Інвестиції.орг

Kyiv, Mar 25 16:18 | London, Mar 25 14:18 | New York, Mar 25 10:18
Shanghai, Mar 25 22:18 | Tokyo, Mar 25 23:18 | Sydney, Mar 26 01:18

Бюджетний менеджмент в системі фінансового менеджменту в Україні6 червня 2011 в 11:08 - Ілона Чіркова


Бюджетний менеджмент в системі фінансового менеджменту в Україні

Досвід функціонування державних фінансів засвідчує важливість бюджетного менеджменту як управління бюджетними ресурсами в процесі їхнього руху на всіх етапах бюджетного процесу.Теоретики і практики висловлюють значний інтерес до питань сутності та ролі бюджету, бюджетного процесу, побудови бюджетної системи, міжбюджетних взаємовідносин, бюджетної політики та її вдосконалення, державного фінансового контролю, проблем становлення і розвитку інституційних складових бюджетної системи та ін. Проте у сучасній науковій літературі не достатньо з’ясовано місце бюджетного менеджменту у системі державного управління економікою. Це послаблює бюджетну складову в інноваційній структурі держави.

Метою даного дослідження є визначення місця бюджетного менеджменту в системі фінансового менеджменту в Україні.

Загалом, у вузькому розумінні, фінансовий менеджмент дуже часто розглядається як система принципів і методів розробки і реалізації управлінських рішень, пов’язаних із формуванням, розподілом та використанням фінансових ресурсів підприємства, а також з організацією обігу його грошових коштів [1, с.7]. Тобто, береться до уваги функціонування фінансового менеджменту на мікрорівні.

У широкому розумінні, доцільно фінансовий менеджмент розглядати як певну діяльність, що пов’язана із управлінням фінансовими ресурсами суб’єктами окремих сфер та ланок фінансової системи. Таким чином, можна виокремити такі складові фінансового менеджменту: фінансовий менеджмент суб’єктів господарювання, фінансовий менеджмент державних фінансів, фінансовий менеджмент на фінансовому рину, фінансовий менеджмент страхових компаній, фінансовий менеджмент у банку, фінансовий менеджмент зовнішньоекономічної діяльності і т.п.

За визнаним підходом [2], до складу державних фінансів відносять бюджет держави, державні цільові фонди, державний кредит, фінанси підприємств державного сектору. Тому в системі фінансового менеджменту державних фінансів слід виокремити бюджетний менеджмент, податковий менеджмент, фінансовий менеджмент державних цільових фондів, фінансовий менеджмент державного кредиту, фінансовий менеджмент підприємств державного сектору. Спільним для цих складових є об’єкт – фінансові ресурси тої чи іншої ланки державних фінансів.

Зважаючи на всеохоплюючий характер бюджетних відносин та центральне місце бюджетного планування в системі фінансового планування, бюджетний менеджмент займає ключове місце у фінансовому менеджменті державних фінансів. Бюджетна система охоплює значні фінансові ресурси, які є основою задоволення першочергових економічних і соціальних потреб суспільства, фундаментом виконання державою покладених на неї функцій. Через бюджетну систему перерозподіляється вагома частина національного доходу у відповідності до переконань та уподобань органів влади, задіяних у бюджетному процесі. Тому інноваційні зрушення в національній економіці можливі за адекватного розвитку бюджетного планування, належної організації виконання бюджету, обліку та контролю за його виконанням.

 
 
 

1. Конспект лекцій з дисципліни «Фінансовий менеджмент» / Уклад.: Г.О. Партин, Н.Є. Селюченко, Л.І. Ріжко. – Львів : Львівський банківський інститут НБУ, 2004. – 139 с.

 

2. Фінанси (Загальна теорія): Навч. посібник. – 2-ге вид., доп. і перероб. – К.: КНЕУ, 2002. – 240 с.

 

3. Василик О.Д. Теорія фінансів: Підручник. – К.: НІОС. – 2001. – 416 с.

 

Л.Б.Євтух, Н.П. Патрікі
Львівський інститут банківської справи Університету банківської справи НБУ

НУ «Львівська політехніка»

Бюджетний менеджмент в системі фінансового менеджменту в Україні


Новини Статті Аналітика
Азаров хоче зробити бюджет більш соціальним Азаров хоче зробити бюджет більш соціальним Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності
На підготовку доріг до Євро-2012 з бюджету додатково виділено 2,4 млрд грн. На підготовку доріг до Євро-2012 з бюджету додатково виділено 2,4 млрд грн. Актуальні напрями інвестиційних проектів Актуальні напрями інвестиційних проектів ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Парламент Японії прийняв бюджет на 2011-2012 фінансовий рік з витратами в $1,1 трлн. Парламент Японії прийняв бюджет на 2011-2012 фінансовий рік з витратами в $1,1 трлн. Необхідність аудиту в особистому прибутковому оподаткуванні Необхідність аудиту в особистому прибутковому оподаткуванні Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
Бюджетом Києва на 2011 р. передбачено 440 млн грн на підготовку доЄвро-2012 Бюджетом Києва на 2011 р. передбачено 440 млн грн на підготовку доЄвро-2012 Формування системи організаційного забезпечення інноваційного розвитку промислових підприємств Формування системи організаційного забезпечення інноваційного розвитку промислових підприємств I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
Світовий банк оцінив збитки Японії в 4% ВВП Світовий банк оцінив збитки Японії в 4% ВВП Трансферний потенціал: сутність, функції, проблеми формування і використання Трансферний потенціал: сутність, функції, проблеми формування і використання I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Якщо Ти не твориш свою реальність, то реальність створює Тебе!

Народна мудрість
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті