Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 18 19:37 | London, Apr 18 17:37 | New York, Apr 18 13:37
Shanghai, Apr 19 01:37 | Tokyo, Apr 19 02:37 | Sydney, Apr 19 04:37

Інвестування в ПІФи: переваги і недоліки



20 лютого 2011 в 15:46 - Ілона Чіркова


Інвестування в ПІФи: переваги і недоліки

Як тільки у людини з'являються зайві кошти або вільні кошти, в яких у неї немає миттєвої потреби, її можна назвати потенційним інвестором, а її гроші - капіталом.



Однак, щоб стати повноцінним інвестором, потрібно свій капітал куди-небудь вкласти. Розвиток фінансових ринків настільки розширив інструменти і способи вкладення грошей, що часом стає важко розібратися у всьому різноманітті інвестиційних альтернатив.

Зупинимося докладніше на ПІФах - пайових інвестиційних фондах.

При вкладенні коштів в ПІФ укладається договір довірчого управління з керуючою компанією.

ПІФ у даному випадку виступає в ролі такого собі інвестиційного портфеля, кошти якого будуть складатися з внесків безлічі пайовиків. Далі зібрані гроші інвестуються керуючою компанією в цінні папери, банківські депозити, нерухомість тощо.

Якщо керуюча компанія грамотно розпорядилася довіреними їй засобами, то вартість майна ПІФу зростає, збільшуючи дохід пайовика. Внаслідок некоректного управління портфелем вартість інвестицій падає, що означає для пайовика зменшення вартості його паїв, або просто збитки.

ПІФ належить до числа колективних інвестицій. Це означає, що активи знаходяться в колективній власності всіх пайовиків, а окремому інвестору належить тільки деяка частка в цьому загальному капіталі. Ця частка називається паєм, який являє собою особливий вид цінних паперів.

Пай не має номінальної вартості, а число паїв, що належить одному пайовику, може виражатися дробовим числом.

Переваги ПІФів

По-перше, для інвестування в ПІФ не потрібно мати професійних навичок, досить просто вибрати керуючу компанію. Правда, щоб її вибрати, треба мати уявлення про те, що таке ПІФ, яким управляє компанія і які вимоги пред‘являються до якості управління фонду.

Другою явною перевагою ПІФів можна назвати обмежений ризик, тому що колективне інвестування підлягає жорсткому регулюванню з боку держави.

Наступна перевага - це податковий режим. Пайовики хоч і сплачують податок, але тільки в момент реалізації паю. Пайовикам не треба платити податок з прибутку, отриманого від операцій з цінними паперами, які складають майно фонду.

Недоліки ПІФів

По-перше, це витрати, які можуть здатися досить великими щодо інших форм інвестування. Справа в тому, що законодавство встановлює максимальну величину витрат, що лягають на пайовика, у розмірі 10%.

По-друге, ліквідність вкладень у ПІФ досить низька. Законодавство передбачає термін до 3 днів на задоволення заявки на придбання або погашення паїв. Більш того, отримати свої гроші назад реально можна буде тільки ще через 15 днів (цей термін може бути менше в залежності від правил довірчого управління ПІФом).

Розділяють три види ПІФів: відкриті, інтервальні та закриті.

Пай відкритого ПІФу можна купити або продати керуючій компанії в будь-який робочий день, інтервального - у певні періоди (інтервали). Паї закритого фонду пред‘являються до погашення керуючої компанії тільки після закінчення терміну дії договору довірчого управління. Правда, тільки в закритих ПІФах виплачується проміжний дохід.

З метою підвищення захисту вкладників законодавство вимагає від компаній, що управляють чітко вказувати категорію фонду в залежності від основних напрямів інвестування: фонди акцій, фонди облігацій, фонди змішаних інвестицій, грошові фонди, індексні фонди, фонди фондів, фонди нерухомості, іпотечні фонди, фонди венчурних інвестицій і фонди прямих інвестицій.

Вибір пайового фонду, в першу чергу, залежить від особистих цілей інвестора. При цьому враховуються:

- Передбачувана сума інвестування
- Передбачуваний термін інвестування
- Ризик, на який готовий піти інвестор
- Дохід, який очікує отримати інвестор

Розглянувши ці критерії, пайовик зможе отримати відповідь на запитання: "А куди ж вкласти свій капітал?".

Інвестування в ПІФи: переваги і недоліки


Новини Статті Аналітика
У США зріс дохід від реклами в кінотеатрах У США зріс дохід від реклами в кінотеатрах Заробіток на аукціонах Заробіток на аукціонах Щотижнева статистика публІчних ІСІ:  31.03-06.04.11 р. Щотижнева статистика публІчних ІСІ: 31.03-06.04.11 р.
Рада Асоціації Рада Асоціації "Фондове партнерство" звернулась до ДКЦПФР з проханням відновити обіг цінних паперів 12 емітентів 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів Щомісячний огляд діяльності публічних ІСІ в Україні - березень 2011 року Щомісячний огляд діяльності публічних ІСІ в Україні - березень 2011 року
Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Сучасні аспекти планування у сфері інноваційної діяльності підприємств Сучасні аспекти планування у сфері інноваційної діяльності підприємств Аналітичний огляд ринку спільного інвестування у 4 кварталі 2010 року Аналітичний огляд ринку спільного інвестування у 4 кварталі 2010 року
Залишок коштів на коррахунках банків України на 30 травня зменшився на 782 млн грн. Залишок коштів на коррахунках банків України на 30 травня зменшився на 782 млн грн. Принцип інвестора венчурних проектів або бізнес-ангела Принцип інвестора венчурних проектів або бізнес-ангела УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 17.03-23.03.11 р. УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 17.03-23.03.11 р.
ДКЦПФР заборонила на 12 місяцівторгувати цінними паперами 12 підприємств групи ДКЦПФР заборонила на 12 місяцівторгувати цінними паперами 12 підприємств групи "Донецьксталь" Переваги власного бізнесу Переваги власного бізнесу УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 10.03-16.03.11 р. УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 10.03-16.03.11 р.

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Біржа – це далекобійна гармата... І на біржі оббирають так, як на війні вбивають, не бачиш навіть – хто обібрав тебе.

А.Капюс
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті