Інвестиції.орг

Kyiv, Jun 03 01:46 | London, Jun 02 23:46 | New York, Jun 02 19:46
Shanghai, Jun 03 07:46 | Tokyo, Jun 03 08:46 | Sydney, Jun 03 10:46

Новий рекорд на торгах Christie’s - $226,5 млн.

Новий рекорд на торгах Christie’s - $226,5 млн.
18 грудня 2010 в 09:00 - Ілона Чіркова


Новий рекорд на торгах Christie’s - $226,5 млн.

Шедевр блакитного періоду Пікассо, "милий, але не великий" Моне, переоцінений Ван Гог та інші найважливіші події рекордних торгів.Торги завершилися пізно ввечері в середу в Лондоні торги "Мистецтво імпресіонізму і модернізму" принесли дому Christie’s новий рекорд: вони стали найбільшим розпродажем предметів мистецтва за всю історію Великобританії. Загальний результат торгів - £152,6 млн. ($226,5 млн.), було продано 75% всіх виставлених на аукціон лотів. Втім, відзначають експерти, для торгів такого рівня 25% непроданих лотів - це багато і вважати аукціон однозначно вдалим не варто.

Топ-лотом став шедевр блакитного періоду Пабло Пікассо "Портрет Анхеля Фернандеса де Сото" (відомий також як "Любитель абсенту"), при естимейті £30-40 млн. він був проданий анонімному покупцеві за £34761250 ($51,2 млн). Продавець картини - Художній фонд Ендрю Ллойда Уеббера, благодійна організація, що займається популяризацією мистецтва і культурної спадщини Великобританії. Фонд купив це полотно на аукціоні в Нью-Йорку в 1995 році за $29,2 млн, виручені від вчорашньої продажу гроші підуть на благодійність.

Однак, незважаючи на новий британський рекорд, підсумки аукціону виявилися не настільки вражаючими, як очікувалося раніше: Christie’s розраховував, що загальні продажі складуть як мінімум £163,7 млн. Одна з причин - головний сюрприз вчорашніх торгів, на яких не вдалося продати один з трьох головних топ-лотів - пейзаж Клода Моне "Ставок з білим лататтям". Картина виставлялася на знаменитій паризькій виставці художника в 1906 році і протягом декількох десятків років перебувала у володінні родини відомого французького колекціонера Поля Дюрана-Рюеля. Як вважали експерти, за неї повинна була розвернутися неабияка боротьба, естімейт "Ставка з білим лататтям" склав £30-40 млн., але в підсумку на полотно не знайшлося жодного претендента. "Продавець Моне був занадто жадібний. Це мила картина, але не великий Моне ", - цитує агентство Bloomberg нью-йорского арт-дилера Річарда Фейга.

Днем раніше аукціонний дім Sotheby’s продав автопортрет Едуарда Мане за £22400 тисяч - непогана ціна, яка, однак, не вийшла за рамки естімейта. "Всі очікували подальшого зростання рекордних цін, але аукціонні будинки не можуть нескінченно діставати кроликів з капелюхів", - говорить лондонський арт-дилер Річард Нагі. Ринок як і раніше міцний, але продається на ньому лише те, що виставляється за розумною ціною, додає він.

Вчорашні торги видавалися як головна подія аукціонного літа 2010 року, інтерес до них був величезний, і це, ймовірно, змусило Christie’s встановити дуже високі Естімейти: у підсумку більшість цікавих робіт було продано за хороші гроші, але без хвилюючого зростання цін. Так, оцінений в £14-18 млн. "Портрет Ріа Мунк III" Густава Клімта був проданий за £18800 тисяч, "Поцілунок" Пабло Пікассо при естимейті £8-12 млн. пішов за £12100 тисяч, а "Парк лікарні Святого Павла "Вінсента Ван Гога при естимейті £8-12 млн. був проданий всього за £9 млн.

З усіх топ-лотів з пристойним перевищенням верхнього естімейта були продані всього дві роботи: картина Рене Магрітта "Таємні барикади" (естімейт £3-4 млн., продана за £5 млн.) і скульптура Огюста Родена "Бронзовий вік" (естімейт £1 - 1,5 млн., продана за £3400 тисяч).

Рівень естимейтів був збуджений безліччю заявок на участь в аукціоні, які надходили протягом попередніх 6 місяців, але, зіткнувшись з такими цінами, багато хто з потенційних покупців віддали перевагу залишитися просто глядачами. Покупці, як і раніше полюють за шедеврами, але вже не безоглядно: навіть головний топ-лот Пікассо був проданий всього лише з невеликим перевищенням мінімального естімейта, і в цьому сенсі арт-ринок пройшов своєрідну "перевірку реальністю".

На аналогічних торгах Christie’s минулого літа було продано 44 лота на загальну суму всього £37,1 млн.

Новий рекорд на торгах Christie’s - $226,5 млн.


Новини Статті Аналітика
"Нафтогаз" знову спробує продати на аукціоні бензин за ціною вище ринкової Заробіток на аукціонах Заробіток на аукціонах Обзор фондового рынка 18.07.2011_PreMarket Обзор фондового рынка 18.07.2011_PreMarket
"Укргазвидобування" продало на аукціоні 108,69 тисяч тонн скрапленого газу Антикваріат як вид альтернативних інвестицій Антикваріат як вид альтернативних інвестицій Обзор фондового рынка 15.07.2011_Market review Обзор фондового рынка 15.07.2011_Market review
"Нафтогаз" 25 травня проведе аукціон з продажу 12,5 тис. т світлих нафтопродуктів Продаж заставного майна в Україні на аукціоні Продаж заставного майна в Україні на аукціоні Обзор фондового рынка 15.07.2011_Market review Обзор фондового рынка 15.07.2011_Market review
"Нафтогаз" не зміг продати на аукціоні пальне Лисичанського НПЗ Інвестиції в антикварну зброю Інвестиції в антикварну зброю Обзор фондового рынка 14.07.2011_PreMarket Обзор фондового рынка 14.07.2011_PreMarket
Аграрний фонд проведе торги щодо закупівлі цукру, сухого молока і вершкового масла Аграрний фонд проведе торги щодо закупівлі цукру, сухого молока і вершкового масла Потенційність підробки від Christie’s Потенційність підробки від Christie’s Обзор рынка акций перед открытием дня (13.07.2011) Обзор рынка акций перед открытием дня (13.07.2011)

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Звичайно, існують люди, для яких гроші понад усе. Зазвичай це люди, які ніколи не стануть багатими. Тільки той досягає багатства, хто талановитий, вдачливий, і не думає постійно про гроші.

Стів Джобс
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті