Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 12 14:05 | London, Apr 12 12:05 | New York, Apr 12 08:05
Shanghai, Apr 12 20:05 | Tokyo, Apr 12 21:05 | Sydney, Apr 12 23:05

Польща вирішила ще почекати з переходом на євро

Польща вирішила ще почекати з переходом на євро
24 травня 2011 в 16:20 - Роман Зайцев


Польща вирішила ще почекати з переходом на євро

Бюджетні кризи в низці країн єврозони негативно віддзеркалилися на іміджі спільної європейської валюти.Зокрема, Польща вирішила іще почекати з переходом на євро, передає Deutsche Welle.

"У ці турбулентні часи нам здається правильним триматися осторонь єврозони", - сказав президент польського Центрального банку Марек Бєлка в розмові з німецьким виданням Financial Times Deutschland.

За його словами, скептичне ставлення до євро зараз спостерігається й серед населення країни.

Таку стриманість Бєлка пояснив передусім кризою в Греції.

"Допоки Греція залишатиметься відкритою раною у валютному союзі, євро не є таким привабливим, яким він був раніше або, можливо, знову стане в майбутньому", - сказав він.

У довгостроковій перспективі, однак, не вигідно залишатися з власною валютою, оскільки це занадто дороге задоволення, наголосив головний банкір Польщі.

Бєлка пояснив, що від постійного коливання курсу страждають передусім малі й середні підприємства, які утворюють "хребет польського народного господарства".

Нині саме з такими проблемами доводиться мати справу підприємствам у єврозоні.

Нині за євро дають 1,4 долара, але ще на початку травня він коштував 1,5 долара.

Передусім боргова криза низки європейських країн негативно впливає на валютний курс.

Стрімкі злети й падіння курсу спільної європейської валюти ускладнюють розрахунки й збільшують витрати на різні захисні заходи, сказав у розмові з інформаційним агентством Reuters аналітик мюнхенського економічного інституту Ifo Клаус Абберґер.

Водночас, глава польського центробанку Марек Бєлка не виключив, що коли ситуація в єврозоні стабілізується, його країна може прискореними темпами перейти на спільну валюту.

Але до цього моменту Польщі слід досягти дуже важливої мети - зменшити дефіцит бюджету до 3% із нинішніх майже 8%.

Польща вирішила ще почекати з переходом на євро


Новини Статті Аналітика
Польща відкриє в Україні візові центри Польща відкриє в Україні візові центри Слабкий долар може трансформуватися у зростання ринків, що розвиваються Слабкий долар може трансформуватися у зростання ринків, що розвиваються Огляд європейських ринків за 29.03.2011. Різноспрямована динаміка Огляд європейських ринків за 29.03.2011. Різноспрямована динаміка
НБУ запевняє, що у своп-операціях немає ризику НБУ запевняє, що у своп-операціях немає ризику Акції європейських компаній падають Акції європейських компаній падають Тижневий огляд фінансових ринків України Тижневий огляд фінансових ринків України
Євро дешевшає через кризу в Греції Євро дешевшає через кризу в Греції Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Огляд ринків Американського континенту за 24.03.2011. Прибутки компаній та допомога з безробіття. Огляд ринків Американського континенту за 24.03.2011. Прибутки компаній та допомога з безробіття.
Сербія хоче попросити у МВФ допомоги у 1 мільярд євро Сербія хоче попросити у МВФ допомоги у 1 мільярд євро Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Тижневий огляд фінансових ринків України Тижневий огляд фінансових ринків України
Україна буде доводити Польщі вигідність Україна буде доводити Польщі вигідність "Одеса-Броди" Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Огляд європейських ринків за 17.03.2011. Відновлення зростання Огляд європейських ринків за 17.03.2011. Відновлення зростання

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Справжня цінність грошей у тому, що вони в очах сучасників додають значимість незначності.

В.Швебель.
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті