Інвестиції.орг

Kyiv, Jun 05 20:18 | London, Jun 05 18:18 | New York, Jun 05 14:18
Shanghai, Jun 06 02:18 | Tokyo, Jun 06 03:18 | Sydney, Jun 06 05:18

Інвестування в монети

Інвестування в монети
17 липня 2009 в 14:44 - Христина


Інвестування в монети

Головна перевага інвестицій в монети — зростання їхньої вартості з часом. Крім вартості металу, монети становлять певну історичну та художню цінність. Взагалі інвестиційна цінність монет, як і інших інвестиційних інструментів залежить від поточного попиту на інвестиційному ринку. Бувають випадки, коли інвестиції в монети за рік давали прибуток 100% і більше. Проте, хто зацікавився інвестуванням в монети, треба враховувати і ризики. Основною негативною інвестиційною характеристикою монет є їх не ліквідність. В Україні взагалі спостерігаються значні труднощі з продажем, у зв’язку з відсутністю монетного ринку, як такого. Найчастіше мінімальна різниця в цінах купівлі і продажу монети може становити 50-60%.  Взагалі для правильних інвестицій в монети нам спочатку треба визначитись, які ж монети існують, які мають характеристики, а тільки тоді вибирати в які саме інвестувати. Взагалі існують стандартні визначення монет. Ось для прикладу, в наші дні монети поділяють на: інвестиційні монети та колекційні монети. Як перші, так і другі чеканяться із золота, срібла, платини та інших металів.

Інвестиційна монета — це монетоподібний зливок із дорогоцінного металу вищої проби з визнаною вагою і чистотою (випущений одним із монетних дворів досить великою кількістю), який має тематику, як правило, не прив’язану до дати, події або явища і є інструментом для інвестицій. Ціна інвестиційних монет зазвичай складається з ціни дорогоцінного металу плюс 3—40% за роботу залежно від ваги і якості. Інвестиційні монети важать мінімум унцію.

Колекційні (пам’ятні) монети — це монети з обмеженим накладом, не обов’язково найвищої проби, проте з більш значущою тематикою, як правило, прив’язаною до дати, події або явища. Вони дорожчі, проте повноцінного інвестиційного потенціалу не мають, оскільки через свою специфіку не є достатньо ліквідним товаром.

На даний момент прибуток від продажу інвестиційних монет в Україні не оподатковується, а от колекційні монети оподатковуються ПДВ. Як колекційні, так і інвестиційні монети можна придбати в банках України, а також в спеціальних нумізматичних магазинах (лавках), а також в приватних колекціонерів.

Загалом ми вважаємо, що, як колекційні, так і інвестиційні монети є монетами в які варто інвестувати. Таким чином ми хочемо дати своє визначення інвестиційної монети:
Інвестиційна монета - це інвестиційно приваблива монета (монетоподібний зливок), яка після ретельного аналізу передбачає збереження вкладеного в неї капіталу і задовільняючий інвестора дохід.

Щоб заробляти на колекційній вартості, доведеться виходити безпосередньо на колекціонерів (збирачів), але сучасними монетами цікавляться не всі нумізмати. Якщо ви все-таки вирішите придбати монети, краще ’забути’ про них років на 5—10: чим довше вони лежать, тим дорожче коштують.

Для інвестицій, інвестування в монети Вам, як інвестору варто знати:

1. Тираж монети. Чим менше тираж монети, тим більше шансів на подальше подорожчання. Для українських виробів невеликим по сріблу вважається тираж до 5 тисяч, по золоту - до 3 тисяч.

2. Якість виготовлення монети. За якістю монети з дорогоцінних металів поділяються на три типи. Перший і найбільш поширений – це монети, що випускаються в обіг. Другий тип – монети, які не були в обігу (’uncirculated’). І, нарешті, третій тип – монети самої вищої якості, з ідеальною дзеркальною поверхнею – ’proof’.

3. Тематика монети. Чим цікавіше, неординарніше подія або зображена особистість, тим більше шанс подальшого підвищення вартості колекційної монети (втім, тут гарантій немає). І також не потрібно забувати, що є колекціонери, яким може бути цікава саме Ваша монета для їхньої колекції. Тому інвестуйте в монети з мудрістю!

4. Вага монети. Вага великої ролі не відіграє. Та все ж таки треба пам’ятати для прикладу: що так звані інвестиційні монети, важать мінімум 1 унцію, про що ми вже зазначали. Найчастіше монети й злитки більш малої ваги призначаються як сувеніри, подарунки і предмети колекціонування. На пам’ятні монети ’правило ваги’ не поширюється.

5. Купивши монети, треба подбати про їх зберігання, оскільки будь-які пошкодження можуть істотно вплинути на ціну. Зазвичай монети зберігаються в пластикових пакетиках або прозорих пластмасових контейнерах. Краще їх звідти і не виймати; якщо вже й виняли, то завжди тримаєте виріб за ребро або за бічні грані. І взагалі при необхідності доторкнутися до монети надіньте краще чисті рукавички.
Найкраще традиційно зберігається золото, а срібні монети швидко втрачають свій товарний вигляд. Купуючи монету найвищої якості із дзеркальною поверхнею (із так званою якістю пруф), важливо не торкатися її поля — втрата чистоти дзеркала істотно зменшує цінність монети.
Якщо Ваша монета, в яку Ви заінвестували свої гроші, втратить свій початковий зовнішній вигляд, наприклад, сильно потемніє або подряпається, в банках при покупці їх взагалі можуть не узяти.

 

Інвестування в монети


Новини Статті Аналітика
"Газпром" і Японія вкладуть 7 мільярдів в зріджений газ 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів Щотижнева статистика публІчних ІСІ:  31.03-06.04.11 р. Щотижнева статистика публІчних ІСІ: 31.03-06.04.11 р.
Клюєв запрошує іспанські гроші в українське село Клюєв запрошує іспанські гроші в українське село Принцип інвестора венчурних проектів або бізнес-ангела Принцип інвестора венчурних проектів або бізнес-ангела Щомісячний огляд діяльності публічних ІСІ в Україні - березень 2011 року Щомісячний огляд діяльності публічних ІСІ в Україні - березень 2011 року
Клюєв закликає в Україну німецьких інвесторів Клюєв закликає в Україну німецьких інвесторів Актуальні напрями інвестиційних проектів Актуальні напрями інвестиційних проектів Аналітичний огляд ринку спільного інвестування у 4 кварталі 2010 року Аналітичний огляд ринку спільного інвестування у 4 кварталі 2010 року
ДТЕК планує інвестувати у вугледобувну і енергетичну галузі 20 млрд. доларів ДТЕК планує інвестувати у вугледобувну і енергетичну галузі 20 млрд. доларів Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 17.03-23.03.11 р. УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 17.03-23.03.11 р.
"Нафтогаз" інвестує 2,4 мільярда у збільшення видобутку газу Деякі поради інвестору Деякі поради інвестору УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 10.03-16.03.11 р. УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 10.03-16.03.11 р.

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Що б не сталося - продовжуй працювати, опираючись на те, що ти хочеш цього - та так воно і буде.

Генрі Форд
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті