Інвестиції.орг

Kyiv, Dec 04 04:57 | London, Dec 04 02:57 | New York, Dec 03 22:57
Shanghai, Dec 04 10:57 | Tokyo, Dec 04 11:57 | Sydney, Dec 04 13:57

Інновації у сучасному дизайні предметно - просторового середовища інтер’єру

Інновації у сучасному дизайні предметно - просторового середовища інтер’єру

Сьогодення ще раз засвідчує, що дизайн – це художнє конструювання у все більшій мірі, а ніж проектування.Сучасний розвиток і досягнення науки і техніки засвідчують про великі можливості зміни предметно-просторового середовища інтер’єру певних приміщень, тобто об’ємів. Існують і певні інновації, які характерні для умов українського середовища проживання людей. Необхідно також враховувати і економічну ситуацію в Україні.

Багато тисячоліть будівельної практики створили образ архітектурної споруди як стабільною, нерухомою, навіки врослою фундаментом в землю споруди. Лише народна фантазія заглядала вперед - розсувалися стіни казкових палаців, з’являлись перекидні містки і т.д..

Бетон в Орехово-Зуево

Прості пристосування, що дозволяють у разі потреби трансформувати архітектурні споруди, були винайдені ще древніми майстрами. У знаменитому Колізеї могла опускатися підлога, а його арена, де проводилися бої гладіаторів, могла перетворюватися на величезний басейн, в якому плавали справжні кораблі.

Те, що спочатку вимагало великої обережності і ризику, з часом ставало будівельною нормою. Нові архітектурні „чудеса ” ставлять нові завдання. Сьогодні перед архітекторами і дизайнерами розкривається величезне поле для творчості, де можна розгорнути свій талант, застосувати свої творчі сили.

Коротко розглянемо сучасні інноваційні засоби трансформації предметно-просторового середовища. На сьогоднішній день існують фірми, які спеціалізуються на створенні автоматичних систем і статичних предметів інтер‘єру із скла, алюмінію і нержавіючої сталі для тих, хто любить використовувати модні новинки та інновації в оформленні інтер‘єру, що поєднують в собі зручність, практичність, ексклюзивний дизайн і бездоганну якість.

А сама трансформація простору, на нашу думку, може передбачати використання:

1. Автоматичних зсувних скляних перегородок, шумо-ізолюючих зсувних перегородок для кабінетів, робочих і громадських приміщень. Естетичний дизайн і непомітна елегантність легко поєднуються з вибором матеріалу і кольору дизайнером. Престиж плюс можливість гнучкої трансформації простору.

2. Елементів декору, світильників, люстр, бра, панно створених по ескізах відомих сучасних дизайнерів, як динамічних об’єктів інтер’єру. Це може бути і арт декор замовника або рішення фірми по ескізах замовника і доповнене динамічним сценарієм.

3. Світлодіодів в дизайні інтер‘єрів, яке набуває сьогодні великої популярності. Компактність, ефективність, надійність, низьке енергоспоживання, а також великий термін служби - відмітні характеристики світлодіодної продукції. Світлодіодне освітлення для інтер‘єру дозволить вам додати інноваційні можливості в області дизайну вашого будинку. Один із способів вживання - використання світлодіодів для прикраси стелі в спальні, дитячій або гостинній. Дизайнери застосовують світлодіоди для того, щоб розставляти акценти в просторі, а також при створенні ландшафтного дизайну

4. Ліфтів, кронштейнів і шторок з електроприводом для проекторів, плазмових панелей, LCD теле-візорів для реалізації концепції „виїжджаючий телевізор ” ( монітор, екран, проектор, плазма).

5. Подіумів, що обертаються, сцен, п’єдесталів як елементів трансформації інтер’єру.

6. Певних ексклюзивних дизайнерських меблів із скла і металу, які оснащені електроприводами. Ліжок, що обертаються і висувних поличок, столів, шаф, як елементів реалізації ідеї „меблі - трансформер ”.

7. Скла змінної прозорості (електро-хромоване) для зимових садів і переговорних кімнат (матове<>прозоре). Така система допоможе користувачам уберегти свої приміщення від сліпучого світла, а також значно знизити тепловий ефект сонячних променів. Або, як приклад – використання скла і стіна кімнати стає прозорою.

8. Автоматичних дверей з використанням приводів KABA: зсувних, розмашних, револьверних. І таким чином, компактність приводу, а також приховані компоненти, доповнюють вишуканий дизайн приміщення і забезпечують комфорт його користувачам.

Самі інтелектуальні системи управління автоматизацією будинку або офісу вже давно отримали визнання і в нашій країні. Управління нашими автоматичними системами здійснюється як простими вимикачами і пультами ДУ так і по каналах GSM ( GPRS ) стільникових мереж зв‘язку і вільно інтегруються в систему „ розумний будинок ” (smart home).

9. Сюрреалістичних інновацій у формуванні комфортного інтер’єрного середовища, які забезпечать домашній затишок і високий рівень комфорту.

Топографічна структура приміщення створює безперервний потік форми і простору, який максимізує соціальну взаємодію між відвідувачами. Взаємна інтеграція великих і малих форм у простір громадських приміщень та приватних апартаментів формує якісно новий підхід до створення комфортного середовища. Так, наприклад, у житлових приміщеннях встановлені ліжка з інтегрованими ванними та умивальниками і т.д.

А також можливе представлення, так званого „прозорого інтер’єру ”. Інтер‘єри вітальні, кухні, спальні можуть бути доповнені елементами зі скла. Сучасні вироби дозволяють вирішити ряд стандартних проблем організації житлового простору тим чи іншим оригінальним чином.

Необхідно відзначити і підхід футуродизайну, який заснований на футурологічному моделюванні і прогнозуванні еволюції технологій, соціальних і культурних змін в суспільстві майбутнього і орієнтований на проектування інновацій , адекватних майбутньому і актуальних для нього.

Крім того, як і для українських користувачів у більшій мірі зокрема передбачається використання:

1. Авторських люстр і світильників по ескізам замовника, включаючи великі розміри діаметром до 3(5) метрів.
2. Скляних підлог, рівнів і перил.
3.Скляних перегородок і вітрин.
4. Скляних дверей і ванних кімнат.
5. Ексклюзивних дизайнерських меблів: скляних столів, тумб, полиць, раковин для ванни і душових кабін.
6. Водопадів та інших арт - інсталяцій.
7. Декоративних настінних панно з 3D ефектом, вітражів зі вставками графіки тканини і натуральних рослин. А також можливе ідеальне проектне рішення для певного приміщення того чи іншого призначення .

Отже, можна стверджувати наступне. Інновації у дизайні інтер’єрів приміщень у більшій мірі стосуються широкого використання властивостей скла, сучасної техніки (плазмових панелей, LCD телевізорів і т.д.), автоматичних систем, механізмів для обертання певних елементів (подіумів і т.д.) а також світлодіодного освітлення. Тобто мова йде про створення так званого „динамічного " інтер’єру певного приміщення, як об’єму з максимальним комфортом для користувача, що може змінюватись і трансформуватись.

В даний час наявні засоби сучасного дизайну дозволять у предметно-просторовому середовищі інтер’єру, як мінімум забезпечити щоб було:

затемнення по команді скла; поява із стін телевізора і колонок; обертання подіуму або сцени; рух дзеркал і картин; могли виїжджати із стін світильники і тайники; поява із землі садового освітлення; обертання полиць і стелажів; складання або демонтаж перегородок і т. д.. Такий мінімум є доступний у певній мірі українському користувачеві.

А віддаленість футуродизайну від комерційної вигоди можна розглядати як важливу його особливість, яка може сприяти зміні фокусу промислового дизайну в цілому з маркетингових (економічних, виробничих, експлуатаційних) аспектів на соціальні, культурні і екологічні аспекти і суспільне процвітання в цілому.

Але в основі як минулого так і сучасного предметно-просторового середовища інтер’єру залишається максимальне задоволення потреб користувачів, які свої побажання завжди спрямовують у майбутнє з метою покращення добробуту. 

І.З.Крет, Я.І.Крет

 

НУ “Львівськаполітехніка”
Інновації у сучасному дизайні предметно - просторового середовища інтер’єру


Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Якщо ти купуєш те, що тобі не потрібно, то незабаром будеш продавати те, що тобі необхідно.

Б.Франклін.
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті