Інвестиції.орг

Kyiv, Nov 18 16:25 | London, Nov 18 14:25 | New York, Nov 18 10:25
Shanghai, Nov 18 22:25 | Tokyo, Nov 18 23:25 | Sydney, Nov 19 01:25

Секрет успіху колекціонування марок22 січня 2011 в 09:00 - Ілона Чіркова


Секрет успіху колекціонування марок

Інвестиції в марки на перший погляд можуть здатися позбавленими логіки і вельми ризикованими. Критерії оцінки марок в значній мірі носять суб'єктивний характер.Stanley Gibbols кілька років тому вирішила навести порядок і склала свого роду біржовий індекс, що відстежує коливання цін на сто найпопулярніших марок у світі. За словами фіндиректора компанії Майка Холла, в цей список не входять найдорожчі в світі марки, ціни на які можуть досягати декількох тисяч фунтів, чиї власники відомі по іменах, а пересування з колекції в колекцію вкрай рідкісні.

У цей топ-100 найбільш затребуваних покупцями знаків поштової оплати входять перша в світі марка, британський "чорний пенні", синій трьохпенсовик з королевою Вікторією, серія Фолклендських островів 1933 року, гонконгська марка 1891 року, випущена до ювілею царювання Вікторії і американська десятицентова 1847. Ні однієї російської марки в індексі поки немає. За останні п'ять років цінність верхньої десятки списку виросла на 71%, а сам індекс піднявся в 2003 році на 15%. Ринку марок не торкнувся обвал котирувань на біржах світу 2000-2001 років, азіатська криза 1997-1998 років, крах ринку нерухомості початку 1990-х.

У чому причини "непотоплюваності" і постійного подорожчання марок? У економістів є ціла теорія на цей рахунок. На їхню думку, кредитні гроші, сьогодні, рекордно дешеві і наповнюють світ в надлишку. У давні часи це викликало б зростання цін на споживчі товари та послуги, що з'їло б надлишок грошей. Проте країни (Китай, Індія, Південно-Східна Азія) дали можливість виробляти майже все відносно дешево, а розвиток інформаційних технологій не дає піднятися цінам на послуги. У результаті дорожчає все те, що працьовиті китайці зробити не можуть: будинки, живопис, антикваріат. І, зрозуміло, старі марки.

Філателія - це високомобільний, що дозволяє уникати зайвої уваги спосіб вкладення капіталу, з постійним зростанням абсолютної вартості. Останні чверть століття ціни на марки неухильно ростуть, а, пропозиція на ринку старих марок не збільшується. У світі 30 мільйонів колекціонерів, які забезпечують ліквідність ринку і щорічний оборот марок у світі на 10 мільярдів доларів.

Інвестування в маленькі клаптики паперу з зубчиками, має незаперечні переваги: у перерахунку на вагу вони найцінніший товар у світі; ціни на них неухильно зростають. Те, що вкладати гроші можна не тільки в антикваріат, давно знають філателісти в усьому світі. Найбільш далекоглядні з них, скуповують російські і радянські марки: судячи з результатів аукціонів, саме вони мають найбільший ринковий потенціал. З точки зору економіста, пивні пробки, листівки і сірникові етикетки в принципі нічим не гірше марок. Але це в принципі. Головні переваги філателії грунтуються на кількості колекціонерів у світі, змістовності матеріалу, глибині досліджень та каталогізації, силі традицій. До того ж, в умовах сучасної Росії вкласти $20 в п'ятирубльову марку з Миколою II, 1913 року має більший сенс, ніж купувати акції НК ЮКОС. Ну, і все-таки Британський музей збирає марки, а не банки з-під коли:)

 

Секрет успіху колекціонування марок


Новини Статті Аналітика
"Протягнути до траншу". Київ позичив $725 млн Поштові марки - престижна тема для колекції і надійне інвестування Поштові марки - престижна тема для колекції і надійне інвестування Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності
Маск передумав викуповувати акції Tesla Маск передумав викуповувати акції Tesla Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Фондовий ринок США закрився зростанням Фондовий ринок США закрився зростанням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
Фондовий ринок США закрився падінням Фондовий ринок США закрився падінням Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
Курс валют на 27 серпня: НБУ зміцнив гривню Курс валют на 27 серпня: НБУ зміцнив гривню У Європі угоди з біткойнами звільнили від податків У Європі угоди з біткойнами звільнили від податків I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Наші цілі - це наші мрії, які ми перетворюємо в плани, а потім, використовуючи власні дії - в реальність нашого життя.

Зіг Зіглар
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті