Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 18 14:52 | London, Apr 18 12:52 | New York, Apr 18 08:52
Shanghai, Apr 18 20:52 | Tokyo, Apr 18 21:52 | Sydney, Apr 18 23:52

Інвестиції в колекціонування

Інвестиції в колекціонування




19 листопада 2010 в 14:26 - Уляна Роїк


Інвестиції в колекціонування

Колекціонування - це в першу чергу задоволення від володіння. Але іноді це ще й хороший спосіб інвестувати гроші.   



Заробити на колекціонуванні, як стверджують знавці, можна двома способами. Перший - знаходити колекціонерів і пропонувати їм те, що вони шукають. Другий - створити свою унікальну колекцію, яку потім можна буде вигідно продати. Обидва варіанти досить трудомісткі і розтягнуті в часі. Обидва вимагають певних знань і любові до цієї справи.

Існує величезна безліч видів колекціонування. Деякі захоплено збирають картини художників. Хтось колекціонує старовинні авто, а ще хтось антикварні меблі. Але, мабуть, ці хобі доступні тільки тим нашим співвітчизникам, чиї імена можна знайти в рейтингу найбагатших українців від журналу "Фокус". Для початківців "капіталістів" підійдуть види колекціонування менш марнотратні, але не менш захоплюючі.

Найпоширенішими в Україні є філателія (колекціонування марок), нумізматика (колекціонування монет), фалеристика (колекціонування нагород і значків) і бібліофілія (колекціонування книг).

Головне - стартовий капітал, щоб почати збирати одну з таких колекцій, знайдеться, практично, у кожного.

Розрізнені екземпляри скуповуються, як правило, дешево. Найдорожче цінуються повні серії. Тому, якщо є бажання, можна спробувати самостійно зібрати відсутні зразки.

До речі, для того щоб стати колекціонером, недостатньо просто збирати значки, монети або марки. Так як це буде банальне збирання. Справжню колекцію, як правило, повинна об‘єднувати якась ідея, а екземпляри в ній повинні бути розсортовані по роках випуску, серіях і так далі.

Першим кроком до створення власної колекції має бути визначення її концепції. Нехай це буде не просто зібрання старовинних книг, а, наприклад, підручники з етикету або книги про географічні відкриття, видані в часи Царської Росії. Марки прийнято збирати по тематиках: військова, авіаційна, космічна, олімпійська - кому що ближче. Те ж стосується нумізматики і фалеристики. До речі, чим більше спеціалізована колекція, тим простіше розібратися в її специфіці. Погодьтеся, значно приємніше не просто збирати абстрактні речі, а й розуміти суть цих речей.

Як зазначає один з експертів в цій сфері, колекціонування не підходить для інвесторів - любителів швидких грошей. Для найкращого ефекту варто хоч скільки-небудь розбиратися в темі, бути готовим до того, що доведеться присвятити цьому не один рік, що інвестування з метою отримати прибуток може перерости в хобі на все життя. Але почавши колекціонувати те, що до душі, не пошкодуєте ні про витрачений час, ні про вкладені кошти.

Цінність колекції залежить не тільки від її цілісності, але і від наявності в ній ексклюзивних екземплярів. Всупереч поширеній думці, цінність об‘єктів колекціонування визначається не стільки їхнім віком, скільки рідкістю. Чим рідше зустрічається та чи інша річ, тим вона цінніша. Наприклад, античні монети можуть бути в сто разів дешевші, ніж деякі монети початку XX століття.

Існує два підходи до оцінки цінності об‘єктів колекціонування - суб‘єктивний і об‘єктивний. Суб‘єктивний визначається виключно особистістю колекціонера, його захопленістю і підходом до колекціонування. Об‘єктивна оцінка включає в себе кілька цілком конкретних критеріїв оцінки колекційної цінності: збереження речі (марки, монети, книги) і рідкість (тираж).

Найбільш ліквідними видами колекціонування зараз вважаються нумізматика і фалеристика. По-перше, вони найбільш розвинені в Україну. По-друге, на відміну від марок, книг або листівок, монети і нагороди, як правило, виготовлені з коштовних металів. Таким чином колекціонер, продаючи екземпляр, як мінімум може розраховувати на те, щоб відбити вартість металу, з якого він виготовлений.

Принадність колекціонування ще й у тому, що не обов‘язково щомісяця, щорічно або раз на квартал поповнювати колекцію. Потрібний екземпляр можна шукати роками. А сама колекція за цей час не старіє і не псується, а витримується - як хороший коньяк.

З року в рік предмети колекціонування ростуть в ціні, досить часто випереджаючи у своєму зростанні загальновизнані предмети інвестування, дорогоцінні метали та цінні папери.

В радянські часи, колекціонери часто зустрічалися на так званих "сходках". Зараз на цих зустрічах зараз як правило присутні колекціонери-ветерани, які збирають свої колекції багато-багато років. На "сходках" можна не тільки купити або продати об‘єкти колекціонування, але й отримати якісну консультацію та оцінку того або іншого екземпляра. Адже більшість тих, хто сюди приходить, йдуть, в першу чергу, за спілкуванням.

Об‘єктами колекціонування стають також антикварні і букіністичні магазини (переважно, книги). Але це найневигідніший спосіб продажу раритету, так як магазини або пропонують дуже занижену ціну, або беруть товар на комісію (а комісійні складають близько 30%). Правда, антикварні і букіністичні магазини мають один важливий плюс - вони, як правило, мають штатних оцінювачів, які допоможуть визначити реальну вартість раритету.

Ну а нове покоління колекціонерів живе у всесвітній Павутині. В Інтернеті є незліченна кількість сайтів, присвячених колекціонуванню та окремими його видами: нумізматиці, фалеристики, філателії, боністиці (колекціонування купюр).

Як правило, на цих сайтах є онлайн-магазини або аукціони, де можна купити і продати об‘єкти колекціонування. Але найголовніше - там же можна дізнатися про істинну цінність того або іншого екземпляра.

Різниця між "магазином" і "аукціоном" полягає в тому, що в першому випадку продавець відразу вказує ціну товару, а у другому ціна зростає в процесі торгів. Аукціони привабливі тим, що тут можна купити раритет за низькою ціною, якщо ніхто не встигне запропонувати більше. Ціни, як правило, стартують з мінімуму - 1 грн. або $ 1, а час торгів обмежений. Доставка придбаного товару покривається за рахунок покупця. Тому перед тим, як придбати лот, варто поцікавитися - скільки ж коштує ця послуга.

Також існує віртуальний Клуб колекціонерів (портал ukrcol.com). За своїми правилами ця організація дуже нагадує таємне товариство. Адже стати її членом не так-то легко. Спочатку на сайті потрібно оформити заявку, де просять вказати повне ім‘я, адресу проживання, контактний телефон та вид колекціонування. Адміністрація порталу розглядає заявку протягом трьох днів і залишає за собою право без пояснення причин відмовити будь-якому заявникові.

Якщо ж заявка все ж таки буде схвалена, адміністрація вишле рекомендаційний лист за адресою проживання заявника, де буде вказано код члена Клубу. Після отримання цього листа заявнику потрібно повідомити свій код в Службу підтримки членів Клубу по електронній пошті і сплатити вступний внесок у розмірі 100 грн., а місяця вносити ще 15 грн. членського внеску.

Членство в Клубі дозволяє його учасникам виставляти свої товари на аукціоні, передоручати адміністратору порталу управління лотами, пропонувати необмежено високі ставки, а також користуватися системою знижок на товари в інтернет-магазині.

Для того щоб збирати предмети мистецтва, зовсім не обов‘язково бути мультимільйонером. В Україні є величезна безліч молодих художників, що створюють дивовижні речі. Зараз вони коштують копійки, але хто знає, можливо, через десять років їхній творець буде визнаний генієм.


Довідка від порталу ІНВЕСТИЦІЇ орг

Адреси антикварних магазинів


ELLE EPOQUE, салон-магазин Київ Вул. Андріївський узвіз, 34
"Антик-Центр", салон-магазин Київ Вул. Андріївський узвіз, 3
"Антикваріат", салон Київ Вул. Мала Житомирська, 6/5
"Антикварний на Лютеранській", магазин Київ Вул. Лютеранська, 28/19
"Колекціонер", магазин Київ Вул. Софіївська, 6
"Шедевр", салон Київ вул. Архітектора Городецького, 12. вул. Велика Житомирська, 6/11
"Антик", салон Донецьк Вул. Університетська, 51
"Колекціонер", магазин Одеса Вул. Велика Арнаутська, 57
"Хобі", магазин Одеса Вул. Пантелеймонівська, 126-А
"Гранат", салон Дніпропетровськ Пр. Гагаріна, 149
"Лавка на Брусацком", салон Харків Вул. Брусацкій узвіз, 10

Адреси букіністичних книгарень

"Академкнига" Київ Вул. Богдана Хмельницького, 42, 2-й поверх
"Букіністична книга" Київ Вул. Пушкінська, 1 - 3/5, вхід через кафе "Купідон"
"Букініст-центр" Київ Вул. Лютеранська, 4
"Салон антикварної і букіністичної книги" Київ "Книжковий квадрат" під пл. Слави
"Букініст" Київ Вул. Нижній Вал, 37
Магазин № 10 Донецьк Книжковий ринок "Маяк"
"Букініст" Дніпропетровськ Пр. Карла Маркса, 94-А
Книжковий магазин Харків Вул. Чернишевського, 8
Книжковий магазин Харків Пр. Гагаріна, 1
"Классікон" Львів Вул. Вірменська, 32
"Букініст" Одеса Вул. Преображенська, 49/51
"Будинок книги" Одеса Вул. Дерибасівська, 27

Де проходять "сходки" українських колекціонерів

Київ - По суботах - у виставковому центрі "КиївЕкспоПлаза" з 6:00 до 14:00. Кожну останню суботу місяця тут проходить всеукраїнський зліт колекціонерів. У неділю - в районі станції метро. "Нивки", біля боулінг-клубу "Страйк" з 10:30 до 13:00. Київський міський клуб філателістів збирається по суботах у 4-му корпусі НУФВС - колишнього Інституту фізкультури - з 10:00 до 14:00
Дніпропетровськ - У сквері на вул. Леніна по суботах і неділях з 9:00 до 13:00
Донецьк - Перетин вулиць Університетської та 25 років РСЧА (зупинка - парк ім. Щербакова), по вихідних з 10:00 до 13:00
Львів - У вихідні в школі № 65 по вул. Замартиновській з 9:00 до 13:00. Вхід платний - 1 грн.
Харків - У вихідні в парку ім. Артема, біля станції метро "Московський проспект" з 9:00 до 12:00
Одеса - Функціонує Клуб колекціонерів, який збирається по неділях з 10:00 до 13:00 в Палаці Молоді, розташованому по вул. Маразлієвській біля парку ім. Шевченко. Вхід платний - 2 грн

Місця розташування "блошиних ринків"

Київ - Парк ім. Фрунзе - По вихідних з ранку
Дніпропетровськ - Близько нового автовокзалу на вул. Курчатова - Щодня з 8:00 до 15:00
Харків - вул. Клочківська - Щодня з ранку
Одеса - Навколо "Привозу" - Щодня з ранку
Одеса - Навколо Старокінного ринку - За вихідні з 8:00 до 13:00

 

Інвестиції в колекціонування


Новини Статті Аналітика
"Газпром" і Японія вкладуть 7 мільярдів в зріджений газ 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів Щотижнева статистика публІчних ІСІ:  31.03-06.04.11 р. Щотижнева статистика публІчних ІСІ: 31.03-06.04.11 р.
Клюєв запрошує іспанські гроші в українське село Клюєв запрошує іспанські гроші в українське село Принцип інвестора венчурних проектів або бізнес-ангела Принцип інвестора венчурних проектів або бізнес-ангела Щомісячний огляд діяльності публічних ІСІ в Україні - березень 2011 року Щомісячний огляд діяльності публічних ІСІ в Україні - березень 2011 року
Клюєв закликає в Україну німецьких інвесторів Клюєв закликає в Україну німецьких інвесторів Актуальні напрями інвестиційних проектів Актуальні напрями інвестиційних проектів Аналітичний огляд ринку спільного інвестування у 4 кварталі 2010 року Аналітичний огляд ринку спільного інвестування у 4 кварталі 2010 року
ДТЕК планує інвестувати у вугледобувну і енергетичну галузі 20 млрд. доларів ДТЕК планує інвестувати у вугледобувну і енергетичну галузі 20 млрд. доларів Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 17.03-23.03.11 р. УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 17.03-23.03.11 р.
"Нафтогаз" інвестує 2,4 мільярда у збільшення видобутку газу Вплив фінансової стійкості банківської системи на ефективність функціонування національної інноваційної інфраструктури Вплив фінансової стійкості банківської системи на ефективність функціонування національної інноваційної інфраструктури УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 10.03-16.03.11 р. УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 10.03-16.03.11 р.

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Біржа – це далекобійна гармата... І на біржі оббирають так, як на війні вбивають, не бачиш навіть – хто обібрав тебе.

А.Капюс
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті