Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 20 07:38 | London, Apr 20 05:38 | New York, Apr 20 01:38
Shanghai, Apr 20 13:38 | Tokyo, Apr 20 14:38 | Sydney, Apr 20 16:38

Екологічне страхування як пріоритет формування інноваційної інфраструктури національної економіки1 червня 2011 в 15:09 - Ілона Чіркова


Екологічне страхування як пріоритет формування інноваційної інфраструктури національної економіки

Сьогодні існуюча інфраструктура державного управління у сфері охорони довкілля та регулювання природокористуванням характеризується відсутністю чіткого розмежування природоохоронних та господарських функцій; несформованістю інститутів громадянського суспільства; нерозумінням пріоритетів та переваг сталого розвитку та недотриманням природоохоронного законодавства.Структура національної економіки України відзначається високою часткою ресурсо- та енергоємних галузей, зношеність основних фондів промислової і транспортної інфраструктури, що формує серйозні екологічні проблеми, які часто призводять до виникнення надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру.

Ресурси, що сьогодні витрачаються нашою державою на ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру, на кілька порядків перевищують видатки, що виділяються на забезпечення техногенної та природної безпеки. Це є вагомим деструктивним національної економіки України.

Екологічне страхування є одним із тих видів страхування цивільної відповідальності власників або користувачів об‘єктів підвищеної екологічної небезпеки у зв‘язку з ймовірним аварійним забрудненням ними навколишнього природного середовища та спричиненням шкоди життєво важливим інтересам третіх осіб, яке передбачає часткову компенсацію шкоди, завданої потерпілим.

Прийнятий в грудні 2010 року Закон України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року» [1] серед пріоритетів підвищення конкурентоспроможності господарського комплексу країни виділяє запровадження сучасних методів управління техногенними і природними ризиками. Вже майже 15 років тому в Україні був створений Європейський центр техногенної безпеки (TESEC), метою якого є об‘єднання, поширення та використання міжнародного досвіду у сфері прогнозування та експертної оцінки рівня ризику виникнення надзвичайних ситуацій, запобігання їм на потенційно небезпечних підприємствах, а також сприяння виконанню Україною зобов‘язань за міжнародними договорами і угодами у галузі техногенно-екологічної безпеки [2]. Серед основних завдань даного центру є: 1) оцінка промислового ризику підприємств з використанням різноманітних методів, які застосовуються у світовому співтоваристві; 2) систематизація та класифікація промислових аварій, що сталися; 3) аналіз проблем страхування і компенсації збитків.

Таким чином, в Україні сьогодні екологічне страхування є пріоритетним напрямом розвитку національної екологічної економіки, що зумовлює потребу у формуванні як самого ринку послуг екологічного страхування, так і його інфраструктури. Для заснування та ефективного функціонування страхових компаній, здатних забезпечити надійний механізм страхування, надзвичайно важливим є розроблення та впровадження методик проведення оцінки ризиків та загроз, зумовлених експлуатацією екологічно небезпечних об‘єктів, методів обчислення страхових тарифів відповідно до визначеного рівня ризику.

 
1.              Закон України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року» від 21 грудня 2010 року № 2818-VI.
2.              Постанова КМУ«Про Концепцію створення і діяльності Європейського центру техногенної безпеки (TESEC») від 17 жовтня 1996 р. № 1259.


 

М.І.Бублик, Р.М.Дякунчак
 

Національний університет «Львівська політехніка»
Екологічне страхування як пріоритет формування інноваційної інфраструктури національної економіки


Новини Статті Аналітика
Вартість медичних страховок для українських туристів подорожчала Вартість медичних страховок для українських туристів подорожчала Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України Макроогляд, січень Макроогляд, січень
Економіка Німеччини зменшить темпи росту Економіка Німеччини зменшить темпи росту Актуальні напрями інвестиційних проектів Актуальні напрями інвестиційних проектів Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності
Generali Group пішла з українського ринку Generali Group пішла з українського ринку Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Україна за конкурентоспроможністю трохи каща за Хорватію і Венесуелу Україна за конкурентоспроможністю трохи каща за Хорватію і Венесуелу Формування системи організаційного забезпечення інноваційного розвитку промислових підприємств Формування системи організаційного забезпечення інноваційного розвитку промислових підприємств Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
ЄБРР може отримати до 23% в СК ЄБРР може отримати до 23% в СК "Універсальна" Інновації як основа конкурентоспроможності підприємства Інновації як основа конкурентоспроможності підприємства I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Ти ніколи не вирішиш проблему, якщо думатимеш так само, як ті, хто її створив.

Альберт Ейнштейн
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті