Інвестиції.орг

Kyiv, Jul 19 16:22 | London, Jul 19 14:22 | New York, Jul 19 10:22
Shanghai, Jul 19 22:22 | Tokyo, Jul 19 23:22 | Sydney, Jul 20 01:22

Нацбанку нарахували мільярдну неефективність

Нацбанку нарахували мільярдну неефективність
Рейтинг: 0
Голосів: 0
4 жовтня 2010 в 15:10 - Роман Зайцев


Нацбанку нарахували мільярдну неефективність

В результаті коригувань кошторису у 2009 році, зобов'язання Національного банку України перед державним бюджетом були зменшені на 1,6 млрд. гривень.  Про це ідеться у повідомленні прес-служби Рахункової палати.

"Результати проведеної аудиторами Рахункової палати перевірки виконання кошторису НБУ за 2009 рік засвідчили, що після тричі проведених банком коригувань кошторису його доходи були збільшені на 2,7 млрд. гривень, витрати - на 14,3 млрд. гривень, а показник фінансових зобов‘язань перед державним бюджетом зменшений на 1,6 млрд. гривень", - ідеться у повідомленні.

Таким чином, зазначають у Рахунковій палаті, фактичні доходи становлять суму, більшу від запланованої на 833,7 млн. гривень, а витрати - меншу на 143,5 млн. гривень.

Як зазначила Колегія Рахункової палати, серед основних причин цього - значне зростання обсягів кредитування банківської системи та процентних доходів за ними внаслідок впливу кризових явищ на міжнародному й національному фінансових ринках, які розпочалися у 2008 році.

Особливістю виконання кошторису за 2009 рік стало те, що 74% всіх його витрат спрямовано на формування резервів у зв‘язку з несвоєчасним поверненням кредитів рефінансування, які у 2008 році надавав НБУ банкам під програми фінансового оздоровлення та підтримки ліквідності.

"За результатами перевірки встановлено, що банк не перерахував до держбюджету 8,7 млрд. гривень від перевищення кошторисних доходів над кошторисними витратами із передбачених законом "Про Державний бюджет на 2009 рік" 13,8 млрд. гривень", - зазначається у повідомленні.

Це стало наслідком рішення про збільшення з ініціативи Кабміну фінансових зобов‘язань банку перед держбюджетом на 2009 рік у ході його виконання з 4 млрд. гривень до 13,8 млрд. гривень попри неодноразові заперечення Національного банку щодо неможливості виконання таких зобов‘язань, що були адресовані на ім‘я президента, Верховної ради та Кабінету міністрів.

Окрім того, звіт про виконання кошторису доходів і витрат НБУ та розподіл прибутку за 2009 рік, схвалений Правлінням НБУ, ще досі не розглянула й не затвердила Рада банку, як того вимагає закон "Про Національний банк України".

Аудитори встановили, що банк в умовах фінансової кризи, скоротивши видатки на утримання персоналу, збільшив витрати на капітальне будівництво.

При цьому понад 70% всіх капітальних вкладень банк спрямував на розвиток відомчих навчальних закладів, а також на початок робіт на нових об‘єктах.

"І це - незважаючи на те, що з року в рік переносяться терміни введення в дію об‘єктів, які забезпечують основні функції банку та його безпеку", - наголошують у Рахунковій палаті.

Банк не дотримав граничних показників, які визначені Стратегічною програмою застосування інформаційних технологій і передбачають створення резервного фонду в розмірі 1-2% від кількості техніки.

Ці показники становили фактично 6% унаслідок придбання комп‘ютерної техніки наприкінці 2009 року.

Також банк та його територіальні управління не вживали додаткових заходів з реалізації через аукціон об‘єктів нерухомості, щодо яких прийнято рішення про їх відчуження.

Недоцільні та неефективні витрати на утримання об‘єктів, потребу у використанні яких визнано недоцільною та які тривалий час не використовуються, становили 1,1 млн. гривень.

А через порушення чинного законодавства про перерахування до держбюджету орендної плати бюджет у 2009 році не отримав 0,3 млн. гривень.

Колегія Рахункової палати відзначила також низку питань, які банк не вирішує усупереч пропозиціям Рахункової палати за результатами попередніх перевірок.

Зокрема, судова тяганина та прокурорське оскарження не дають можливості банку повернути державному бюджету 9,5 млн. гривень, отриманих у рамках закону "Про передачу колекції образотворчого мистецтва АТ "Градобанк" у державну власність".

Крім того, через кризові явища в будівельній галузі не отримано 79 квартир на загальну суму 25,9 млн. гривень, договірні терміни будівництва яких завершилися.

Нацбанку нарахували мільярдну неефективність


Новини Статті Аналітика
Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Статутний капітал комерційного банку як джерело підвищення ліквідності банківської системи Статутний капітал комерційного банку як джерело підвищення ліквідності банківської системи Огляд українських ринків за 09.03.2011. Падіння на фоні низьких об’ємів Огляд українських ринків за 09.03.2011. Падіння на фоні низьких об’ємів
Дефіцит поточного рахунку НБУ у квітні 2011 р. скоротився до 293 млн доларів Дефіцит поточного рахунку НБУ у квітні 2011 р. скоротився до 293 млн доларів НБУ лібералізує валютний ринок НБУ лібералізує валютний ринок Тижневий огляд фінансових ринків України Тижневий огляд фінансових ринків України
Загальний обсяг нових депозитів у квітні 2011 р. зменшився до 98 млрд грн. Загальний обсяг нових депозитів у квітні 2011 р. зменшився до 98 млрд грн. Інвестиції в закордонні активи в українських умовах Інвестиції в закордонні активи в українських умовах Огляд українських ринків за 04.02.2011. Підсумки тижня Огляд українських ринків за 04.02.2011. Підсумки тижня
Загальний обсяг нових кредитів у квітні зменшився до 110 млрд грн. Загальний обсяг нових кредитів у квітні зменшився до 110 млрд грн. Ймовірність дефолтів українських банків, як за зовнішніми так і за внутрішніми зобов’язаннями залишається невисокою Ймовірність дефолтів українських банків, як за зовнішніми так і за внутрішніми зобов’язаннями залишається невисокою Огляд українських ринків за 31.01.2011.Світова кон’юнктура визначає динаміку вітчизняних ринків Огляд українських ринків за 31.01.2011.Світова кон’юнктура визначає динаміку вітчизняних ринків
Залишок коштів на коррахунках банків України на 30 травня зменшився на 782 млн грн. Залишок коштів на коррахунках банків України на 30 травня зменшився на 782 млн грн. Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Огляд українських ринків за 10.01.2011. Початок корекції? Огляд українських ринків за 10.01.2011. Початок корекції?

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Присягаюся своїм життям і любов'ю до нього, що ніколи не буду жити заради іншої людини і ніколи не попрошу і не змушу іншу людину жити заради мене.

Айн Ренд
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті