Інвестиції.орг

Kyiv, Oct 22 19:18 | London, Oct 22 17:18 | New York, Oct 22 13:18
Shanghai, Oct 23 01:18 | Tokyo, Oct 23 02:18 | Sydney, Oct 23 04:18

Найвідоміші технологічні відкриття людства в системі нововведень

Найвідоміші технологічні відкриття людства в системі нововведень


Найвідоміші технологічні відкриття людства в системі нововведень

Уперше російський вчений Н.Д. Кондратьев, розглядаючи роль нововведень в економічному розвитку, ввів поняття “довгі хвилі ”, які характеризують вплив радикальних інновацій на світове промислове виробництво.Інновації в сфері фінансових послуг направлені на удосконалення системи платежів, обміну і обробки фінансової інформації, ініціюються ринковим тиском і стимулюються вимогами регулюючих органів. Поєднання цих сил відображене в формулі фінансових інновацій ТОРКА. Абревіатура ТОРКА (в перекладі з англ. - хитрість) означає: Т – технологія; О – відмова від регулювання; Р – ризик ставки проценту; К – клієнти; А – адекватні капітали.

А періодичність виникнення радикальних нововведень з 1740 по 2000 рік наступна: 1 - розповсюдження парових машин (приблизно з 1740 року); 2 - розвиток залізничного транспорту (з 1820-1830 рр.); 3 - розвиток електроенергетики і автомобілебудування (з 1900-1910 рр.); 4 - розвиток електроніки (з 1935-1945 рр.); 5 - розвиток мікропроцесорної техніки (з кінця 20 століття) [1].
 
Розглянемо рейтинг найвидатнішиих технологічних відкриттів людства запропонований інститутом АІММРЕ [2].

1. Одностайно найважливішим досягненням наукової думки була визнана періодична таблиця елементів Дмитра Івановича Менделєєва (1869 рік), яка спростила всі дослідження в галузі хімії та ядерної фізики.

2. На друге місце виведено відкриття технології виплавки заліза - ця важлива для розвитку всієї майбутньої цивілізації подія відбулася на 300 років раніше Стародавнього Єгипту ( 1550 рік до н. е.) в Малій Азії.

3. Трете місце посів транзистор, винайдений у 1948 року американськими вченими Вільямом Шоклі, Джоном Бардіном й Волтером Брате’йном, який поклав початок мініатюризації електроніки.

4.  На четвертому місці - такий незамінний сьогодні матеріал, як скло, що з‘явилося в 2200 році до н. е. у східному Середзем­номор‘ї.

5. Винайдений голландським нату­ралістомй винахідником Антоні ван Левенгуком (1632-1723)  мікроскоп посів п‘яте місце рейтингу.

6. На шостому місці стоїть будівельний матеріал - цемент, який почали застосовувати з XVIII століття і таким чином здійснили революцію у будівництві.

7. Винайдення сталі, котре, як вважають, відбулося 300 років до н. е. в Індії, одержало сьоме місце.

8. На восьмому місці опинилася технологія виробництва давнього зброярського матеріалу - міді.

9. Дифракція рентгенівських променів кристалами, яку відкрив у 1912 році Макс фон Лаве, стала дев‘ятим за важливістю досягненням науки ( людство одержало кристалографію та спектроскопію).

10. І на десятому місці - конвертор для виплавки сталі з чавуну, який створив англійський інженер Генрі Бессемер (1813-1898), конструкція якого майже без змін дійшла до наших.

За результатами порівняння можна стверджувати наступне. Найвідомішим технологічним відкриття людства в системі радикальних нововведень ( в проміжку часу 1740 - 2000 рік) є транзистор, що замінив громіздкі радіолампи і відноситься до третього нововведення - до розвитку електроніки. У різних сферах виробництва, в даному порівнюваному проміжку часу, дуже часто використовували залізо (друге місце), скло ( четверте місце), сталь ( сьоме місце), мідь (восьме місце ). А будівництво сьогодні практично неможливе без основного будівельного матеріалу - цементу (шосте місце ).
 
 
1. Менеджмент організації. Посібник . Румянцева З.П. та інші. М.: Інфра. 1999. 432 с.
2. Рейтинг найвідоміших технологічних відкриттів людства // Щотижнева телегазета „ TV Експерт ” №43 (467) від 28 жовтня 2010 року. – І.Франківськ: В-во ВД „ Експерт ”, 2010. - С.2.


І.З.Крет
 

НУ “Львівська політехніка”

Найвідоміші технологічні відкриття людства в системі нововведень


Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Саме по собі те чи інше обставина Вашому житті не має значення, єдине, що насправді важливо - це Ваше ставлення до нього. І саме це відношення визначає успіх чи невдачу.

Норман Вінцент Пив
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті