Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 20 03:19 | London, Apr 20 01:19 | New York, Apr 19 21:19
Shanghai, Apr 20 09:19 | Tokyo, Apr 20 10:19 | Sydney, Apr 20 12:19

П’ять міфів про диверсифікацію активів19 жовтня 2010 в 16:41 - Христина


П’ять міфів про диверсифікацію активів

В останні роки було сказано багато пишномовних слів про переваги алокації активів. Але в ході останнього падіння фондових індексів інвестори зрозуміли, наскільки роздута була ця тема. Алокація, або розподіл, активів (насправді це просто гарна назва диверсифікації) не захистить вас на ведмежому ринку. Ніякого оптимального розподілу активів не існує.  Тим не менш розумна диверсифікація, як і контроль над витратами, - це ключовий момент в раціональному довгостроковому інвестуванні. З плином часу обидва заходи збільшують ваші шанси на прибуток.

Настав час відокремити міфи про розподіл активів від реальності.

Міф 1
Алокація захистить вас на ведмежому ринку

Алокація активів - це стратегія вибору фундаментально різних активів (акцій, облігацій, фондів нерухомості), визначення їх часток в інвестиційному портфелі і вибір певних цінних паперів.

Алокація повинна переслідувати дві мети: встановити для портфеля рівень очікуваних довгострокових ризиків і доходів і скоротити ймовірність великих втрат. Не дивно, що чим більший ризик ви берете на себе, тим більше високими будуть очікувані доходи. Але розподіл активів також рекомендують як спосіб диверсифікувати ризики. Згідно з цим поданням кожен клас активів у портфелі пов’язаний з різними ризиками, що дозволяє скоротити загальний сукупний ризик портфеля і згладити короткострокові коливання.

Істина полягає в тому, що розподіл активів знижує ймовірність великого збитку на падаючому ринку, але не запобігає втраті. При економічному спаді ваш портфель буде падати відповідно до сукупних ризиків, на які ви пішли. Від цього нікуди не дітися.

Міф 2
Тактична алокація - найкращий варіант на волатильному ринку

Існують дві школи розподілу активів. Перша реалізує стратегічний підхід, за яким інвестиції повинні бути розподілені у фіксованих частках відповідно до довгострокових потреб незалежно від ринкових умов. Щорічно портфель заново балансується, щоб повернути співвідношення інвестицій до цільових значень. Тактична школа розподілу активів, навпаки, змінює частки класів активів в залежності від короткотермінових прогнозів прибутку. Термін тактичного розподілу активів може бути від декількох днів до декількох років.

Тактичний розподіл активів - це самий великий обман на Уолл-стріт. Люди хочуть вірити, що хтось якимось чином може підказати їм, куди вкласти гроші сьогодні, і готові щедро платити за такі поради. Кожен рік мільярди доларів витрачаються на поради, які не працюють.

Стратегічний розподіл активів - це більш здоровий спосіб, тому що він застрахований від втрат при спробах вгадати рух ринку. Треба просто вибрати фундаментально різні інвестиції для вашого портфеля, вкласти в них кошти у фіксованих частках і кожен рік балансувати інвестиції, щоб підтримувати задані частки незалежно від того, що думаєте ви чи хтось ще. За останні 10 років цей метод приніс достатньо непогані результати.

Міф 3
Існує оптимальний спосіб стратегічного розподілу активів

Ідеального розподілу активів не існує, принаймні заздалегідь його дізнатися неможливо. Деякі люди вперто намагаються вирішити, вкладати їм в іноземні акції 30% або 33%. На це питання не може відповісти ніхто, і воно не має значення. Що насправді принципово в довгостроковій перспективі - це те, яку частку ви вкладаєте в акції, а яку - в облігації. Решта - просто мішура.

Міф 4
Необхідне постійне ребалансуванню портфеля

Неправда. При відновленні співвідношення ви продаєте активи (наприклад, акції), які зросли в ціні, і купуєте активи, частка яких впала нижче заданого значення. Позитивна сторона цього процесу полягає в тому, що це змушує вас продавати акції, коли вони дуже виросли, і купувати, коли вони подешевшали, не будучи залученим в безнадійну гру пошуку правильного моменту для угод.

За останні десять років широко диверсифікований портфель, який включав акції американських компаній, іноземні акції, паї фондів, що вкладають кошти в нерухомість і облігації, і співвідношення в якому щорічно відновлювалося, приносив щороку в середньому на один процентний пункт більше, ніж портфель, в якому співвідношення не відновлювалося. Ця перевага пов’язана з високою волатильністю ринку.

Міф 5
Чим більше фондів, тим вищий рівень диверсифікації

Володіння паями у більшій кількості фондів необов’язково робить ваші інвестиції більш диверсифікованими, тому що вони можуть належати до однієї інвестиційної категорії і тримати в портфелі однакові цінні папери.

Щоб інвестиції були диверсифіковані, треба володіти класами активів з фундаментально різними ризиками. Ці класи активів також повинні мати очікувану прибутковість вищу за рівень інфляції, як у акцій і державних облігацій. Це справедливо також для інвестиційних фондів нерухомості та іноземних акцій. Це гарні класи активів для придбання.


 

П’ять міфів про диверсифікацію активів


Новини Статті Аналітика
Рада Асоціації Рада Асоціації "Фондове партнерство" звернулась до ДКЦПФР з проханням відновити обіг цінних паперів 12 емітентів Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України Тижневий огляд ринку ОВДП - 15.03.2011 Тижневий огляд ринку ОВДП - 15.03.2011
ДКЦПФР заборонила на 12 місяцівторгувати цінними паперами 12 підприємств групи ДКЦПФР заборонила на 12 місяцівторгувати цінними паперами 12 підприємств групи "Донецьксталь" 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів Тижневий огляд ринку ОВДП - 22.02.2011 Тижневий огляд ринку ОВДП - 22.02.2011
Організатори IPO Яндекса викупили більш ніж п’ять мільйонів акцій Організатори IPO Яндекса викупили більш ніж п’ять мільйонів акцій Сучасні аспекти планування у сфері інноваційної діяльності підприємств Сучасні аспекти планування у сфері інноваційної діяльності підприємств Тижневий огляд ринку ОВДП - 08.02.2011 Тижневий огляд ринку ОВДП - 08.02.2011
За три роки Білорусь має приватизувати активи на 7,5 мільярдів доларів За три роки Білорусь має приватизувати активи на 7,5 мільярдів доларів Актуальні напрями інвестиційних проектів Актуальні напрями інвестиційних проектів Огляд ринків Європи за 12.01.2011. Португалія ’запалює’ ринки Огляд ринків Європи за 12.01.2011. Португалія ’запалює’ ринки
Yandex підтвердив ціну розміщення 25 доларів за акцію в рамках IPO на біржі Nasdaq Yandex підтвердив ціну розміщення 25 доларів за акцію в рамках IPO на біржі Nasdaq Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших Огляд ринків Європи за 11.01.2011. Японія допоможе. Огляд ринків Європи за 11.01.2011. Японія допоможе.

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Покажіть мені успішний бізнес, і я покажу Вам реалізоване з ентузіазмом сміливе рішення.

Пітер Друкер
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті