Інвестиції.орг

Kyiv, Jan 20 12:34 | London, Jan 20 10:34 | New York, Jan 20 06:34
Shanghai, Jan 20 18:34 | Tokyo, Jan 20 19:34 | Sydney, Jan 20 21:34

Інновації у сфері господарювання: сучасний стан та перспективи розвитку

Інновації у сфері господарювання: сучасний стан та перспективи розвитку

На порозі XXI століття Україна прагне стати державою з ринковою економікою, проте, ринок володіє об’єктивно властивими йому недоліками (неспроможністю), які неможливо усунути без допомоги держави.Ринок і держава є двома взаємозв‘язаними і постійно взаємодіючими системами, відносини яких регулюються через певні правові засоби.

Типові засади стосуються різноманітних видів господарської діяльності, провідною серед яких є інноваційна діяльність, як вид інвестиційної діяльності. Ці засади та засоби закріплені в низці законів України та розрізняються за ступенем обмеження господарської діяльності, але усі вони служать установленню певних обмежень та підтримки діяльності суб’єктів господарювання, у тому числі у сфері інновацій.
 
Вважається, що саме інновації є дійовим та практичним механізмом наукового – технічного прогресу, який є підґрунтям розвитку соціально – економічної реформи. Інноваційні проекти та механізми потребують відповідних стабільних та чітких направлень економічної політики держави, які базуються на нормах діючого законодавства.
 
Без втручання та допомоги держави інновації не можуть бути розвиненими на достатньому ефективному рівні та бути включеними у повсякденну діяльність суб‘єктів господарювання. Держава має можливість за допомогою різноманітних засобів вплинути на розвиток зазначеної ситуації. Зокрема, згідно зі ст. 12 Господарського кодексу України такими засобами є пільги, дотації, субвенції та інші [1]. Нажаль, ст.ст. 21 та 22 Закону України «Про інноваційну діяльність» на сьогоднішній день не діють [2]. Таким чином, можливо відзначити, що в Україні відсутня національна інноваційна система, яка б забезпечувала достатній рівень економічних показників у сфері господарювання. Слід погодитись з О.П. Подцерковним, який вважає субсидії та дотації мають впроваджувати пріоритетні інноваційні проекти [3, с. 65].
 
Деякі кроки держава все ж робить, так, 21 жовтня 2010 р. Постановою Верховної Ради України були розроблені та прийняті Рекомендації  парламентських слухань на тему: "Стратегія інноваційного розвитку України на 2010-2020 роки в умовах глобалізаційних викликів", які зобов‘язують Кабінет Міністрів України вжити відповідні заходи та внести зміни до цілої низки законів щодо зазначеної проблематики, на жаль, взагалі, зазначений нормативно – правовий акт носить більш декларативний характер та не містить конкретних дій [4].
 
Основними джерелами фінансування інновацій є вклади учасників, бюджетне фінансування за умови виконання державного замовлення, кредити банків; інвестиції, у тому числі іноземні; прибуток від підприємницької діяльності інноваційної структури; випуск в обіг цінних паперів [5, с. 283].
 
Таким чином, всіма засобами державного регулювання можливо та потрібно створити реальні умови для формування та розвитку національної системи інновацій, яка є провідною складовою ефективного економічного прогресу.
1.      Господарський кодекс України від 16.01.2003 № 436-IV.
2.      ЗУ «Про інноваційну діяльність». – від 04.07.2002 № 40-IV.
 

3.      Подцерковний О.П. Правові проблеми фінансування інноваційних проектів // Підприємництво, господарство і право. – 2006. - № 4. – С. 63-65.
 
 

від 21.10.2010 № 2632-VI.
 
 

5.      Вінник О.М. Інвестиційне право. – К., 2005. – 568 с.

 

В.В. Добровольська
Національний Університет
«Одеська юридична академія»
Інновації у сфері господарювання: сучасний стан та перспективи розвитку


Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Дорогоцінний камінь не можна відполірувати без тертя. Так само і людина не може стати успішним без достатньої кількості важких спроб.

Конфуцій
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті