Інвестиції.орг

Kyiv, Mar 08 23:46 | London, Mar 08 21:46 | New York, Mar 08 17:46
Shanghai, Mar 09 05:46 | Tokyo, Mar 09 06:46 | Sydney, Mar 09 08:46

Секрет успіху колекціонування марок22 січня 2011 в 09:00 - Ілона Чіркова


Секрет успіху колекціонування марок

Інвестиції в марки на перший погляд можуть здатися позбавленими логіки і вельми ризикованими. Критерії оцінки марок в значній мірі носять суб'єктивний характер.Stanley Gibbols кілька років тому вирішила навести порядок і склала свого роду біржовий індекс, що відстежує коливання цін на сто найпопулярніших марок у світі. За словами фіндиректора компанії Майка Холла, в цей список не входять найдорожчі в світі марки, ціни на які можуть досягати декількох тисяч фунтів, чиї власники відомі по іменах, а пересування з колекції в колекцію вкрай рідкісні.

У цей топ-100 найбільш затребуваних покупцями знаків поштової оплати входять перша в світі марка, британський "чорний пенні", синій трьохпенсовик з королевою Вікторією, серія Фолклендських островів 1933 року, гонконгська марка 1891 року, випущена до ювілею царювання Вікторії і американська десятицентова 1847. Ні однієї російської марки в індексі поки немає. За останні п'ять років цінність верхньої десятки списку виросла на 71%, а сам індекс піднявся в 2003 році на 15%. Ринку марок не торкнувся обвал котирувань на біржах світу 2000-2001 років, азіатська криза 1997-1998 років, крах ринку нерухомості початку 1990-х.

У чому причини "непотоплюваності" і постійного подорожчання марок? У економістів є ціла теорія на цей рахунок. На їхню думку, кредитні гроші, сьогодні, рекордно дешеві і наповнюють світ в надлишку. У давні часи це викликало б зростання цін на споживчі товари та послуги, що з'їло б надлишок грошей. Проте країни (Китай, Індія, Південно-Східна Азія) дали можливість виробляти майже все відносно дешево, а розвиток інформаційних технологій не дає піднятися цінам на послуги. У результаті дорожчає все те, що працьовиті китайці зробити не можуть: будинки, живопис, антикваріат. І, зрозуміло, старі марки.

Філателія - це високомобільний, що дозволяє уникати зайвої уваги спосіб вкладення капіталу, з постійним зростанням абсолютної вартості. Останні чверть століття ціни на марки неухильно ростуть, а, пропозиція на ринку старих марок не збільшується. У світі 30 мільйонів колекціонерів, які забезпечують ліквідність ринку і щорічний оборот марок у світі на 10 мільярдів доларів.

Інвестування в маленькі клаптики паперу з зубчиками, має незаперечні переваги: у перерахунку на вагу вони найцінніший товар у світі; ціни на них неухильно зростають. Те, що вкладати гроші можна не тільки в антикваріат, давно знають філателісти в усьому світі. Найбільш далекоглядні з них, скуповують російські і радянські марки: судячи з результатів аукціонів, саме вони мають найбільший ринковий потенціал. З точки зору економіста, пивні пробки, листівки і сірникові етикетки в принципі нічим не гірше марок. Але це в принципі. Головні переваги філателії грунтуються на кількості колекціонерів у світі, змістовності матеріалу, глибині досліджень та каталогізації, силі традицій. До того ж, в умовах сучасної Росії вкласти $20 в п'ятирубльову марку з Миколою II, 1913 року має більший сенс, ніж купувати акції НК ЮКОС. Ну, і все-таки Британський музей збирає марки, а не банки з-під коли:)

 

Секрет успіху колекціонування марок


Новини Статті Аналітика
Вартість нафти перевищила 71 долар Вартість нафти перевищила 71 долар Поштові марки - престижна тема для колекції і надійне інвестування Поштові марки - престижна тема для колекції і надійне інвестування Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності
Ціна нафти Brent перевищила 70 доларів за барель вперше за рік Ціна нафти Brent перевищила 70 доларів за барель вперше за рік Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
SpaceX запустить нову партію супутників Starlink SpaceX запустить нову партію супутників Starlink Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
Не вакцинований від COVID-19: глава Pfizer не потрапив до Ізраїлю Не вакцинований від COVID-19: глава Pfizer не потрапив до Ізраїлю Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
Оператор ГТС підготувався на випадок запуску ПП-2 Оператор ГТС підготувався на випадок запуску ПП-2 У Європі угоди з біткойнами звільнили від податків У Європі угоди з біткойнами звільнили від податків I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Розум є у людини для того, щоб думати, а серце - щоб думати не тільки про себе!

Народна мудрість
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті