Інвестиції.орг

Kyiv, Dec 04 14:53 | London, Dec 04 12:53 | New York, Dec 04 08:53
Shanghai, Dec 04 20:53 | Tokyo, Dec 04 21:53 | Sydney, Dec 04 23:53

Продаж заставного майна в Україні на аукціоні

Продаж заставного майна в Україні на аукціоні
8 січня 2011 в 09:00 - Ілона Чіркова


Продаж заставного майна в Україні на аукціоні

Квартира або машина, куплені на аукціонах, на яких продається заставне майно, можуть обійтися покупцеві приблизно вдвічі дешевше.Серед всіляких способів економії на придбанні нового житла чи авто числиться придбання "темних" конячок з відкритих аукціонів, на яких реалізується конфіскат та заставне майно. Звичайно, цей шлях - не з найдоступніших. Але економія аж до 50% (!) змушує переступити вроджену підозрілість і звернути погляди на такі лоти. Мова, зрозуміло, йде про житло чи авто, вилученому рукою Феміди (або рукою поки не названої банківської богині?).

Причини примусового позбавлення колишніх господарів прав на їх майно можуть бути найрізноманітнішими - від кримінального покарання з конфіскацією до рішення суду, що зобов'язує боржника розплатитися з боргами (будь то приватні або банківські позики, заборгованість перед власником пошкодженого в ДТП автомобіля або жеком).

Мета у продавців одна - якомога швидше продати об'єкт застави і отримати гроші. У результаті на українські аукціони, які проводять "Укрспец'юст" і ДАК "Національна мережа аукціонних центрів", надходить майно, яке придбати задешево може кожен бажаючий. Теоретично.

Аукціони нечуваної щедрості

Однак, фортуна посміхається далеко не всім. В основному - тільки обраним. У їх особі зазвичай виступають співробітники банків або їх родичі, юристи, а також близькі до виконавчих служб і аукціонам люди. А ще професійні спекулянти нерухомістю. Але все-таки іноді щастя майже "кульової" покупки посміхається і простому смертному.

Звичайно, в ході торгів ціна може підвищуватися на 100 і більше відсотків, однак, як показує практика, це відбувається досить рідко.

Як же знайти інформацію про майно, яке буде продано "з молотка"? У газетах, на спеціалізованих сайтах і в місцевих філіях ДАК "Національна мережа аукціонних центрів" (їх всього 25 по Україні).

Згідно з чинним законодавством, державний виконавець зобов'язаний дати оголошення в ЗМІ про продаж арештованого майна мінімум за 15 днів до початку торгів. У подібному оголошенні повинні вказуватися дата і місце проведення торгів, а також ціна, з якої почнуться торги. Природно, продавець не зобов'язаний давати "оголошення" великими літерами і на першій сторінці популярного видання - шукати доведеться настирливо і мало не "з лупою". Але знайти все ж можна.

Не менш мутно йде справа і з продажем квартир, що були банківськими заставами, що продаються за неплатежі за кредитом. Якщо є рішення суду, квартири також відправляються на аукціон, якщо немає - банк займається продажем самостійно або за допомогою "штрафника" позичальника.

Ситуацію ускладнює і відносно невелика кількість самих реалізованих застав. За даними Асоціації українських банків, тільки 2% іпотечних кредитів є "неякісними". Тобто якщо в банках зараз закладені близько 200 000 куплених в кредит квартир, то з них менше 4000 (по всій Україні) ризикують потрапити на торги.

Цікаво, що навіть якщо покупцю вдасться пройти "всі кола пекла" і купити дешеву квартиру на аукціоні, це аж ніяк не гарантує відсутність проблем у майбутньому. Однією з них є можливість втратити куплене житло внаслідок зміни судового рішення.

Незважаючи на всі негативні сторони того, що відбувається, квартири, що продаються за сміховинними цінами на аукціонах, продовжують користуватися колосальним попитом.

Для участі в аукціоні з продажу арештованого майна необхідно подати офіційну заявку. Їх прийом починається за тиждень до початку торгів і закінчується зазвичай за добу до встановленого часу проведення аукціону. Однак деякі торговельні площадки дозволяють подавати заявки на участь аж до початку самих торгів. Мінімальна кількість учасників торгів - три покупці. Ними можуть бути всі бажаючі фізособи і організації, як вітчизняні, так і нерезиденти. Максимальна кількість учасників, на жаль, не обмежується. Для участі в аукціоні потрібно сплатити гарантійний внесок - від 7 - 10% початкової ціни лота. У разі якщо виграє інший учасник, гроші повертаються. Якщо ж, написавши заяву і сплативши всі внески, учасник несподівано передумає брати участь у торгах, гарантійний внесок залишиться організатору аукціону.

Учасник аукціону, який запропонував найвищу ціну, стає власником квартири і зобов'язаний протягом 30 хвилин оголосити представникам організаторів аукціону свій квиток і підписати переддоговірну угоду на покупку. Договір на придбання квартири необхідно оформити в триденний термін і, відповідно, в цей же термін потрібно бути готовим повністю розплатитися.

Продаж заставного майна в Україні на аукціоні


Новини Статті Аналітика
Україні прогнозують врожай зернових на рівні 44 млн т. Україні прогнозують врожай зернових на рівні 44 млн т. Заробіток на аукціонах Заробіток на аукціонах Обзор фондового рынка 18.07.2011_PreMarket Обзор фондового рынка 18.07.2011_PreMarket
В Україні набрав чинності закон про спрощення дозвільних процедур в будівництві В Україні набрав чинності закон про спрощення дозвільних процедур в будівництві Новітні рекламні технології як інновації в маркетингових комунікаціях Новітні рекламні технології як інновації в маркетингових комунікаціях Обзор фондового рынка 15.07.2011_Market review Обзор фондового рынка 15.07.2011_Market review
Посол Німеччини каже, що вступ України до Митного союзу закриє їй двері у ЗВТ Посол Німеччини каже, що вступ України до Митного союзу закриє їй двері у ЗВТ Проблеми формування технологічної інфраструктури як складової національної інноваційної системи Проблеми формування технологічної інфраструктури як складової національної інноваційної системи Обзор фондового рынка 15.07.2011_Market review Обзор фондового рынка 15.07.2011_Market review
Дефіцит держбюджету України за січень-квітень склав 4 млрд грн. Дефіцит держбюджету України за січень-квітень склав 4 млрд грн. "ОАК-Антонов" можуть передати виробничі активи авіабудівних підприємств Росії та Україні Обзор фондового рынка 14.07.2011_PreMarket Обзор фондового рынка 14.07.2011_PreMarket
Ціни на пальне в Україні зупинили ріст Ціни на пальне в Україні зупинили ріст Білоруські компанії мігрують в Росію і Україну Білоруські компанії мігрують в Росію і Україну Обзор рынка акций перед открытием дня (13.07.2011) Обзор рынка акций перед открытием дня (13.07.2011)

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Якщо ти купуєш те, що тобі не потрібно, то незабаром будеш продавати те, що тобі необхідно.

Б.Франклін.
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті