Інвестиції.орг

Kyiv, Mar 21 07:45 | London, Mar 21 05:45 | New York, Mar 21 01:45
Shanghai, Mar 21 13:45 | Tokyo, Mar 21 14:45 | Sydney, Mar 21 16:45

Бюджетний менеджмент в системі фінансового менеджменту в Україні6 червня 2011 в 11:08 - Ілона Чіркова


Бюджетний менеджмент в системі фінансового менеджменту в Україні

Досвід функціонування державних фінансів засвідчує важливість бюджетного менеджменту як управління бюджетними ресурсами в процесі їхнього руху на всіх етапах бюджетного процесу.Теоретики і практики висловлюють значний інтерес до питань сутності та ролі бюджету, бюджетного процесу, побудови бюджетної системи, міжбюджетних взаємовідносин, бюджетної політики та її вдосконалення, державного фінансового контролю, проблем становлення і розвитку інституційних складових бюджетної системи та ін. Проте у сучасній науковій літературі не достатньо з’ясовано місце бюджетного менеджменту у системі державного управління економікою. Це послаблює бюджетну складову в інноваційній структурі держави.

Метою даного дослідження є визначення місця бюджетного менеджменту в системі фінансового менеджменту в Україні.

Загалом, у вузькому розумінні, фінансовий менеджмент дуже часто розглядається як система принципів і методів розробки і реалізації управлінських рішень, пов’язаних із формуванням, розподілом та використанням фінансових ресурсів підприємства, а також з організацією обігу його грошових коштів [1, с.7]. Тобто, береться до уваги функціонування фінансового менеджменту на мікрорівні.

У широкому розумінні, доцільно фінансовий менеджмент розглядати як певну діяльність, що пов’язана із управлінням фінансовими ресурсами суб’єктами окремих сфер та ланок фінансової системи. Таким чином, можна виокремити такі складові фінансового менеджменту: фінансовий менеджмент суб’єктів господарювання, фінансовий менеджмент державних фінансів, фінансовий менеджмент на фінансовому рину, фінансовий менеджмент страхових компаній, фінансовий менеджмент у банку, фінансовий менеджмент зовнішньоекономічної діяльності і т.п.

За визнаним підходом [2], до складу державних фінансів відносять бюджет держави, державні цільові фонди, державний кредит, фінанси підприємств державного сектору. Тому в системі фінансового менеджменту державних фінансів слід виокремити бюджетний менеджмент, податковий менеджмент, фінансовий менеджмент державних цільових фондів, фінансовий менеджмент державного кредиту, фінансовий менеджмент підприємств державного сектору. Спільним для цих складових є об’єкт – фінансові ресурси тої чи іншої ланки державних фінансів.

Зважаючи на всеохоплюючий характер бюджетних відносин та центральне місце бюджетного планування в системі фінансового планування, бюджетний менеджмент займає ключове місце у фінансовому менеджменті державних фінансів. Бюджетна система охоплює значні фінансові ресурси, які є основою задоволення першочергових економічних і соціальних потреб суспільства, фундаментом виконання державою покладених на неї функцій. Через бюджетну систему перерозподіляється вагома частина національного доходу у відповідності до переконань та уподобань органів влади, задіяних у бюджетному процесі. Тому інноваційні зрушення в національній економіці можливі за адекватного розвитку бюджетного планування, належної організації виконання бюджету, обліку та контролю за його виконанням.

 
 
 

1. Конспект лекцій з дисципліни «Фінансовий менеджмент» / Уклад.: Г.О. Партин, Н.Є. Селюченко, Л.І. Ріжко. – Львів : Львівський банківський інститут НБУ, 2004. – 139 с.

 

2. Фінанси (Загальна теорія): Навч. посібник. – 2-ге вид., доп. і перероб. – К.: КНЕУ, 2002. – 240 с.

 

3. Василик О.Д. Теорія фінансів: Підручник. – К.: НІОС. – 2001. – 416 с.

 

Л.Б.Євтух, Н.П. Патрікі
Львівський інститут банківської справи Університету банківської справи НБУ

НУ «Львівська політехніка»

Бюджетний менеджмент в системі фінансового менеджменту в Україні


Новини Статті Аналітика
Азаров хоче зробити бюджет більш соціальним Азаров хоче зробити бюджет більш соціальним Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності
На підготовку доріг до Євро-2012 з бюджету додатково виділено 2,4 млрд грн. На підготовку доріг до Євро-2012 з бюджету додатково виділено 2,4 млрд грн. Актуальні напрями інвестиційних проектів Актуальні напрями інвестиційних проектів ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Парламент Японії прийняв бюджет на 2011-2012 фінансовий рік з витратами в $1,1 трлн. Парламент Японії прийняв бюджет на 2011-2012 фінансовий рік з витратами в $1,1 трлн. Необхідність аудиту в особистому прибутковому оподаткуванні Необхідність аудиту в особистому прибутковому оподаткуванні Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
Бюджетом Києва на 2011 р. передбачено 440 млн грн на підготовку доЄвро-2012 Бюджетом Києва на 2011 р. передбачено 440 млн грн на підготовку доЄвро-2012 Формування системи організаційного забезпечення інноваційного розвитку промислових підприємств Формування системи організаційного забезпечення інноваційного розвитку промислових підприємств I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
Світовий банк оцінив збитки Японії в 4% ВВП Світовий банк оцінив збитки Японії в 4% ВВП Трансферний потенціал: сутність, функції, проблеми формування і використання Трансферний потенціал: сутність, функції, проблеми формування і використання I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

День - це маленьке життя, і треба прожити його так, ніби ти маєш померти зараз, а тобі зненацька подарували ще добу.

М. Горький
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті