпека України. / Матеріали міжнародної науково-практичної конференції. К., 2001. – 19 с.
2.                  електронний ресурс http://delo.ua/
3.                  Сухоруков А.І., Ладюк О.Д. Фінансова безпека держави. Навчальний посібник. – К.: Центр учбової літератури, 2007. – 192с.
4.                  електронний ресурс http://www.interfax.com.ua/

 

Н.В.Наконечна
ЛДУВС

 

Особливості тінізації фінансового сектору вітчизняної економіки


Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Присягаюся своїм життям і любов'ю до нього, що ніколи не буду жити заради іншої людини і ніколи не попрошу і не змушу іншу людину жити заради мене.

Айн Ренд
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті