Інвестиції.орг

Kyiv, Dec 04 12:53 | London, Dec 04 10:53 | New York, Dec 04 06:53
Shanghai, Dec 04 18:53 | Tokyo, Dec 04 19:53 | Sydney, Dec 04 21:53

Глобалізація світових логістичних систем





Глобалізація світових логістичних систем

Успішне функціонування на зовнішньому ринку сьогодні неможливо без активного застосування та сталого розвитку методів міжнародного маркетингу та інструментів глобальної логістики.



Глобалізація впливає практично на всі сторони нашого життя, включаючи, і бізнес-сферу, що призводить до формування більшої кількості транснаціональних компаній, які використовують глобальні логістичні ланцюги. Їх розвитку сприяють міжнародні транспортно-експедиторські та страхові компанії, глобальні телекомунікаційні мережі та інші структури.

Термін "глобальна логістика" багатьма фахівцями приймається як «стратегія і тактика створення, як правило, стійких макрологістичних систем, що зв‘язують бізнес-структури різних країн світу на основі поділу праці, партнерства та кооперування у формі договорів, угод, загальних планів, підтримуваних на міждержавному рівні.
 
Розвиток глобальної логістики в значній мірі пов‘язаний з формуванням віртуальних корпорацій, розвиток яких стає основним трендом глобальної економіки. Транснаціональні корпорації (ТНК) реалізують свої глобальні логістичні стратегії шляхом використання спеціалізованих підприємств, централізованих запасів і методів відтермінування.
 
Транспортні проблеми глобальної логістики вирішуються спеціалізованими логістичними компаніями - інтеграторами, які виконують доставку вантажів оптимальним шляхом: "від дверей до дверей".
 
Міжнародний поділ праці і кооперація привели до створення великої кількості ТНК, що використовують в бізнесі глобальні логістичні ланцюги і канали. Перспективи їх розвитку пов‘язані насамперед з можливим збільшенням віддачі на вкладений капітал, більш низькими тарифами логістичних посередників в інших країнах, найкращими фінансовими умовами. Створенню логістичних каналів сприяють великі міжнародні транспортно-експедиторські фірми, страхові компанії, що використовують глобальні телекомунікаційні мережі.
 
Нарешті, істотне значення для реалізації глобальної логістики мають процедури дерегулювання, що проводяться багатьма країнами для зняття торговельних, митних, транспортних і фінансових бар‘єрів на шляху розвитку міжнародних торговельних, соціально-політичних та економічних взаємин. Ці процедури полегшують рух капіталу, товарів та інформації через національні кордони.
 
 

Велику роль у вирішенні глобальних логістичних завдань відіграють так звані «міжнародні канальні посередники», до яких відносять: міжнародні транспортно-експедиторські фірми, транспортні компанії; компанії з управління експортними операціями; зовнішньоторговельні компанії і представництва; брокерські та агентські фірми ; компанії з пакування товарів в експортно-імпортних операціях; морські порти. Найбільші пакети логістичних послуг зазвичай пропонують великі міжнародні транспортно-експедиторські фірми. Діяльність більшості цих фірм сертифікована стандартом ICO-9002, що свідчить про високий рівень надання послуг. Експортно-імпортні операції в глобальних логістичних системах, як правило, пов‘язані з більшим, ніж у звичайному логістичному менеджменті, обсягом інформації, більш складним документообігом і потребують державного регулювання. Роль держави в цій сфері зводиться до впорядкування потоків експортно-імпортних вантажів, захисту прав споживачів, запобігання контрабанди заборонених до ввезення-вивезення товарів і протекціоністській політиці щодо своїх виробників, транспортних, експедиторських та інших компаній, що беруть участь у глобальних логістичних системах . Важливе місце в структурі глобальних логістичних систем займають зони вільної торгівлі.
 
 

Таким чином можна сказати, що глобалізація логістичних систем дозволяє: створювати велику кількість транснаціональних компаній, що використовують в бізнесі глобальні логістичні ланцюги і канали; впливати на міжнародну торгівлю, соціально-політичні та економічні взаємини між країнами; формувати сприятливі умови для експорту та імпорту необхідної продукції.
 

1. Логистика: Учебник/Под ред. Б.А. Аникина: 3-е изд., перераб. и доп. – М.: ИНФРА-М, 2005. – 386 с. – (Высшее образование) с. 357. 2. Ломбас О. Логистические и маркетинговые аспекты внешнеторговой деятельности. // Ресурсы, Информация, Снабжение, Конкуренция. – 2005. - № 1. – с.64-68.


 

Н.Т. Гринів, Р.В. Жданович

НУ «Львівська політехніка»

Глобалізація світових логістичних систем


Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Якщо ти купуєш те, що тобі не потрібно, то незабаром будеш продавати те, що тобі необхідно.

Б.Франклін.
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті