Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 21 17:16 | London, Apr 21 15:16 | New York, Apr 21 11:16
Shanghai, Apr 21 23:16 | Tokyo, Apr 22 00:16 | Sydney, Apr 22 02:16

Інвестиції через ETF (exchange-traded funds)6 березня 2011 в 09:15 - Христина


Інвестиції через ETF (exchange-traded funds)

За 18 років свого існування ETF (exchange-traded funds), або індексні фонди, що торгуються на біржі, справили тиху революцію на ринку управління активами. Ідея індексного інвестування, що дозволяє дешево купити кошик акцій, так сподобалася інвесторам, що сьогодні під управлінням ETF перебуває $862 млрд., а їхні акції можна купити на 42 біржах по всьому світу.  Перший ETF, запущений на Американській фондовій біржі в 1993 році, давав можливість купити акції, що входять в індекс S&P. Через рік після його появи щоденний обіг паперів фонду склав 250 000 штук, через 15 років - 200 млн.

ETF стали особливо популярні в період ведмежого ринку в 2000-2002 роках. Непрофесійним інвесторам було досить важко вибрати окремі акції, які показували б позитивні результати на фоні падаючого ринку. Можливість купити відразу цілий ринковий сегмент значно знижувала ймовірність помилок завдяки диверсифікації.

Дуже важливо, що ступінь диверсифікації при вкладеннях у ETF можна варіювати. Можна придбати ETF на глобальні ринки, що розвиваються, наприклад PowerShares BLDTRS Emerging Markets 50 ADRs або iShares Emerging Markets. Можна сфокусуватися тільки на країнах БРІК (SPDR S&P BRIC 40 ETF) або купити екзотичний, зареєстрований на гонконгській біржі фонд, що інвестує в китайські акції (WISE-CSI 300 China Tracker).

Інвестиції через ETF дозволяють економити на витратах. Раніше інвестор платив комісійні за придбання кожного окремого паперу, ніс витрати, пов‘язані з її зберіганням та обліком. Інвестиції в звичайний фонд цю проблему вирішували тільки частково. За даними того ж Barclays Global Investors (BGI), середній розмір комісії за управління взаємними фондами (аналог ПІФів) у США перевищує 1% вартості активів. А середній розмір винагороди провайдера ETF складає всього 0,44%.

Крім того, за допомогою ETF інвестори отримали доступ на ринки, які раніше були доступні тільки найбільшим інституційним інвесторам. Це стосується ринків облігацій та сировини. Наприклад, більшість приватних банків не продадуть вам державні облігації лотом менше $50 000. Ця проблема вирішується за допомогою облігаційних ETF. Є ETF, що інвестують в нафту або золото. Мінімальна купівля - одна акція, вартість якої рідко перевищує $100.

Нарешті, у покупців ETF немає проблем з ліквідністю, оскільки немає складнощів з визначенням ціни, яка змінюється в точній відповідності з індексом. На відміну від звичайного фонду угоди відбуваються за цінами в реальному часі, а не на закриття торговельного дня. Іншими словами, придбання ETF не буде відрізнятися від придбання звичайної іноземної акції. Для цього необхідно мати рахунок в іноземного брокера.

Що купувати? Вибір величезний. В кінці липня 2009 року в США було зареєстровано 706 ETF (активи під управлінням $581 млрд.), в Європі 753 ETF (активи під управлінням $183 млрд.), в Азії - 114 (активи під управлінням $35,58 млрд.).

Ще одна популярна ідея - це інвестиції в канадський долар. Є велика ймовірність, що долар США може втратити у вартості проти сировинних валют, таких як канадський долар. Економіка Канади у відмінній формі: Центральний банк країни прогнозує здоровий економічний ріст в 2010-му і 2011 році. Один із способів заробити на цій ідеї - купити ETF, що інвестує в канадські облігації інвестиційного рівня iShares CDN DEX All Corporate Bond Index.

Під кожну інвестиційну ідею можна знайти свій ETF, і це ще одна перевага таких фондів.

 

Інвестиції через ETF (exchange-traded funds)


Новини Статті Аналітика
Організатори IPO Яндекса викупили більш ніж п’ять мільйонів акцій Організатори IPO Яндекса викупили більш ніж п’ять мільйонів акцій 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів iTrader: Начало недели ознаменовалось снижением индекса UX iTrader: Начало недели ознаменовалось снижением индекса UX
"Газпром" і Японія вкладуть 7 мільярдів в зріджений газ Принцип інвестора венчурних проектів або бізнес-ангела Принцип інвестора венчурних проектів або бізнес-ангела iTrader: Индекс UX просел еще на 0,08% iTrader: Индекс UX просел еще на 0,08%
Клюєв запрошує іспанські гроші в українське село Клюєв запрошує іспанські гроші в українське село Основні правила бізнес-презентації Основні правила бізнес-презентації Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (25.05.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (25.05.)
Клюєв закликає в Україну німецьких інвесторів Клюєв закликає в Україну німецьких інвесторів Актуальні напрями інвестиційних проектів Актуальні напрями інвестиційних проектів iTrader: На Украинской бирже сохраняется негативная динамика iTrader: На Украинской бирже сохраняется негативная динамика
ДТЕК планує інвестувати у вугледобувну і енергетичну галузі 20 млрд. доларів ДТЕК планує інвестувати у вугледобувну і енергетичну галузі 20 млрд. доларів Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (24.05.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (24.05.)

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Все, що нам потрібно для досягнення успіху знаходиться не в заморських далях, а в нашій власній голові - саме там і треба шукати все необхідне.

Роберт Стівенсон
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті