Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 14 17:57 | London, Apr 14 15:57 | New York, Apr 14 11:57
Shanghai, Apr 14 23:57 | Tokyo, Apr 15 00:57 | Sydney, Apr 15 02:57

Інноваційний розвиток аграрних підприємств Миколаївської області

Інноваційний розвиток аграрних підприємств Миколаївської області

На сьогодні інноваційний шлях розвитку є невід׳ємною або навіть визначальною складовою економічного зростання Миколаївської області.Нині більшість аграрних підприємств неспроможні виробляти високоякісну й конкурентоспроможну продукцію. Основна причина тут в застарілих технічних засобах, високих цінах на матеріальні ресурси, диспаритеті цін на промислову та сільськогосподарську продукцію, недосконалій кредитно-фінансовій і податковій системах.

Більшість сільськогосподарських підприємств не мають необхідних коштів для простого і розширеного відтворення, впровадження інновацій. 

Аграрна сфера більш консервативна, ніж інші галузі, її ефективність певною мірою залежить від нагромадженого досвіду і знань в агрономії і зоотехнії. Тому інновації в аграрній сфері спрямовані на пошук нового, нетрадиційного способу вирішення завдань, що стоять перед новими агро- формуваннями.
 
Дослідження вітчизняних науковців свідчать про те, що дійсну участь у інвестиційних процесах здатні брати не більше 15 % аграрного сектора, а в інноваційних – взагалі не більше 3%. За таких умов, навіть за наявності суттєвого приросту інноваційно-інвестиційних ресурсів, існує ризик збиткового їх використання.
 
Основними мотивами застосування інновацій на аграрних підприємствах області звичайно є:
 
-          підвищення конкурентноздатності своїх нових продуктів;
-          підвищення свого іміджу на ринку;
-          захоплення нових ринків;
-          збільшення величини грошового потоку; зниження ресурсоємкості продукту.
 
Інноваційний розвиток підприємств залежить, насамперед, від його фінансових можливостей. Успішне підприємство з сучасними технологіями виготовлення продукції, яка користується попитом може привабити потенційних інвесторів, які будуть інвестувати свої гроші у розвиток цього підприємства та потенційних партнерів. Це надасть йому конкурентних переваг у вигляді зменшення митних платежів та стабільних контрактів. Головним джерелом фінансування для інноваційних підприємств Миколаївської області (ЗАТ “Баштанський сирзавод”, “Лакталіс-Миколаїв”, ВАТ “Коблево” та інші) залишається їх власний капітал.
 
На нашу думку, прискорення інноваційного процесу – масове впровадження ресурсо- та енергозберігаючих технологій і техніки, і на цій основі випуск конкурентоспроможної продукції та розширення експортних можливостей області. Ця проблема є актуальною для аграрних підприємств області, де технологічні способи виробництва і застосована техніка значно застаріли і вимагають оновлення. Високий рівень виручки у 2006 р. від продажу оновленої продукції спостерігався у Миколаївському відділенні акціонерного товариства “Сан Інтербрю Україна”, а також в акціонерних товариствах “Баштанський сирзавод” та “Коблеве”.
 
Компанія “Сандора”, один з найбільших виробників соків, 21 червня 2009 р. запустила нову виробничу лінію на виробничому комплексі № 2 у с. Мішкове-Погорєлове (Миколаївська обл.). Лінія призначена для випуску газованих напоїв (CSD) у форматах упаковки 0,5 л, 1 л, 2 л і 2,5 л. Потужність лінії - 170 млн. літрів на рік, або 28,800 тис. пляшок за годину. На новій лінії планується локальне виробництво нової лінійки продукції компанії. У найближчих планах компанії також запуск другої CSD-лінії. Очікується, що після запуску двох нових ліній потужності компанії збільшаться на 35% і досягнуть 1,5 млрд. літрів на рік. Інвестиції в нові CSD-лінії склали близько 40 млн. дол.
 
Досвід індустріально розвинених країн, особливо Японії, підтверджує, що прорив на передові рубежі і реалізація інноваційних рішень – це прерогатива великих фінансово-промислових груп. Тому використання досвіду світових лідерів в інноваційній діяльності шляхом придбання права власності на винаходи високої якості дозволяє економити кошти і час на створення власних досліджень та розробок, скорочує терміни освоєння новітніх технологій, забезпечує високий рівень виробленої продукції. Придбання принципово нових технологій, передових технічних досягнень, а також впровадження їх у виробництво дає змогу підприємствам виробляти інноваційну високотехнологічну продукцію. Одночасно з високотехнологічними інноваціями слід забез­печити широке впровадження організаційно-інноваційних розробок, пов‘язаних із земельною реформою і введенням вартості землі в еконо­мічний оборот, створенням на місцях кредитних спілок та інноваційних формувань.
 
Високотехнологічний розвиток сільського господарства і переробної промисловості Миколаївської області потребує насамперед:
 
- агрегатів тракторів середньої потужності, кормозбиральної та бурякозбиральної техніка;
- біодобрива;
- новітні засоби захисту рослин і тварин;
- обладнання для глибинної переробки рослинної та тваринної продукції;
- сучасні технології зберігання сільськогосподарської продукції;
- матеріали, технології та обладнання для фасування, пакування і маркування продуктів харчування та напоїв;
- екологічно чисті харчові продукти та продукти з високими оздоровчими властивостями з овочевих та зернових культур.
 
Серед проблем, які виникають в аграрній сфері при впровадженні інновацій, можна виділити такі:
-          відсутність науково-технічної інформації щодо самих розробок і їх впровадження на підприємствах області;
-          невиправдано довга і складна процедура розгляду інноваційних проектів з метою надання їм певних пільг;
-          відсутність ефективної системи фінансово-кредитної підтримки інноваційної діяльності з урахуванням і збереженням спеціалізації підприємств;
-          високий економічний ризик у зв’язку зі значними витратами виробництва на нововведення і невизначеністю ринку збуту;
-          певні труднощі в одержанні пільгових кредитів;
-          невідповідність існуючої в Україні нормативної бази сучасному рівню розвитку світової техніки; нестача обігових коштів;

відсутність кваліфікованих кадрів.

 

А.В.Ключник

                                                                                                                                                                                    

Миколаївський державний аграрний університет

Інноваційний розвиток аграрних підприємств Миколаївської області


Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Єдиний спосіб виявити межі можливого – це вийти за ці межі в неможливе.

Артур Кларк
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті