Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 12 13:53 | London, Apr 12 11:53 | New York, Apr 12 07:53
Shanghai, Apr 12 19:53 | Tokyo, Apr 12 20:53 | Sydney, Apr 12 22:53

Переваги інвестицій в ринки, що розвиваються27 лютого 2011 в 23:23 - Христина


Переваги інвестицій в ринки, що розвиваються

Коли на ринках починається паніка, інвестори звичайно скуповують на перший погляд безпечні американські долари та казначейські папери США. Це явище отримало назву "втеча в якість". Проте якість на сьогоднішній день в дефіциті. Всі розвинені країни знаходяться в складному становищі, намагаючись справитися з величезними боргами і дефіцитом бюджету. Ринки, які традиційно вважалися тихою гаванню, більше не є оазисами безпеки.Незважаючи на невеликі позитивні зрушення в американській економіці останнім часом, борг США продовжує збільшуватися і більше половини штатів стикаються з гострими фінансовими проблемами. Федеральний уряд чітко дав зрозуміти, що не має наміру надавати їм фінансову допомогу, а отже, надалі ситуація лише погіршиться. При цьому більшість держав на периферії Європи докладають відчайдушні зусилля, щоб не допустити дефолту за своїми зобов‘язаннями.

Цікаво, що такі країни, як Ірландія, все ще мають рейтинг вище Росії, Бразилії та Китаю, хоча навіть саме поверхневе порівняння Росії і Ірландії свідчить, що Ірландії пощастить, якщо вона зуміє уникнути дефолту за своїми боргами, в той час як Росія може похвалитися досить стійким фінансовим становищем.

Існує розрив між рейтингами держав і показниками, використаними при їх визначенні. Більшість розвинених країн як і раніше мають рейтинги вищі, ніж країни, що розвиваються, та які зберегли здатність розплачуватися з кредиторами і в яких стійкий бюджет.

З часу початку кризи у 2008 році світ зазнав фундаментальних змін, і на виході виявилося, що Росія та інші ринки Європи, що розвиваються, займають фантастично вигідне положення, щоб використовувати нові можливості, принесені кризою.

Вони звикли до кризових явищ та виробили власні випробувані механізми боротьби з ними - це економія бюджетних витрат, удосконалення умов для бізнесу і зниження ролі держави. Більшість цих країн вже випили свою гірку пілюлю і починають видужувати.

Гарним прикладом є Латвія. Економіка країни була буквально розорена світовою кризою кредитування. У лещатах неконкурентного обмінного курсу до євро економіка скоротилася на 25% за два роки - найбільше падіння за всю новітню історію, а безробіття перевищило 20%. І що ж через рік? Економіка Латвії повертається на свої позиції, ВВП зростає, і умови для бізнесу поліпшуються.

Замість того, щоб проковтнути свою пілюлю, Захід вважав за краще перерозподілити державні доходи, що зменшуються, у рамках цілого ряду програм стимулювання. Але не варто чекати від них серйозного ефекту. Капітальні інвестиції виявилися паралізовані, тому що компанії під тягарем зрослого бюрократизму та податків притримують гроші або виводять капітал в регіони, де він принесе більш високу прибутковість, іншими словами - на світові ринки, що розвиваються.

Ринки, що розвиваються, наче гумовий м‘яч: чим сильніший удар, тим вище він відскочить, а економіка Заходу ніби зроблена зі скла, і від сильного удару просто розіб‘ється вщент.

Парадокс полягає в тому, що світове інвестиційне співтовариство продовжує вкладати переважну частину своїх заощаджень у розвинені країни. Навіть деякі з найбільш досвідчених і винахідливих інституційних інвесторів тримають більше 80% своїх коштів в активах на розвинених ринках.

Це позбавлене всякого сенсу. Настав час визнати, що так звані ринки, що розвиваються, вже давно народилися і повною мірою розвинулися. У інвесторів зараз є історична можливість взяти безпосередню участь в будівництві нових країн.
 

Рейтинги і ризик дефолту країн
Країна Moody `s S&P 5-річні CDS*, пунктів
США Aaa AAA 41
Великобританія Aaa AAA 67
Іспанія Aaa AAA 298
Португалія Aa2 AA- 479
Ірландія Aa1 AA- 578
Китай A1 A+ 64
Бразилія Baa3 BBB- 112
Росія Baa1 BBB

154

* Credit Default Swap - кредитний дефолтний своп в пунктах. 1 пункт дорівнює 0,01%. Чим вище його вартість, тим більше вірогідність дефолту за зобов‘язаннями.

Переваги інвестицій в ринки, що розвиваються


Новини Статті Аналітика
У США зріс дохід від реклами в кінотеатрах У США зріс дохід від реклами в кінотеатрах Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Обзор фондового рынка 15.07.2011_Market review Обзор фондового рынка 15.07.2011_Market review
Рівень безробіття в зоні євро в квітні не змінився і склав 9,9% Рівень безробіття в зоні євро в квітні не змінився і склав 9,9% Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Обзор фондового рынка 14.07.2011_PreMarket Обзор фондового рынка 14.07.2011_PreMarket
У Німеччині рівень безробіття в травні 2011 р. склав 7% У Німеччині рівень безробіття в травні 2011 р. склав 7% Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України Обзор фондового рынка 13.07.2011_Market review Обзор фондового рынка 13.07.2011_Market review
Fitch Ratings знизило рейтинг Кіпру до A- з Fitch Ratings знизило рейтинг Кіпру до A- з "негативним" прогнозом 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів Обзор фондового рынка 08.06.2011_PreMarket Обзор фондового рынка 08.06.2011_PreMarket
У Штатах почали розраховуватись золотом У Штатах почали розраховуватись золотом Сучасні аспекти планування у сфері інноваційної діяльності підприємств Сучасні аспекти планування у сфері інноваційної діяльності підприємств Огляд вітчизняного фондового ринку за 10.05.2011 від ІГ Сократ Огляд вітчизняного фондового ринку за 10.05.2011 від ІГ Сократ

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Справжня цінність грошей у тому, що вони в очах сучасників додають значимість незначності.

В.Швебель.
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті