Інвестиції.орг

Kyiv, Jul 14 02:33 | London, Jul 14 00:33 | New York, Jul 13 20:33
Shanghai, Jul 14 08:33 | Tokyo, Jul 14 09:33 | Sydney, Jul 14 11:33

Найвідоміші технологічні відкриття людства в системі нововведень

Найвідоміші технологічні відкриття людства в системі нововведень


Найвідоміші технологічні відкриття людства в системі нововведень

Уперше російський вчений Н.Д. Кондратьев, розглядаючи роль нововведень в економічному розвитку, ввів поняття “довгі хвилі ”, які характеризують вплив радикальних інновацій на світове промислове виробництво.Інновації в сфері фінансових послуг направлені на удосконалення системи платежів, обміну і обробки фінансової інформації, ініціюються ринковим тиском і стимулюються вимогами регулюючих органів. Поєднання цих сил відображене в формулі фінансових інновацій ТОРКА. Абревіатура ТОРКА (в перекладі з англ. - хитрість) означає: Т – технологія; О – відмова від регулювання; Р – ризик ставки проценту; К – клієнти; А – адекватні капітали.

А періодичність виникнення радикальних нововведень з 1740 по 2000 рік наступна: 1 - розповсюдження парових машин (приблизно з 1740 року); 2 - розвиток залізничного транспорту (з 1820-1830 рр.); 3 - розвиток електроенергетики і автомобілебудування (з 1900-1910 рр.); 4 - розвиток електроніки (з 1935-1945 рр.); 5 - розвиток мікропроцесорної техніки (з кінця 20 століття) [1].
 
Розглянемо рейтинг найвидатнішиих технологічних відкриттів людства запропонований інститутом АІММРЕ [2].

1. Одностайно найважливішим досягненням наукової думки була визнана періодична таблиця елементів Дмитра Івановича Менделєєва (1869 рік), яка спростила всі дослідження в галузі хімії та ядерної фізики.

2. На друге місце виведено відкриття технології виплавки заліза - ця важлива для розвитку всієї майбутньої цивілізації подія відбулася на 300 років раніше Стародавнього Єгипту ( 1550 рік до н. е.) в Малій Азії.

3. Трете місце посів транзистор, винайдений у 1948 року американськими вченими Вільямом Шоклі, Джоном Бардіном й Волтером Брате’йном, який поклав початок мініатюризації електроніки.

4.  На четвертому місці - такий незамінний сьогодні матеріал, як скло, що з‘явилося в 2200 році до н. е. у східному Середзем­номор‘ї.

5. Винайдений голландським нату­ралістомй винахідником Антоні ван Левенгуком (1632-1723)  мікроскоп посів п‘яте місце рейтингу.

6. На шостому місці стоїть будівельний матеріал - цемент, який почали застосовувати з XVIII століття і таким чином здійснили революцію у будівництві.

7. Винайдення сталі, котре, як вважають, відбулося 300 років до н. е. в Індії, одержало сьоме місце.

8. На восьмому місці опинилася технологія виробництва давнього зброярського матеріалу - міді.

9. Дифракція рентгенівських променів кристалами, яку відкрив у 1912 році Макс фон Лаве, стала дев‘ятим за важливістю досягненням науки ( людство одержало кристалографію та спектроскопію).

10. І на десятому місці - конвертор для виплавки сталі з чавуну, який створив англійський інженер Генрі Бессемер (1813-1898), конструкція якого майже без змін дійшла до наших.

За результатами порівняння можна стверджувати наступне. Найвідомішим технологічним відкриття людства в системі радикальних нововведень ( в проміжку часу 1740 - 2000 рік) є транзистор, що замінив громіздкі радіолампи і відноситься до третього нововведення - до розвитку електроніки. У різних сферах виробництва, в даному порівнюваному проміжку часу, дуже часто використовували залізо (друге місце), скло ( четверте місце), сталь ( сьоме місце), мідь (восьме місце ). А будівництво сьогодні практично неможливе без основного будівельного матеріалу - цементу (шосте місце ).
 
 
1. Менеджмент організації. Посібник . Румянцева З.П. та інші. М.: Інфра. 1999. 432 с.
2. Рейтинг найвідоміших технологічних відкриттів людства // Щотижнева телегазета „ TV Експерт ” №43 (467) від 28 жовтня 2010 року. – І.Франківськ: В-во ВД „ Експерт ”, 2010. - С.2.


І.З.Крет
 

НУ “Львівська політехніка”

Найвідоміші технологічні відкриття людства в системі нововведень


Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Присягаюся своїм життям і любов'ю до нього, що ніколи не буду жити заради іншої людини і ніколи не попрошу і не змушу іншу людину жити заради мене.

Айн Ренд
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті