Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 24 06:36 | London, Apr 24 04:36 | New York, Apr 24 00:36
Shanghai, Apr 24 12:36 | Tokyo, Apr 24 13:36 | Sydney, Apr 24 15:36

Акції європейських компаній падають12 грудня 2010 в 09:00 - Христина


Акції європейських компаній падають

Інвестори європейських фондів за останні три місяці отримали два серйозні удари: капіталізація європейських компаній впала на фоні скорочення урядових витрат, а боргова криза в Греції обрушила євро майже на 20%. У той же час фонди ринків, що розвиваються, показали себе набагато краще, впавши в середньому на 5% проти 15%-го падіння в Європі.Падіння переконало деяких менеджерів міжнародних фондів звернути увагу на європейські акції, особливо для довгострокових інвестицій. Насправді, після того як акції нафтового гіганта BP впали на 40% у результаті розливу нафти в Мексиканській затоці, настав той рідкісний момент, коли вигідніше стало вкладати в активно керовані фонди або окремі акції, а не індекси.

"Нам здається, що на європейських ринках зустрічаються самі недооцінені активи, що володіють відмінним потенціалом глобального зростання", - пояснює Сінді Суітінг, портфельний менеджер Templeton Growth Fund (активи $16,5 млрд.). - "Хоча настрій на ринках слабких країн Європи на кшталт Греції, очевидно, погіршується, ключові показники у всьому регіоні - економічні індикатори і корпоративні прибутки - показують зростання".

Частково оптимізм інвесторів викликаний тим, що в Європі базуються багато мультинаціональних корпорацій, такі як Unilever або Diageo, що заробляють здебільшого у США і в країнах, що розвиваються. Так, акції Diageo, що володіє алкогольними брендами Johnnie Walker, Smirnoff і Jose Cuervo, впали на 3% за три місяці і лише на 10% щодо свого річного максимуму.

Частки в глобальних європейських компаніях - стратегічний інтерес Чеда Дікенса, менеджера RidgeWorth International Equity fund, що вклав вже $235 млн. в недооцінені, на думку компанії, активи. "Всі заворожені борговою кризою, яка, як нам здається, пройде, - розповідає він. - У цей момент ми можемо вкласти в компанії, що постраждали більше, ніж вони того заслуговують".

У портфель Дікенса входять в основному транснаціональні компанії на зразок Nestle і SABMiller (виробник пива Miller і Grolsch): "У SABMiller заводи майже на всіх континентах, тому компанія виграє від зростання як у Європі, так і на зростаючих ринках, на зразок Бразилії і деяких африканських країн".

Інвестори радіють падінню євро подібно американським туристам, які за свої долари тепер можуть купити більше європейської валюти, ніж рік тому. "До кризи було важко знайти вдалі активи для інвестицій. Тепер, після корекції ринку, багато ризиків зникли", - розповідає Девід Самро, голова Artisan International Value Fund, під управлінням якого активи на $2,3 млрд. Змінити стратегію його переконало саме падіння євро. Тепер Самро вкладається в компанії, які виграють від європейського зростання. Наприклад, в авіакомпанію-лоукостер Ryanair. "Бюджетні дефіцити в країнах єврозони, звичайно, перешкоджають розвитку економіки, але це не тільки європейська проблема", - підсумовує він.
 

Акції європейських компаній падають


Новини Статті Аналітика
Через неякісні будинки Україна витрачає у 2,5 рази більше тепла, ніж Європа Через неякісні будинки Україна витрачає у 2,5 рази більше тепла, ніж Європа Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України Огляд вітчизняного фондового ринку за 10.05.2011 від ІГ Сократ Огляд вітчизняного фондового ринку за 10.05.2011 від ІГ Сократ
Fitch Ratings вважає, що Греції може знадобитися 100 млрд євро додаткової фінансової допомоги Fitch Ratings вважає, що Греції може знадобитися 100 млрд євро додаткової фінансової допомоги 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів Огляд європейських ринків за 29.03.2011. Різноспрямована динаміка Огляд європейських ринків за 29.03.2011. Різноспрямована динаміка
Німеччина готова надати Греції додаткову фінансову допомогу Німеччина готова надати Греції додаткову фінансову допомогу Сучасні аспекти планування у сфері інноваційної діяльності підприємств Сучасні аспекти планування у сфері інноваційної діяльності підприємств Тижневий огляд фінансових ринків України Тижневий огляд фінансових ринків України
МВФ не має наміру припиняти допомогу Греції МВФ не має наміру припиняти допомогу Греції Окремі аспекти правового статусу компанії з управління активами інституту спільного інвестування Окремі аспекти правового статусу компанії з управління активами інституту спільного інвестування Огляд ринків Американського континенту за 24.03.2011. Прибутки компаній та допомога з безробіття. Огляд ринків Американського континенту за 24.03.2011. Прибутки компаній та допомога з безробіття.
Європа істотно скоротила споживання російського газу Європа істотно скоротила споживання російського газу Механізм державної підтримки та розвитку інноваційної інфраструктури України Механізм державної підтримки та розвитку інноваційної інфраструктури України Огляд ринків Американського континенту за 23.03.2011. «Чорне» та звичайне золото. Огляд ринків Американського континенту за 23.03.2011. «Чорне» та звичайне золото.

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Світ належить оптимістам, песимісти – тільки глядачі.

Ф.Гізо
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті