Інвестиції.орг

Kyiv, Mar 25 16:26 | London, Mar 25 14:26 | New York, Mar 25 10:26
Shanghai, Mar 25 22:26 | Tokyo, Mar 25 23:26 | Sydney, Mar 26 01:26

Імпортери нафтопродуктів будуть судитися з Мінекономрозвитку

Імпортери нафтопродуктів будуть судитися з Мінекономрозвитку
29 березня 2011 в 14:08 - Роман Зайцев


Імпортери нафтопродуктів будуть судитися з Мінекономрозвитку

Імпортери нафтопродуктів подали позов до Мінекономрозвитку з вимогою припинити проведення відносно них спеціального розслідування.Юристи називають позов безпрецедентним і здатним змінити всю практику проведення спеціальних розслідувань в Україні. Про це пише газета "Комерсант-Україна". У розпорядженні видання є визначення Окружного адміністративного суду Києва № 2а-2215/11/2670 від 17 лютого про відкриття провадження за позовом асоціації "Об‘єднання операторів ринку нафтопродуктів".

Асоціація вимагає скасування рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі про початок спеціального розслідування щодо зростання імпорту нафтопродуктів в Україні. Наступне засідання суду відбудеться сьогодні - на слухання запрошені члени комісії з боку Мінекономрозвитку.

Початок спеціального розслідування щодо імпорту нафтопродуктів ініціювали нафтопереробники. Компанії наполягали на введення мит для захисту виробників. Розслідування було відкрито на тій підставі, що за минулий рік, за даними Міненерго, імпорт нафтопродуктів в Україні зріс з 3,8 млн до 4,5 млн т, що склало близько половини ринку. При цьому 68% імпорту займало паливо з країн Митного союзу - Білорусі, Казахстану та Росії. А причиною зростання імпорту стали податкові преференції, які імпортери отримали від урядів цих країн. Зокрема, при поставці сирої нафти з РФ в Україні ставка експортного мита становить порядку 303 дол Для порівняння: в Білорусію і Казахстан нафта поставляється без мита.

Позов був поданий з ініціативи імпортерів нафтопродуктів ("Галнафтогаз", "Континіум", Shell та інші компанії), розповів президент асоціації "Об‘єднання операторів ринку нафтопродуктів" Леонід Косянчук. "Введення мит - шкідлива ініціатива для ринку, операторів і споживачів. Вона принесе підвищення цін на паливо на 1,5 грн за літр, - заявив Л. осянчук .- Як нам ще боротися - на Майдан виходити?"

У Міненерго, навпаки, переконані, що введення мита знизить ціни на нафтопродукти, оскільки імпортний бензин буде заміщений більш дешевим вітчизняним. "Ми виступаємо за розвиток і захист вітчизняної нафтопереробки. Так само, як деякі країни СНД і Євросоюзу захищають свої ринки металопрокату, труб та пива", - говорять в прес-службі міністерства. Прем‘єр-міністр Микола Азаров раніше заявляв, що саме монополізація ринку з боку імпортерів призвела до зростання цін: "Це дозволило імпортерам ввести ціновий диктат, що збільшило вартість палива практично до європейського рівня".

Нафтопереробники здивовані непрозорістю розгляду справи в суді. "До процесу не притягнутий ні ініціатор спеціального розслідування - Міненерго, ні навіть Мінекономрозвитку як профільне міністерство. У сторін, що підтримують введення мит, немає можливості представити свої аргументи", - говорить директор по зв‘язках з громадськістю "ТНК-ВР Коммерс" Дмитро Звєрєв. "Імпортери показують слабкість своєї правової позиції. Ймовірно, вони усвідомлюють високу вірогідність введення загороджувальних заходів і шукають будь-які можливості для блокування розслідування", - вважає голова правління "Укртатнафти" Павло Овчаренко.

Керуючий партнер юридичної компанії Astapov Lawyers Андрій Астапов відзначає, що проведений Мінекономрозвитку розгляд є безпрецедентним. "Таких позовів ніхто до цих пір не подавав. Суд не повинен був приймати його до розгляду, оскільки він суперечить Господарському кодексу і закону "Про Кабінет міністрів"", - вважає А.Астапов.

Імпортери нафтопродуктів будуть судитися з Мінекономрозвитку


Новини Статті Аналітика
"Донецьксталь" обіцяє судитися з ДКЦПФР через призупинку обігу акцій Потенційність підробки від Christie’s Потенційність підробки від Christie’s Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності
Shell оскаржує в суді штраф на 25 мільйонів Shell оскаржує в суді штраф на 25 мільйонів Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Ціни на пальне в Україні призупинили ріст Ціни на пальне в Україні призупинили ріст Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
"Нафтогаз" 25 травня проведе аукціон з продажу 12,5 тис. т світлих нафтопродуктів Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
"Нафтогаз" продаватиме бензин з Лисичанського НПЗ в кінці травня У Європі угоди з біткойнами звільнили від податків У Європі угоди з біткойнами звільнили від податків I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Якщо Ти не твориш свою реальність, то реальність створює Тебе!

Народна мудрість
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті