Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 24 02:41 | London, Apr 24 00:41 | New York, Apr 23 20:41
Shanghai, Apr 24 08:41 | Tokyo, Apr 24 09:41 | Sydney, Apr 24 11:41

Інноваційний менеджмент в системі сталого розвитку





Інноваційний менеджмент в системі сталого розвитку

Сталий розвиток поряд з інноваційним менеджментом являються для України відносно новими термінами, але саме в цих двох категоріях багато економістів та науковців вбачають майбутнє економіки, як на рівні підприємств так і на загальнодержавному рівні.



Нашим завданням є визначити взаємозв’язок між даними поняттями та дослідити логічні взаємозв’язки між ними. Для цього ми охарактеризуємо обидва терміни і наведемо паралелі щодо цілей та завдань, які вони виконують.

Термін «сталий розвиток» є офіційним українським синонімом англійського терміну «англ. sustainabledevelopment», дослівний переклад якого - «життєздатний розвиток», а за сенсом — «самопідтримуваний розвиток», інколи ще тлумачать як всебічно збалансований розвиток. За визначенням Комісії ООН зі сталого розвитку, його мета — задовольняти потреби сучасного суспільства, не ставлячи під загрозу здатність майбутніх поколінь задовольняти свої потреби[1].  
 
Основним і загальновизнаним завданням теорії сталого розвитку є  створення альтернативної системи економічного зростання, яка б враховувала екологічну небезпеку від розвитку за екстенсивною моделлю[2].
 
Завдання даної системи - заставити власників підприємств, менеджерів, органи державної влади оцінювати свою діяльність та приймати рішення на перспективу, яка забезпечить розвиток не тільки в короткостроковий період, а забезпечить довготерміновий стабільний розвиток. Саме цей аспект являється об’єднуючим. Також можна зазначити, що завданням інноваційного менеджменту є перепрофілювання підприємств з екстенсивної системи розвитку на інтенсивний, який включає в себе впровадження новітніх технологій, матеріалів, перехід на якісно новий рівень взаємозв’язків фірми та робітників[3].  
 
Використання нових, ресурсозберігаючих, ергономічних ефективніших технологій, створення професійного колективу безальтернативний щлях розвитку підприємства як із точки зору системи збалансованого розвитку, так і з точки зору інноваційного менеджменту. Компанії на шляху до сталого розвитку можуть відкрити багато нових інноваційних можливостей.  Прикладом цьому є спонукання компаній та їх партнерів до експериментів з технологіями, матеріалами та процессами, для зменшення використання енергії, водних та інших ресурсів, мінімізація шкідливих викидів та відходів, використання екологічно чистих джерел енергії , розробка нових технологій доставки, які якісно вплинуть на систему маркетингу і т.д.
 
Все вищесказане доводить, що відправною точкою для планування та організації діяльності на підприємстві повинна стати система сталого розвитку, а засобом досягнення довгострокових цілей повиннен стати інноваційний менеджмент[4].Як показує практика вже сьогодні більша частина інтернаціональних компаній, концернів акцентують увагу не на дешевизні свого продукту, а на його екологічності, енергоефективності.На  в Україні розвиток інновацій а отже рух за принципами сталого розвитку можливий тільк за умови втручання дердави та міжнародних інституцій[5].
 
1.      Краснокутська Н. В., Гарбуз С. В. Інноваційний менеджмент: Навч.-метод. посіб. для самост. вивч. дисципліни. — К.: КНЕУ, 2005. — 276 с.
2.      Гринів Л. С. Екологічно збалансована економіка: проблеми теорії: Монографія. / Л. С. Гринів — Львів: ЛНУ ім. І.Франка, 2001. — 240 с.
3.      Балабанов И.Т.   Инновационный   менеджмент. Учеб. пособ. - СПб.: Питер, 2002. - 208 с.
4.      Monterrey Consensus of the International Conference on Financing for Development [Еле-ктронний ресурс] / Режим доступу: http://www.un.org/esa/ffd

 

 

Б.І. Сайко

                                                                                                             Львівський державний інститут новітніх технологій та управління ім. В‘ячеслава Чорновола

Інноваційний менеджмент в системі сталого розвитку


Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Успіх спочатку вимагає десять часткою зусиль, щоб отримати одну частку результату. Після того, як Ви впораєтеся з цим - станете постійно отримує десять часткою результату при одній частці зусиль.

Чарльз Гивенс
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті