Інвестиції.орг

Kyiv, Oct 04 19:50 | London, Oct 04 17:50 | New York, Oct 04 13:50
Shanghai, Oct 05 01:50 | Tokyo, Oct 05 02:50 | Sydney, Oct 05 04:50

"Нафтогаз" втратить через конфлікт з RUE близько $ 1,1 млрд. та завантажить українську ГТС на найближчі чотири роки

"Нафтогаз" втратить через конфлікт з RUE близько $ 1,1 млрд. та завантажить українську ГТС на найближчі чотири роки
21 лютого 2011 в 13:33 - Роман Зайцев


"Нафтогаз" втратить через конфлікт з RUE близько $ 1,1 млрд. та завантажить українську ГТС на найближчі чотири роки

У п’ятницю стала відома схема розрахунку НАК "Нафтогаз Україна" за газ, відібраний у компанії RosUkrEnergo (RUE) в 2009 році. Газ для цього буде куплений за рахунок боргу RUE перед "Газпромом" і коштів, які російська монополія надасть НАК під 4% річних. У результаті втрати "Нафтогазу" складуть близько $ 1,1 млрд. Разом з тим схема дозволить забезпечити завантаження української газопровідної системи на найближчі чотири роки, відзначають експерти.На сайті Міжнародного валютного фонду в п‘ятницю був опублікований текст меморандуму між Україною і МВФ від 10 грудня 2010 року, що містить схему повернення газу від НАК "Нафтогаз України" компанії RosUkrEnergo. У документі говориться, що врегулювання комерційної суперечки включає закупівлю "Нафтогазом" у "Газпрому" 12100 млн кубометрів газу і щомісячну, протягом 2011 року, його передачу RUE.

Для закупівлі необхідного обсягу палива "Нафтогаз" отримає від RUE $ 1,5 млрд як сплату боргу перед "Газпромом" (без урахування штрафних санкцій у розмірі $ 200 млн). Крім того, "Газпром" надасть українській монополії авансовий платіж за послуги з транзиту газу в розмірі $ 1,5 млрд, який буде погашений в 2011-2015 роках.

Нагадаємо, Україна щороку отримує за транзит газу від $ 800 млн до $ 1,1 млрд, тобто зазначена сума буде повернена за рік-два, говорить Максим Шеін з ІК "Брокеркредитсервіс". Платіж буде здійснений у вигляді кредиту за ставкою 4% річних. У меморандумі також говориться, що "Газпром" погодився збільшити річні обсяги транзиту газу через територію Україну з 100 млрд кубометрів до 112 млрд кубометрів на період до 2015 року.

За даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості, НАК почала повертати газ RUE в грудні минулого року: станом на 1 лютого його загальний обсяг складає близько 4,2 млрд кубометрів на суму більше $ 1,1 млрд додаткового доходу.

У прес-службі Міненерго і "Газпрому" угоду не коментують.

Джерело в російській монополії заявило, що схема погашення боргу компанію повністю влаштовує. "По суті, це дає нам дві переваги - ми заробляємо, продаючи додатковий обсяг газу, і отримуємо $ 60 млн відсотків, надаючи кредит за транзит", - пояснили в компанії.

Повернути газ RUE НАК "Нафтогаз Україна" зобов‘язана за рішенням Стокгольмського арбітражу. Нагадаємо, суд визнав, що в 2009 році Україну незаконно відібрала газ у компанії і зобов‘язана повернути 12100 млн кубометрів з урахуванням штрафних санкцій. Схема з отримання газу RUE завдяки поступки боргу "Газпромом" в 2009 році обіцяла України очевидну вигоду. Вартість газу для України тоді становила $ 250 за тисячу кубометрів. Завдяки взаємозаліку 11 млрд кубометрів тоді вдалося одержати за ціною $ 154 за тисячу кубометрів. Але тепер ця операція обернулася значними збитками. За оцінками президента East European Gas Analysis Михайла Корчемкіна, в кінцевому підсумку з урахуванням штрафних санкцій відібраний у RUE газ обійшовся "Нафтогазу" на $ 1,1 млрд дорожче. А якщо б Україна тоді закупила газ безпосередньо у "Газпрому", то заощадила б зараз мінімум $ 800 млн.

Член комітету Верховної ради з ПЕК Олександр Гудима ("БЮТ-Батьківщина") нагадує, що Україна могла б виграти суперечку у Стокгольмському арбітражі, якби "Нафтогаз" не погодився з вимогою "Газпрому" відкликати із суду матеріали, які підтверджують, що газ був переданий з дозволу російської монополії. Про це ж свідчать висновки тимчасової слідчої комісії Верховної ради з розслідування ситуації з RUE. "У результаті в ситуації, що склалася виграв "Газпром", який таким чином збільшив обсяг продажів газу Україні", - додає його колега по комітету і фракції Сергій Пашинський.

Втім, на думку Максима Шеіна, завдяки нинішній схемі розрахунку з RUE Україна все ж таки отримала деякі вигоди - принаймні, гарантії прокачування газу. "Це те, заради чого Кабмін взагалі затіяв переговори про створення спільного підприємства між "Газпромом" і "Нафтогазом". Україна одержала перепочинок на чотири роки і може використовувати його для того, щоб виторгувати для себе вигідніші умови", - говорить пан Шеін.

"Нафтогаз" втратить через конфлікт з RUE близько $ 1,1 млрд. та завантажить українську ГТС на найближчі чотири роки


Новини Статті Аналітика
Європа істотно скоротила споживання російського газу Європа істотно скоротила споживання російського газу Фірташ має непогані перспективи захопити український хімпром Фірташ має непогані перспективи захопити український хімпром Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності
Росія перегляне ціну газу в обмін на ГТС Росія перегляне ціну газу в обмін на ГТС Перспективи нафто-газового сектору в Україні Перспективи нафто-газового сектору в Україні ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
"Газпром" і Японія вкладуть 7 мільярдів в зріджений газ Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
"Газпром" каже, що ні про що з Україною не домовлявся Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
"Газпром" оцінює будівництво газогону "Пiвденний потiк" в 15,5 мільярдів євро Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Єдиний справжній критерій успіху - це порівняння того, що Ви робите з тим, що Ви могли б зробити.

Пол Мейер
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті