Інвестиції.орг

Kyiv, Feb 23 00:47 | London, Feb 22 22:47 | New York, Feb 22 18:47
Shanghai, Feb 23 06:47 | Tokyo, Feb 23 07:47 | Sydney, Feb 23 09:47

Секрет успіху колекціонування марок22 січня 2011 в 09:00 - Ілона Чіркова


Секрет успіху колекціонування марок

Інвестиції в марки на перший погляд можуть здатися позбавленими логіки і вельми ризикованими. Критерії оцінки марок в значній мірі носять суб'єктивний характер.Stanley Gibbols кілька років тому вирішила навести порядок і склала свого роду біржовий індекс, що відстежує коливання цін на сто найпопулярніших марок у світі. За словами фіндиректора компанії Майка Холла, в цей список не входять найдорожчі в світі марки, ціни на які можуть досягати декількох тисяч фунтів, чиї власники відомі по іменах, а пересування з колекції в колекцію вкрай рідкісні.

У цей топ-100 найбільш затребуваних покупцями знаків поштової оплати входять перша в світі марка, британський "чорний пенні", синій трьохпенсовик з королевою Вікторією, серія Фолклендських островів 1933 року, гонконгська марка 1891 року, випущена до ювілею царювання Вікторії і американська десятицентова 1847. Ні однієї російської марки в індексі поки немає. За останні п'ять років цінність верхньої десятки списку виросла на 71%, а сам індекс піднявся в 2003 році на 15%. Ринку марок не торкнувся обвал котирувань на біржах світу 2000-2001 років, азіатська криза 1997-1998 років, крах ринку нерухомості початку 1990-х.

У чому причини "непотоплюваності" і постійного подорожчання марок? У економістів є ціла теорія на цей рахунок. На їхню думку, кредитні гроші, сьогодні, рекордно дешеві і наповнюють світ в надлишку. У давні часи це викликало б зростання цін на споживчі товари та послуги, що з'їло б надлишок грошей. Проте країни (Китай, Індія, Південно-Східна Азія) дали можливість виробляти майже все відносно дешево, а розвиток інформаційних технологій не дає піднятися цінам на послуги. У результаті дорожчає все те, що працьовиті китайці зробити не можуть: будинки, живопис, антикваріат. І, зрозуміло, старі марки.

Філателія - це високомобільний, що дозволяє уникати зайвої уваги спосіб вкладення капіталу, з постійним зростанням абсолютної вартості. Останні чверть століття ціни на марки неухильно ростуть, а, пропозиція на ринку старих марок не збільшується. У світі 30 мільйонів колекціонерів, які забезпечують ліквідність ринку і щорічний оборот марок у світі на 10 мільярдів доларів.

Інвестування в маленькі клаптики паперу з зубчиками, має незаперечні переваги: у перерахунку на вагу вони найцінніший товар у світі; ціни на них неухильно зростають. Те, що вкладати гроші можна не тільки в антикваріат, давно знають філателісти в усьому світі. Найбільш далекоглядні з них, скуповують російські і радянські марки: судячи з результатів аукціонів, саме вони мають найбільший ринковий потенціал. З точки зору економіста, пивні пробки, листівки і сірникові етикетки в принципі нічим не гірше марок. Але це в принципі. Головні переваги філателії грунтуються на кількості колекціонерів у світі, змістовності матеріалу, глибині досліджень та каталогізації, силі традицій. До того ж, в умовах сучасної Росії вкласти $20 в п'ятирубльову марку з Миколою II, 1913 року має більший сенс, ніж купувати акції НК ЮКОС. Ну, і все-таки Британський музей збирає марки, а не банки з-під коли:)

 

Секрет успіху колекціонування марок


Новини Статті Аналітика
Apple прогнозує скорочення доходів Apple прогнозує скорочення доходів Поштові марки - престижна тема для колекції і надійне інвестування Поштові марки - престижна тема для колекції і надійне інвестування Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності
У Брюсселі заборонили сервіс таксі Uber У Брюсселі заборонили сервіс таксі Uber Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Курси валют на 4 січня: НБУ різко зміцнив гривню Курси валют на 4 січня: НБУ різко зміцнив гривню Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
На фондовому ринку США стався обвал На фондовому ринку США стався обвал Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
НБУ підрахував, скільки приватних переказів надіслали в Україну НБУ підрахував, скільки приватних переказів надіслали в Україну У Європі угоди з біткойнами звільнили від податків У Європі угоди з біткойнами звільнили від податків I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Всі бої виграються до того, як вони починаються!

Шань Цу
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті