Інвестиції.орг

Kyiv, Mar 21 07:36 | London, Mar 21 05:36 | New York, Mar 21 01:36
Shanghai, Mar 21 13:36 | Tokyo, Mar 21 14:36 | Sydney, Mar 21 16:36

Характеристика індивідуального планування в різних країнах1 червня 2011 в 17:27 - Ілона Чіркова


Характеристика індивідуального планування в різних країнах

Зарубіжна практика свідчить про ефективність діяльності наукових комісій при місцевих органах влади, в завдання яких входять: підготовка аналітичних і проблемних доповідей, оцінка можливих тенденцій у разі прийняття тих або інших рішень, обґрунтування доцільних напрямків регіональної політики, інноваційної інфраструктури та індикативного планування.Індикативне планування є однією з форм центрального економічного планування яке здійснюється державою для вирішення різного роду економічних та соціальних проблем, а також для підвищення економічних показників. При використанні індикативного планування держава використовує основні методи впливу: субсидії, гранти, кредити, податки. Індикативне планування протиставляється директивному, де держава в обов’язковому порядку встановлює квоти і обмеження.

Індикативне планування – це перш за все узгодження інформації між державними і приватними підприємствами. В різних країнах індикативне планування мало свої особливості.
 
У Франції цей метод економічного планування виник після Другої світової війни і був проведений комісією Генерального планування. Основна концепція індикативного планування є раннє виявлення надлишкової пропозиції, вузькі місця, брак і тд., щоб поведінка державних інвестицій була змінена так, щоб своєчасно можна було змінити дисбаланс ринку. Основа індикативного плану французької економіки — обмін інформацією між державою і приватними підприємцями і визначення на цій базі сполучення планів, а також вироблення загальної взаємної стратегії економічного росту. Показники плану не були обов‘язковими, вони слугували лише орієнтирами для організації діяльності суб‘єктів ринку [1].
 
В Китаї з 1978 року відбулися економічні реформи, де держава скоротила роль управління економікою через директивні плани. До початку 21-го століття китайський уряд директивно управляв плануванням товарів національного значення та масштабного будівництва, проте розширив сфери індикативного планування і ринкових механізмів у всіх інших секторах економіки. На сучасному етапі в Китаї ринкові механізми здійснюються стосовно споживчих товарів а індикативне управління до важкої промисловості в державному секторі.
 
В радянському союзі індикативне планування до державної економіки використовувалось до 1928 року перш ніж воно було включене до директивного планування, а пізніше до Держплану.
 
В Туреччині при впровадженні індикативного планування в 1979 році продуктивність праці в приватних підприємствах була на 30% вища ніж в державних підприємствах, хоча в останніх фондоозброєність була на 50% вища. Вже через два роки у виробництві підвищилась економічна віддача в державних підприємствах на 0,7%, а в приватних на 6,2 відсотка [2].
 
В індонезійському секторі при індикативному планування в 1979 році витрати виробництва в державних підприємствах були вищі ніж в приватних. В 1982 було виявлено, що державні підприємства використовують більше праці і капіталу ніж приватні підприємства.
 
В Бразилії при запроваджені індикативного управління в 1974 році при дослідженнях виявилось, що норма прибутку на власний капітал в державних підприємствах була в середньому в два рази нижча ніж в приватних підприємствах.
 
В Індії при індикативному плануванні в 1976 році у виробничому секторі державні підприємства отримали прибутковість більше 2% в той час як приватні підприємства отримали прибутковість понад 9% [3].
 
Таким чином можна стверджувати про позитивний вплив індикативного планування на приватні підприємтва та на економічну ситуацію в цілому.
 
1.      Е.Островская. Франция / МЭ и МО, № 8, 2001, с. 89-97.
2.      Воронкова В.Г. Управління людськими ресурсами. - К.: ВД „Професіонал", 2006.
3.      Басовский Л.Е. Прогнозирование и планирование в условиях рынка. - М.: Инфра-М, 2001.

Ю.С. Колодій

НУ «Львівська політехніка»

 

Характеристика індивідуального планування в різних країнах


Новини Статті Аналітика
Загальний обсяг нових кредитів у квітні зменшився до 110 млрд грн. Загальний обсяг нових кредитів у квітні зменшився до 110 млрд грн. Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Місячний огляд фінансових ринків України - Лютий Місячний огляд фінансових ринків України - Лютий
У банків росте заборгованість за кредитами рефінансування перед НБУ У банків росте заборгованість за кредитами рефінансування перед НБУ Основні правила бізнес-презентації Основні правила бізнес-презентації Тижневий огляд фінансових ринків України Тижневий огляд фінансових ринків України
Уряд обіцяє гасити 100% кредиту за українські автобуси Уряд обіцяє гасити 100% кредиту за українські автобуси Переваги власного бізнесу Переваги власного бізнесу Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності
Нацбанк оголосив про 17 мільярдів прибутку Нацбанк оголосив про 17 мільярдів прибутку Необхідність аудиту в особистому прибутковому оподаткуванні Необхідність аудиту в особистому прибутковому оподаткуванні ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Банки все більше кредитують населення Банки все більше кредитують населення Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

День - це маленьке життя, і треба прожити його так, ніби ти маєш померти зараз, а тобі зненацька подарували ще добу.

М. Горький
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті