Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 20 06:41 | London, Apr 20 04:41 | New York, Apr 20 00:41
Shanghai, Apr 20 12:41 | Tokyo, Apr 20 13:41 | Sydney, Apr 20 15:41

Характеристика індивідуального планування в різних країнах1 червня 2011 в 17:27 - Ілона Чіркова


Характеристика індивідуального планування в різних країнах

Зарубіжна практика свідчить про ефективність діяльності наукових комісій при місцевих органах влади, в завдання яких входять: підготовка аналітичних і проблемних доповідей, оцінка можливих тенденцій у разі прийняття тих або інших рішень, обґрунтування доцільних напрямків регіональної політики, інноваційної інфраструктури та індикативного планування.Індикативне планування є однією з форм центрального економічного планування яке здійснюється державою для вирішення різного роду економічних та соціальних проблем, а також для підвищення економічних показників. При використанні індикативного планування держава використовує основні методи впливу: субсидії, гранти, кредити, податки. Індикативне планування протиставляється директивному, де держава в обов’язковому порядку встановлює квоти і обмеження.

Індикативне планування – це перш за все узгодження інформації між державними і приватними підприємствами. В різних країнах індикативне планування мало свої особливості.
 
У Франції цей метод економічного планування виник після Другої світової війни і був проведений комісією Генерального планування. Основна концепція індикативного планування є раннє виявлення надлишкової пропозиції, вузькі місця, брак і тд., щоб поведінка державних інвестицій була змінена так, щоб своєчасно можна було змінити дисбаланс ринку. Основа індикативного плану французької економіки — обмін інформацією між державою і приватними підприємцями і визначення на цій базі сполучення планів, а також вироблення загальної взаємної стратегії економічного росту. Показники плану не були обов‘язковими, вони слугували лише орієнтирами для організації діяльності суб‘єктів ринку [1].
 
В Китаї з 1978 року відбулися економічні реформи, де держава скоротила роль управління економікою через директивні плани. До початку 21-го століття китайський уряд директивно управляв плануванням товарів національного значення та масштабного будівництва, проте розширив сфери індикативного планування і ринкових механізмів у всіх інших секторах економіки. На сучасному етапі в Китаї ринкові механізми здійснюються стосовно споживчих товарів а індикативне управління до важкої промисловості в державному секторі.
 
В радянському союзі індикативне планування до державної економіки використовувалось до 1928 року перш ніж воно було включене до директивного планування, а пізніше до Держплану.
 
В Туреччині при впровадженні індикативного планування в 1979 році продуктивність праці в приватних підприємствах була на 30% вища ніж в державних підприємствах, хоча в останніх фондоозброєність була на 50% вища. Вже через два роки у виробництві підвищилась економічна віддача в державних підприємствах на 0,7%, а в приватних на 6,2 відсотка [2].
 
В індонезійському секторі при індикативному планування в 1979 році витрати виробництва в державних підприємствах були вищі ніж в приватних. В 1982 було виявлено, що державні підприємства використовують більше праці і капіталу ніж приватні підприємства.
 
В Бразилії при запроваджені індикативного управління в 1974 році при дослідженнях виявилось, що норма прибутку на власний капітал в державних підприємствах була в середньому в два рази нижча ніж в приватних підприємствах.
 
В Індії при індикативному плануванні в 1976 році у виробничому секторі державні підприємства отримали прибутковість більше 2% в той час як приватні підприємства отримали прибутковість понад 9% [3].
 
Таким чином можна стверджувати про позитивний вплив індикативного планування на приватні підприємтва та на економічну ситуацію в цілому.
 
1.      Е.Островская. Франция / МЭ и МО, № 8, 2001, с. 89-97.
2.      Воронкова В.Г. Управління людськими ресурсами. - К.: ВД „Професіонал", 2006.
3.      Басовский Л.Е. Прогнозирование и планирование в условиях рынка. - М.: Инфра-М, 2001.

Ю.С. Колодій

НУ «Львівська політехніка»

 

Характеристика індивідуального планування в різних країнах


Новини Статті Аналітика
Загальний обсяг нових кредитів у квітні зменшився до 110 млрд грн. Загальний обсяг нових кредитів у квітні зменшився до 110 млрд грн. Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Місячний огляд фінансових ринків України - Лютий Місячний огляд фінансових ринків України - Лютий
У банків росте заборгованість за кредитами рефінансування перед НБУ У банків росте заборгованість за кредитами рефінансування перед НБУ Основні правила бізнес-презентації Основні правила бізнес-презентації Тижневий огляд фінансових ринків України Тижневий огляд фінансових ринків України
Уряд обіцяє гасити 100% кредиту за українські автобуси Уряд обіцяє гасити 100% кредиту за українські автобуси Переваги власного бізнесу Переваги власного бізнесу Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності
Нацбанк оголосив про 17 мільярдів прибутку Нацбанк оголосив про 17 мільярдів прибутку Необхідність аудиту в особистому прибутковому оподаткуванні Необхідність аудиту в особистому прибутковому оподаткуванні ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Банки все більше кредитують населення Банки все більше кредитують населення Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Ти ніколи не вирішиш проблему, якщо думатимеш так само, як ті, хто її створив.

Альберт Ейнштейн
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті