Інвестиції.орг

Kyiv, Jul 20 05:58 | London, Jul 20 03:58 | New York, Jul 19 23:58
Shanghai, Jul 20 11:58 | Tokyo, Jul 20 12:58 | Sydney, Jul 20 14:58

Місцевий економічний розвиток9 січня 2011 в 16:04 - Ілона Чіркова


Місцевий економічний розвиток

Місцевий економічний розвиток (МЕР) – це процес зміцнення конкурентної позиції міста та активізації його економічного зростання, підвищення добробуту, створення робочих місць, залучення інвестицій та підвищення якості життя для всіх мешканців громади на основі стратегічного партнерства влади, бізнесу, сектору НУО та інших важливих складових частин громади.МЕР ґрунтується на тому переконанні, що добробут і підвищення якості життя в громадах забезпечується не стільки владою, як сектором приватного бізнесу, котрий залежить від рівня сприятливості місцевих умов для його зростання та забезпечення добробуту. Ключову ж роль у створенні сприятливого середовища для успішного бізнесу відіграють органи місцевого самоврядування громади.

Місцевий економічний розвиток – це процес, від якого виграє вся громада включно з місцевою владою, бізнесом і громадянами. Конкуруючи з іншими містами в створенні найбільш сприятливого середовища для бізнесу, що включає інфраструктуру та послуги якомога вищої якості за якомога нижчу вартість для підприємств, міста можуть забезпечити значний розвиток існуючого бізнесу, стимулювати створення нових підприємств і залучати інвестиції. Наявність більш якісних послуг та інфраструктури дозволяють підприємствам встановлювати нижчі ціни на продукцію та послуги, що сприяє збільшенню обсягів продажу, створенню робочих місць та податкових надходжень. Збільшення податкових надходжень в результаті зростання бізнесу та більшої зайнятості означає, що міста можуть, в свою чергу, підвищити якість послуг та інвестувати в розвиток інфраструктури, стаючи таким чином ще більш привабливими для бізнесу та далі підвищуючи якість життя своїх громадян.

За останні роки такий підхід до місцевого економічного розвитку у США та Європі набув значного поширення. Це є відображенням суттєвого відходу від практики прямого втручання уряду в справи бізнесу, яка була поширена в США та багатьох країнах Європи протягом тривалого часу в 1960 – 1970 рр., і донедавна в країнах з перехідною економікою в Центральній і Східній Європі.

Ян Якобс, американський вчений-урбаніст писав, що міста, а не нації, є справжніми двигунами економічного
зростання

Керівні принципи місцевого економічного розвитку

Економічний достаток створюється не місцевою чи національною владою, а приватним бізнесом.
Необхідні базові елементи вдалого керівництва:
- здоровий фінансовий менеджмент
- прозорий процес прийняття рішень
- співпраця зацікавлених осіб
- залучення громадян

Ефективні й економні муніципальні послуги зменшують собівартість продукції в приватному секторі і дозволяють місцевому бізнесу ефективно конкурувати.
Інфраструктура – ключовий елемент конкурентної переваги громади.

Робочі місця поліпшують загальний добробут громади, а податкові надходження забезпечують надання більш якісних послуг громадянам.
Робочі місця = Податки
Податки = Інфраструктура та послуги

Підтримка малих і середніх підприємств є особливо важливою справою, оскільки досвід Сполучених Штатів і Європи свідчить, що близько 80% нових робочих місць створюється завдяки зростанню підприємств, які вже існують у місті. Більше того, недавній досвід Центральної Європи доводить, що міста, які занадто покладаються на одного великого роботодавця або одну галузь, піддають себе економічному ризику. Збалансована й здорова економіка має включати низку різних малих (до 50 працівників) і середніх (до 250 працівників) підприємств, включаючи торгівельні, комерційні, та підприємства сфери послуг, для задоволення потреб громадян і диверсифікації економіки. Розвиток сфери послуг і торгівлі та підтримка нових промислових підприємств необхідні, якщо міста бажають ефективніше скористатися зі своїх традиційних виробництв. Стабільний розвиток місцевої економіки в перспективі забезпечується створенням і розвитком різних, гнучких і зростаючих компаній.

Успішний довгостроковий економічний розвиток потребує реального партнерства між органами місцевої влади та бізнесовою громадою міста, а довгострокове стратегічне планування надає системний інструмент для управління змінами та досягнення консенсусу в громаді щодо спільного бачення кращого економічного майбутнього.

Поліпшення конкурентоспроможності міста єключовою метою будь-якої ефективної стратегії місцевого економічного розвитку. В умовах нової глобальної економіки країни конкурують з країнами, регіони конкурують з регіонами, а міста конкурують з містами, створюючи найсприятливіше середовище, в якому бізнес може розвиватися й зростати. Коли якась мультинаціональна корпорація шукає нових місць для інвестування своїх ресурсів (наприклад, для будівництва нового заводу), вона може знати, в якій частині світу їй хотілося б здійснити інвестицію (наприклад, у Східній Європі), вона може навіть знати країну, куди бажає інвестувати (скажімо, Україна), але далі дуже часто все залежить від міст регіону, які конкурують між собою за цю інвестицію мультинаціональної компанії і які можуть запропонувати для цієї корпорації найпривабливіші умови інвестування.

Зміни у світі і в Україні означають, що стара економічна політика й практика вже не може швидко вирішувати проблем безробіття й низьких заробітків (бідності). Потрібні нові стратегії й підходи. Методика місцевого економічного розвитку через партнерство влади та бізнесу вже продемонструвала здатність швидко й ефективно впливати на рівень зайнятості й доходів. Досвід США і Європи показує, що мери, міські управлінці й лідери місцевого бізнесу та громади можуть спільно забезпечувати ефективний місцевий економічний розвиток.
Місцевий економічний розвиток сьогодні

Сьогодні такий підхід до місцевого економічного розвитку широко застосовується у громадах настільки віддалених одна від одної країн як Австралія, Південна Африка та Словаччина. Не так давно його сприйняли як одне з найбільш корисних нововведень у Східній Європі, де він допомагає переходу суспільств до ринкової економіки. В Україні за останні кілька років підходи місцевого економічного розвитку успішно практикувалися в кількох громадах, але завдяки новому визнанню країни у світі та її зрослому потенціалу в залученні інвестицій та капіталу настав час для всіх громад України опанувати новий підхід до економічного розвитку, тим самим поліпшивши якість життя своїх громадян.

Місцевий економічний розвиток


Новини Статті Аналітика
Україна за конкурентоспроможністю трохи каща за Хорватію і Венесуелу Україна за конкурентоспроможністю трохи каща за Хорватію і Венесуелу Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
МВФ прогнозує зниження економічного зростання в США та Японії МВФ прогнозує зниження економічного зростання в США та Японії Формування системи організаційного забезпечення інноваційного розвитку промислових підприємств Формування системи організаційного забезпечення інноваційного розвитку промислових підприємств Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
Операційний прибуток British American Tobacco виріс на 5% Операційний прибуток British American Tobacco виріс на 5% Інноваційно - інвестиційний потенціал лізингу в умовах кризи Інноваційно - інвестиційний потенціал лізингу в умовах кризи I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
ЄС створить пакт про конкурентоспроможність ЄС створить пакт про конкурентоспроможність Особливості інноваційного розвитку галузі тваринництва в Україні Особливості інноваційного розвитку галузі тваринництва в Україні I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012
Nippon Steel планує злиття з Sumitomo Metal Nippon Steel планує злиття з Sumitomo Metal Інновації як основа конкурентоспроможності підприємства Інновації як основа конкурентоспроможності підприємства I-NVEST: Утренний комментарий от 31.05.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 31.05.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Присягаюся своїм життям і любов'ю до нього, що ніколи не буду жити заради іншої людини і ніколи не попрошу і не змушу іншу людину жити заради мене.

Айн Ренд
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті