Інвестиції.орг

Kyiv, Jun 22 07:49 | London, Jun 22 05:49 | New York, Jun 22 01:49
Shanghai, Jun 22 13:49 | Tokyo, Jun 22 14:49 | Sydney, Jun 22 16:49

Антикваріат як вид альтернативних інвестицій23 січня 2011 в 09:00 - Христина


Антикваріат як вид альтернативних інвестицій

Для деяких інвесторів стан фондової біржі не має ніякого значення - на цьому фронті справи завжди йдуть плачевно однаково. Постійні коливання на ринку цінних паперів грунтовно похитнули довіру до цієї сфери інвестування, і інвестори все частіше звертаються до інших, так званих "альтернативних" інвестицій.Їх можна умовно розділити на три основні категорії:

    * Фінансові: фонди прямих інвестицій і хедж-фонди;

    * Нефінансові: лісові масиви, вітрова та атомна енергетика;

    * Інвестиції в предмети колекціонування: антикваріат та пам'ятні речі.

Найцікавіша остання категорія. Як правило, до предметів антикваріату прийнято відносити речі, що суворо відповідають певним параметрам. Найчастіше вважається антикваріатом меблі та твори мистецтва, зокрема, живопису. Однак антикваріат не обмежується цими двома категоріями, адже безліч інших речей також додають у ціні з роками, що дозволяє говорити про них як про предмети антикваріату і, відповідно, альтернативні інвестиції.

Популярні п'ять альтернативних інвестицій, що мають найбільший потенціал: вино, книги, монети, спортивні картки, пам'ятні речі (речі, що належали знаменитим особистостям або прославилися інакше) і музичні інструменти. Але спочатку необхідно дещо прояснити. По-перше, щоб колекціонувати антикваріат, потрібно навчитися його цінувати, і не тільки з матеріальної точки зору. По-друге, при інвестуванні в предмети антикваріату, як і у випадку зі всіма іншими видами інвестицій, слід керуватися здоровим глуздом.

Вино

Дивно, які суми готові заплатити за хороше вино справжні цінителі. Однак цього ще недостатньо, щоб відправлятися на винні аукціони та діставати чекову книжку. Для початку потрібно придбати The Wine Price File - довідник, що містить вичерпну інформацію про винні аукціони найбільших аукціонних будинків, і зокрема Christie's, Sotheby's, і найцінніших лотах з зазначенням цін, а також докладні списки вінтажних вин, починаючи з 1727 року.

Найбільш надійні в плані інвестування, так звані, вина з інвестиційним потенціалом, тобто колекційні вина гарного врожаю з витримкою більше 20 років і оцінкою 94-100 балів за шкалою Роберта Паркера (прийнята у винній індустрії система оцінки, свого роду стандарт якості). Інший варіант інвестування цього роду - покупка вин майбутнього врожаю, але це пов'язано з величезним ризиком, тому що залежить від цілого ряду чинників.

Взагалі, вино - досить ризикований і ненадійний об'єкт інвестування, але якщо не можна взяти з цієї інвестиції прибуток, принаймні, можна отримати задоволення, смакуючи хороше вино. Так як цінні папери в цьому відношенні не принесуть ніякого задоволення.

Книги

У 2003 примірник виданої в 1997 дитячої книги маловідомої тоді англійської письменниці Джоан Роулінг "Гаррі Поттер і філософський камінь" був проданий на аукціоні за 25 000 фунтів - величезна сума, про яку навряд чи міг мріяти "інвестор" купуючи в 1997 книгу за кілька фунтів. Втім, цей сенсаційний випадок - швидше виняток, який, тим не менш, підтверджує правило: інвестування в книги може принести непоганий прибуток.

В онлайнових базах даних рідкісних книг можна знайти інформацію про те, книги якого роду найперспективніші з точки зору інвестицій - це і перші видання відомих книг, і самвидав, і просто спеціалізовані роботи маловідомих авторів, за якими полюють букіністи. Історія інвестування в книги багата й різноманітна, і щоб у ній розібратися, треба почитати спеціалізовану літературу.

Монети

Нумізматам (нумізматика - колекціонування монет) добре відомо, що для більшості людей залишається таємницею: колекціонування монет - відмінний спосіб альтернативного інвестування, завдяки практично необмеженій можливості поповнення колекції. Тому як інші види альтернативного інвестування можуть вимагати чималих капіталовкладень - наприклад, інвестування в предмети мистецтва і антикварні меблі, початкова вартість яких може сягати мільйонів доларів, а найдорожчі монети рідко коштують дорожче 100 000 доларів. Більш того, на думку експертів, найбільший прибуток у кінцевому підсумку приносять не ці дорогі монети, а ті, що коштують від 1000 до 10 000 доларів.

Крім того, колекціонування монет - цікаве хобі, що дозволяє поєднувати приємне з корисним. Для виготовлення монет вже не використовують дорогоцінні метали, що істотно збільшує вартість старих монет, які представляють цінність не тільки як колекційні предмети, але і як вироби з дорогоцінних металів.

Пам'ятні речі і артефакти

У 2007 на ауціон була виставлена унікальна колекція бейсбольних карток, яку її власник почав збирати ще в юному віці, коли картки коштували буквально копійки. І хоча точний прибуток визначити неможливо, сума, за яку була продана колекція, - приголомшує 1,6-мільйона доларів. Зокрема, в колекцію увійшла одна з двох найрідкісніших бейбольних карток, свого роду "священний Грааль" для колекціонерів - картка гравця команди Мікі Топсі Мантла 1952 року в чудовому стані. У 1984 приблизна вартість цієї рідкісної картки становила 1450 доларів, а картка з цієї колекції була продана за 165 000 доларів.

Зрозуміло, в індустрії, де обертаються такі суми, доводиться побоюватися підробок і фальсифікацій. Так, з огляду полювання, яке ведеться на картки гравців команди Топсі 1952 серед колекціонерів, саме ця серія найчастіше стає об'єктами підробки. У 2000 ФБР розкрила масштабну багатомільйонну аферу, для організаторів якої не було нічого святого - вони навіть продавали фотографії з підробленим автографом Матері Терези.

Музичні інструменти

Якщо на речі, що належали зіркам музики і кіно, існує очевидний зростаючий попит, музичні інструменти поки не користуються особливим успіхом у інвесторів.

А між тим, у 2002 за даними інвестиційного аналізу, проведеного виданням Newsday, скрипки відомих майстрів, тобто скрипки, ціна яких становить семизначну суму, принесли своїм власникам набагато більший прибуток, ніж всі інші об'єкти інвестування (у тому числі цінні папери) за останні 30 років. У середньому їхня ціна щорічно зростає на 10-12%.

І це не позбавлено сенсу. Багато колекційних речей, наприклад, автографи або навіть картини, можна підробити, а от підробити скрипку Страдіварі практично неможливо. І справа навіть не в унікальному виконанні - просто всі інструменти, створені Антоніо Страдіварі, внесені до спеціального реєстру, де вказана детальна інформація про кожного з них. Так, перші чотири позиції в опублікованому в 2004 журналом Forbes списку найцінніших музичних інструментів зайняли саме інструменти Страдіварі.

Прихильникам ж рок-н-ролу, слід звернути увагу на інші інструменти - Steinway, що належав Джону Леннону, був проданий за 2 мільйони доларів, а барабани з установки Кіта Муна пішли за 250 000 доларів.

Керівник відділу музичних інструментів аукціонного дому Christie's рекомендує при виборі інструмента враховувати ряд факторів: ким він виготовлений, хто на ньому грав (одна справа, якщо мова йде про гітару, випущену в обмеженій кількості, і зовсім інша, - якщо мова йде про гітару, на якій Джимі Хендрікс грав у Вудстоку) і його стан.

Капітал, що росте на очах

У кожній з описаних вище категорій є власні тенденції, стан спаду і зростання попиту, але немає такої нестабільності, як на фондовій біржі, де можна швидко примножити або втратити все. З альтернативними об'єктами інвестування справа йде інакше - вони надійніші, хоча і не дають негайного результату.
 

Антикваріат як вид альтернативних інвестицій


Новини Статті Аналітика
Рада Асоціації Рада Асоціації "Фондове партнерство" звернулась до ДКЦПФР з проханням відновити обіг цінних паперів 12 емітентів Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Тижневий огляд ринку ОВДП - 06.04.2011 Тижневий огляд ринку ОВДП - 06.04.2011
"Нафтогаз" знову спробує продати на аукціоні бензин за ціною вище ринкової Заробіток на аукціонах Заробіток на аукціонах Тижневий огляд ринку ОВДП - 29.03.2011 Тижневий огляд ринку ОВДП - 29.03.2011
ДКЦПФР заборонила на 12 місяцівторгувати цінними паперами 12 підприємств групи ДКЦПФР заборонила на 12 місяцівторгувати цінними паперами 12 підприємств групи "Донецьксталь" Актуальні напрями інвестиційних проектів Актуальні напрями інвестиційних проектів Premarket від інтернет-брокера iTrader Premarket від інтернет-брокера iTrader
"Укргазвидобування" продало на аукціоні 108,69 тисяч тонн скрапленого газу Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності
"Нафтогаз" 25 травня проведе аукціон з продажу 12,5 тис. т світлих нафтопродуктів Деякі поради інвестору Деякі поради інвестору ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Якщо Ви не знаєте, куди йдете - якою б дорогою Ви не пішли, Ви прийдете в нікуди.

Генрі Кіссінджер
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті