Інвестиції.орг

Kyiv, May 25 20:01 | London, May 25 18:01 | New York, May 25 14:01
Shanghai, May 26 02:01 | Tokyo, May 26 03:01 | Sydney, May 26 05:01

"Одеса-Броди" може почати працювати на Коломойського

"Одеса-Броди" може почати працювати на Коломойського
18 березня 2011 в 10:09 - Роман Зайцев


"Одеса-Броди" може почати працювати на Коломойського

Нещодавно голова держкомпанії "Укртранснафта" Олександр Лазорко отримав право оперативного розпорядження нафтовою магістраллю "Одеса-Броди".Оскільки цей менеджер довго та плідно співпрацює з групою "Приват", можна припустити, що відтепер ця нафтова магістраль буде працювати з урахуванням інтересів дніпропетровських бізнесменів, пише видання "Комментарии".

А головним пріоритетом для Ігоря Коломойського є використання "Одеса-Броди" для поставок чорного золота на родинні нафтопереробні заводи "НПК "Галичина" і "Нафтохімік Прикарпаття".

"Приват" вперше почав проявляти активний інтерес до "Одеса-Броди" на початку 2008 року.


Тоді глави підконтрольних цій групі "НПК "Галичина" Олександр Лазорко і "Нафтохімік Прикарпаття" Олександр Шиляєв звернулися до керівництва країни з проханням дозволити роботу цієї нафтотранспортної магістралі в проектному режимі - на Броди.

Тодішньому президенту Віктору Ющенку ця ідея сподобалася, оскільки обіцяла диверсифікацію джерел постачання нафти в Україну.

Тому Ющенко одразу доручив Міненергоуглю вивчити пропозиції західноукраїнських нафтопереробників.

Але цей процес фактично заблокувала Юлія Тимошенко, яка в той час очолювала Кабмін.

16 липня 2008 вона підписала доручення № 136, яким заборонила голові правління "Укртранснафти" і його заступникам "до окремого рішення уряду підписувати документи та брати участь у нарадах і консультаціях з питань транспортування нафти по магістралі "Одеса-Броди".

"Приват" тут же почав використовувати всі наявні важелі для подолання цієї перешкоди.

Перший крок у цьому напрямку дніпропетровці зробили в червні 2009 року, коли Окружний адміністративний суд Києва на вимогу Генпрокуратури визнав протиправним згадане доручення Кабміну.

В серпні 2009 року Коломойський домігся призначення вищезазначеного Лазорка главою держкомпанії "Укртранснафта", що оперує всіма нафтопроводами країни, включаючи "Одеса-Броди".

Таким чином, дніпропетровський мільярдер де-юре усунув всі перепони, але де-факто у Лазарка як і раніше не було можливості оперувати магістраллю "Одеса-Броди", оскільки Кабмін моментально подав апеляцію на рішення столичного Окружного адмінсуду.


Судова баталія тривала протягом останніх двох років, але пару тижнів тому вона фактично закінчилася перемогою "Привату".

Мова йде про те, що наприкінці лютого набуло чинності рішення Київського апеляційного адмінсуду, який погодився з тим, що доручення Кабміну № 136 суперечить законодавству. В уряду було 20 днів для подачі касації на цей вердикт, але підопічні Миколи Азарова не скористалися цією можливістю.

Нинішня ситуація дозволяє констатувати, що відтепер близький до "Привату" менеджмент "Укртранснафти" має право оперативного управління коридором "Одеса-Броди".

Очевидно, що головною метою дніпропетровців є використання цього трубопроводу для постачань нафти на НПК "Галичина" і "Нафтохімік Прикарпаття".


У нинішніх умовах Лазорку буде легко впоратися з цим завданням, адже ця магістраль вже пару місяців качає каспійську нафту в напрямку Бродів на Мозирський НПЗ - Білорусь.
 

"Одеса-Броди" може почати працювати на Коломойського


Новини Статті Аналітика
Уряд Білорусі повернув державне регулювання цін на ряд продуктів Уряд Білорусі повернув державне регулювання цін на ряд продуктів Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 21.02.2011. Різноспрямованість при низькій активності торгів Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 21.02.2011. Різноспрямованість при низькій активності торгів
Нацбанк Білорусі з 1 червня 2011 р. підвищує ставку рефінансування до 16% річних Нацбанк Білорусі з 1 червня 2011 р. підвищує ставку рефінансування до 16% річних Вплив інновацій на попит і пропозицію енергоресурсів Вплив інновацій на попит і пропозицію енергоресурсів Огляд європейських ринків за 11.02.2011. Тиждень завершується зростанням Огляд європейських ринків за 11.02.2011. Тиждень завершується зростанням
Україна буде доводити Польщі вигідність Україна буде доводити Польщі вигідність "Одеса-Броди" Як можуть вплинути європейські авіакомпанії на українські? Як можуть вплинути європейські авіакомпанії на українські? Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 11.02.2011. Ситуація в Єгипті знову впливає на світові ринки Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 11.02.2011. Ситуація в Єгипті знову впливає на світові ринки
S&P знизило кредитний рейтинг Білорусі S&P знизило кредитний рейтинг Білорусі Коломойський придбав ще одну авіакомпанію Коломойський придбав ще одну авіакомпанію Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 10.02.2011. Корекція продовжується Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 10.02.2011. Корекція продовжується
Мінекономіки Білорусі чекає розгону інфляції до 33-39% Мінекономіки Білорусі чекає розгону інфляції до 33-39% Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 28.01.2011. Тиждень завершується на песимістичній ноті Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 28.01.2011. Тиждень завершується на песимістичній ноті

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Розум є у людини для того, щоб думати, а серце - щоб думати не тільки про себе!

Народна мудрість
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті