Інвестиції.орг

Kyiv, Dec 04 05:36 | London, Dec 04 03:36 | New York, Dec 03 23:36
Shanghai, Dec 04 11:36 | Tokyo, Dec 04 12:36 | Sydney, Dec 04 14:36

Інвестування в монети

Інвестування в монети
17 липня 2009 в 14:44 - Христина


Інвестування в монети

Головна перевага інвестицій в монети — зростання їхньої вартості з часом. Крім вартості металу, монети становлять певну історичну та художню цінність. Взагалі інвестиційна цінність монет, як і інших інвестиційних інструментів залежить від поточного попиту на інвестиційному ринку. Бувають випадки, коли інвестиції в монети за рік давали прибуток 100% і більше. Проте, хто зацікавився інвестуванням в монети, треба враховувати і ризики. Основною негативною інвестиційною характеристикою монет є їх не ліквідність. В Україні взагалі спостерігаються значні труднощі з продажем, у зв’язку з відсутністю монетного ринку, як такого. Найчастіше мінімальна різниця в цінах купівлі і продажу монети може становити 50-60%.  Взагалі для правильних інвестицій в монети нам спочатку треба визначитись, які ж монети існують, які мають характеристики, а тільки тоді вибирати в які саме інвестувати. Взагалі існують стандартні визначення монет. Ось для прикладу, в наші дні монети поділяють на: інвестиційні монети та колекційні монети. Як перші, так і другі чеканяться із золота, срібла, платини та інших металів.

Інвестиційна монета — це монетоподібний зливок із дорогоцінного металу вищої проби з визнаною вагою і чистотою (випущений одним із монетних дворів досить великою кількістю), який має тематику, як правило, не прив’язану до дати, події або явища і є інструментом для інвестицій. Ціна інвестиційних монет зазвичай складається з ціни дорогоцінного металу плюс 3—40% за роботу залежно від ваги і якості. Інвестиційні монети важать мінімум унцію.

Колекційні (пам’ятні) монети — це монети з обмеженим накладом, не обов’язково найвищої проби, проте з більш значущою тематикою, як правило, прив’язаною до дати, події або явища. Вони дорожчі, проте повноцінного інвестиційного потенціалу не мають, оскільки через свою специфіку не є достатньо ліквідним товаром.

На даний момент прибуток від продажу інвестиційних монет в Україні не оподатковується, а от колекційні монети оподатковуються ПДВ. Як колекційні, так і інвестиційні монети можна придбати в банках України, а також в спеціальних нумізматичних магазинах (лавках), а також в приватних колекціонерів.

Загалом ми вважаємо, що, як колекційні, так і інвестиційні монети є монетами в які варто інвестувати. Таким чином ми хочемо дати своє визначення інвестиційної монети:
Інвестиційна монета - це інвестиційно приваблива монета (монетоподібний зливок), яка після ретельного аналізу передбачає збереження вкладеного в неї капіталу і задовільняючий інвестора дохід.

Щоб заробляти на колекційній вартості, доведеться виходити безпосередньо на колекціонерів (збирачів), але сучасними монетами цікавляться не всі нумізмати. Якщо ви все-таки вирішите придбати монети, краще ’забути’ про них років на 5—10: чим довше вони лежать, тим дорожче коштують.

Для інвестицій, інвестування в монети Вам, як інвестору варто знати:

1. Тираж монети. Чим менше тираж монети, тим більше шансів на подальше подорожчання. Для українських виробів невеликим по сріблу вважається тираж до 5 тисяч, по золоту - до 3 тисяч.

2. Якість виготовлення монети. За якістю монети з дорогоцінних металів поділяються на три типи. Перший і найбільш поширений – це монети, що випускаються в обіг. Другий тип – монети, які не були в обігу (’uncirculated’). І, нарешті, третій тип – монети самої вищої якості, з ідеальною дзеркальною поверхнею – ’proof’.

3. Тематика монети. Чим цікавіше, неординарніше подія або зображена особистість, тим більше шанс подальшого підвищення вартості колекційної монети (втім, тут гарантій немає). І також не потрібно забувати, що є колекціонери, яким може бути цікава саме Ваша монета для їхньої колекції. Тому інвестуйте в монети з мудрістю!

4. Вага монети. Вага великої ролі не відіграє. Та все ж таки треба пам’ятати для прикладу: що так звані інвестиційні монети, важать мінімум 1 унцію, про що ми вже зазначали. Найчастіше монети й злитки більш малої ваги призначаються як сувеніри, подарунки і предмети колекціонування. На пам’ятні монети ’правило ваги’ не поширюється.

5. Купивши монети, треба подбати про їх зберігання, оскільки будь-які пошкодження можуть істотно вплинути на ціну. Зазвичай монети зберігаються в пластикових пакетиках або прозорих пластмасових контейнерах. Краще їх звідти і не виймати; якщо вже й виняли, то завжди тримаєте виріб за ребро або за бічні грані. І взагалі при необхідності доторкнутися до монети надіньте краще чисті рукавички.
Найкраще традиційно зберігається золото, а срібні монети швидко втрачають свій товарний вигляд. Купуючи монету найвищої якості із дзеркальною поверхнею (із так званою якістю пруф), важливо не торкатися її поля — втрата чистоти дзеркала істотно зменшує цінність монети.
Якщо Ваша монета, в яку Ви заінвестували свої гроші, втратить свій початковий зовнішній вигляд, наприклад, сильно потемніє або подряпається, в банках при покупці їх взагалі можуть не узяти.

 

Інвестування в монети


Новини Статті Аналітика
"Газпром" і Японія вкладуть 7 мільярдів в зріджений газ 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів Щотижнева статистика публІчних ІСІ:  31.03-06.04.11 р. Щотижнева статистика публІчних ІСІ: 31.03-06.04.11 р.
Клюєв запрошує іспанські гроші в українське село Клюєв запрошує іспанські гроші в українське село Принцип інвестора венчурних проектів або бізнес-ангела Принцип інвестора венчурних проектів або бізнес-ангела Щомісячний огляд діяльності публічних ІСІ в Україні - березень 2011 року Щомісячний огляд діяльності публічних ІСІ в Україні - березень 2011 року
Клюєв закликає в Україну німецьких інвесторів Клюєв закликає в Україну німецьких інвесторів Актуальні напрями інвестиційних проектів Актуальні напрями інвестиційних проектів Аналітичний огляд ринку спільного інвестування у 4 кварталі 2010 року Аналітичний огляд ринку спільного інвестування у 4 кварталі 2010 року
ДТЕК планує інвестувати у вугледобувну і енергетичну галузі 20 млрд. доларів ДТЕК планує інвестувати у вугледобувну і енергетичну галузі 20 млрд. доларів Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 17.03-23.03.11 р. УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 17.03-23.03.11 р.
"Нафтогаз" інвестує 2,4 мільярда у збільшення видобутку газу Деякі поради інвестору Деякі поради інвестору УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 10.03-16.03.11 р. УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 10.03-16.03.11 р.

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Якщо ти купуєш те, що тобі не потрібно, то незабаром будеш продавати те, що тобі необхідно.

Б.Франклін.
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті