Інвестиції.орг

Kyiv, Jan 20 12:47 | London, Jan 20 10:47 | New York, Jan 20 06:47
Shanghai, Jan 20 18:47 | Tokyo, Jan 20 19:47 | Sydney, Jan 20 21:47

Формування цілевої муніципальної програми ефективного енергозбереження

Формування цілевої муніципальної програми ефективного енергозбереження

Сучасний стан ринкових реформ (в умовах економічної кризи, особливо) постійно вимагає підвищення економічної ролі держави, цілеспрямованих зусиль щодо створення такого класу власників, які несуть значну відповідальність за раціональне використання енергоресурсів міста (регіону) і зацікавлені у ефективності виробництва та міської господарки в цілому.Розвиток підприємництва в сучасних умовах міста (регіону) практично неможливий без активного впровадження інноваційних факторів.

Автори передбачають впровадити результати своїх багаторічних комплексних досліджень з метою формування інноваційного розвитку міської (регіональної) господарки на основі науково обґрунтованих підходів, методів управління енергозберігаючими інноваціями підприємств різної форми власності [4-8].
 
Посилення партнерства держави і частки підприємницького сектора в реалізації державних програм дозволить широко використовувати ринкові механізми фінансування і управління в галузі розробки і впровадження енергозберігаючих інновацій у муніципальну (регіональну) господарку. Нами використовувався проблемно-цільовий підхід, експертні оцінки, системний аналіз при оцінці умов здійснення інноваційної діяльності згаданих підприємств [4; 5].
 
Науковий підхід при формуванні цілевої муніципальної програми ефективного енергозбереження, у першу чергу, на підприємствах різної форми власності базується на обґрунтуванні теоретичних та методичних положеннях щодо підвищення ефективності інноваційної діяльності підприємницьких структур у поєднанні з державними програмами, фондами та новітніми методами управління таким комплексним процесом [9].
 
Розробка міської цвілевої програми з підвищення ефективності енергоспоживання та енергозбереження на період найближчих 5-ть років повинна базуватись на рішенні профільних депутатських комісій, міськради та її виконавчого комітету у відповідності до загальнодержавної програми та постанов уряду [1; 2].
 
Програма повинна бути спрямованою на створення в муніципальному формуванні організаційно-фінансових механізмів взаємодії, координуванні ресурсів економіки. Реалізація програмних заходів потребує залучення значних фінансових коштів. Тому така програма повинна бути одним з інструментів, що сприяють формуванню бази для підвищення енергоефективності міської господарки в цілому.
 
У процесі реалізації Програми необхідно вирішити наступні основні завдання:
 
- зниження питомого споживання паливно-енергетичних ресурсів, забезпечення енергетичної безпеки, надійності та стійкості енергопостачання споживачів міста;
 
- впровадити інноваційні енергоощадні технічні засоби та технології;
 
- розширити використання альтернативних джерел енергії;
 
- знизити техногенне навантаження на довкілля.
 
Особливо важливим цільовим індикатором Програми є щорічне зниження енергоємності валового муніципального продукту на 3÷4%.
 
Авторами опрацьовані порогові значення щорічної економії в галузі теплопостачання та електропостачання міста, а також цілеві індикатори та показники, в цілому, по муніципальній господарці, досягнення яких повинні забезпечитися в результаті реалізації Програми [6; 7; 8]. Розроблено комплекс оргтехзаходів з метою підвищення ефективності енергоспоживання та забезпечення енергетичної безпеки, надійності і стійкості постачання енергоресурсами споживачів [4].
 
Програмою передбачено активне залучення позабюджетних трудових і матеріально-технічних ресурсів, які необхідні для запланованих заходів (з врахуванням часткового фінансування з обласного бюджету). До цього обґрунтовано механізм реалізації Програми, а також заходи по організації управління, системи контролю за виконанням Програми [7].
 
Приведені вище результати багаторічних наукових досліджень мають не тільки наукову новизну, а також практичне значення, особливо для комплексного поєднання муніципальних та регіональних (державних) зусиль з конкурентоспроможними підприємницькими структурами в умовах трансформаційної економіки [8]. Таке поєднання зусиль дозволить вдосконалити певні преференції та більш гнучку фіскальну політику по відношенню до підприємництва, яке сприяє зростанню енергоефективності в місті (регіоні), знижуючи техногенне навантаження на довкілля.
 
Для оперативної, предметної та правової підтримки такої Програми, перш за все потрібна громадянська та політико-фахова воля муніципальних та обласних органів влади у поєднанні з чинним законодавством та нормативною базою України.
 

 
1. Державна політика енергозбереження в будівництві. Енергетична стратегія України на період до 2030 р. Кабмін України від 27.07.2006р., № 436 – р.
 
2. Указ Президента України від 28.02.2008 р. № 174/2008 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів».
 
3. Мамалига В., Верланов В., Сидоренко Ю. Енергетичний аудит: можливості та програмне забезпечення. Економіка, № 12, 2007. – с. 27.

4. Макаревич Т.Т., Гавриляк А.С., Петрушка Т.О. Фактори впливу на ефективність інноваційних проектів в сучасному птахівництві. Тези доп. міжн. наук.-практ. конф. «Управління інноваційними процесами в Україні: проблеми, перспективи, ризики», - Львів: 11-13.05.2006 р., с. 349-350.

5. Макаревич Т.Т., Гавриляк А.С., Петрушка Т.О. Економія енергоресурсів в системах вентиляції та кондиціонування повітря. Вісник НУ «Львівська політехніка», № 624. Теорія і практика будівництва. – Львів: 2008, с. 204-209.

6. Макаревич Т.Т, Гавриляк А.С., Т.О.Петрушка Альтернативи фінансування інноваційних проектів виробничих підприємств // Сучасні проблеми економіки ат управління. Матеріали ІІ Міжнародної науково-практ. конф. м.Львів 7 грудня 2007 р. – Львів: 2008. –С.276-278.

7. Макаревич Т.Т., Гавриляк А.С., Петрушка Т.О. Управління енергозберігаючими інноваціяи виробничих підприємств. Вісник НУ «Львівська політехніка», 3 690. Логістика. – Львів: 2010. – с. 643-647.


 

Т.Т. Макаревич, А.С. Гавриляк, Т.О. Петрушка
Національний університет «Львівська політехніка»

Формування цілевої муніципальної програми ефективного енергозбереження


Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Дорогоцінний камінь не можна відполірувати без тертя. Так само і людина не може стати успішним без достатньої кількості важких спроб.

Конфуцій
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті