Інвестиції.орг

Kyiv, Dec 09 03:45 | London, Dec 09 01:45 | New York, Dec 08 21:45
Shanghai, Dec 09 09:45 | Tokyo, Dec 09 10:45 | Sydney, Dec 09 12:45

Харцизський трубний завод (HRTR), АвтоКрАЗ (KRAZ) і Мостобуд (MTBD) на ринку заявок

Харцизський трубний завод (HRTR), АвтоКрАЗ (KRAZ) і Мостобуд (MTBD) на ринку заявок
13 листопада 2009 в 14:07 - Христина


Харцизський трубний завод (HRTR), АвтоКрАЗ (KRAZ) і Мостобуд (MTBD) на ринку заявок

Українські фондовики з ентузіазмом сприйняли перехід у ринок заявок Української біржі (УБ) нових емітентів. Лише за перших день сумарний об’єм торгів по паперах 3-х нововведених на ринок підприємств (ВАТ ’Харцизський трубний завод, ВАТ ’АвтоКрАЗ’ і ВАТ ’Мостобуд’) перевищив 1,7 млн грн. Ця тенденція сповна зможе отримати продовження. В недалекому майбутньому ринок може успішно сприйняти і інших емітентів, переважно, з ’другого ешелону’ (ВАТ ’УкрАвто’, ВАТ ’Азовгальмаш’, ВАТ ’Миронівський завод круп і комбікормів’ та ін.)  Введення Українською біржею можливості інтернет-трейдингу змогло значно оживити практично ’стоячий’ фондовий ринок України у лютому 2009 року. Відзначимо, що однією з основних його особливостей став відносно невеликий вибір об’єктів для інвестицій. Більшість операцій проводилися по паперах ’блакитних фішок’.

12 листопада 2009 року на ринок заявок були виведені 3 нових емітенти – ВАТ ’Харцизський трубний завод’ (УБ: HRTR), ВАТ ’АвтоКрАЗ’ (УБ: KRAZ) і ВАТ ’Мостобуд’ (УБ: MTBD). За підсумками дня результати торгів по ним виявилися більш, ніж успішними. Ринок з радістю сприйняв нові інструменти інвестицій, що виразилося в значних об’ємах торгів по ним.

Так, по ’Харцизському трубному’ за день було зафіксовано 117 операцій загальним об’ємом в 1,1 млн грн. По даних параметрах папір відразу зайняв 7-е і 8-е місце відповідно серед тих, що торгуються на УБ. Цінові результати торгів (із-за високої волатільності папір відкрився і закрився майже на одному рівні – 1,5 грн. і 1,51 грн.) в даному випадку не так важливі.

Ще цікавішою стала динаміка акцій ’АвтоКрАЗу’. Традиційно малоліквідний цінний папір ще з часів активних торгів на ПФТС за один день проторгувався 42 рази на 483 тис. грн. І це не дивлячись на вкрай слабку завантаженість замовленнями у самого підприємства. Вчорашній неліквід торгувався піковими рівнями цін в 0,164 і 0,19 грн. за акцію (16% різниць!). Загальної картини спекулятивного інтересу до нових цінних паперів не зіпсував навіть відносно невеликий об’єм операцій по ВАТ ’Мостобуд’ (15 операцій при обороті у 170 тис. грн.)

Така ’привітна зустріч’ фізичними і юридичними особами, що є клієнтами Української біржі, нових емітентів може стати стартом нової тенденції. Можливо, незабаром на ринку заявок ми зможемо побачити і такі підприємства, як ВАТ ’Укравто’, ВАТ ’Нижньодніпровський трубопрокатний завод’, ВАТ ’Азовгальмаш’, ВАТ ’ДМЗ ім. Петровського’ і інших. Крім того, приклад ’АвтоКрАЗу’ говорить про непогані шанси і у вчорашніх малоліквідних акцій. Так, наприклад, за 12 листопада 2009 року по цінних паперах ВАТ ’ПБК’Славутіч’ на ринку котувань було 20 позицій на продаж і 13 – на купівлю. На тлі того, що терпить збитки кременчуцкого підприємства трейдерів сповна могла б зацікавити і ключова частина процвітаючого холдингу ’Миронівський хлібопродукт’ - ВАТ ’Миронівський завод круп і комбікормів’ (прибуток останнього в 2009 році очікується на рівні 1,5 млн грн.).

Інтернет-трейдинг продовжує динамічно розвиватися, завойовуючи українські фондові ринки. Завоювання ним нових горизонтів (у вигляді емітентів) є лише питанням часу. Від залучення до системи нових інструментаріїв виграють всі: сама Українська біржа, емітенти (для яких початок активних торгів означає неминуче зростання вартості їх цінних паперів) і, головне, користувачі системи, в яких значно розшириться поле для маневру.

 

Харцизський трубний завод (HRTR), АвтоКрАЗ (KRAZ) і Мостобуд (MTBD) на ринку заявок


Новини Статті Аналітика
Пройшла сертифікацію Програма TSLab компанії Пройшла сертифікацію Програма TSLab компанії "Лабораторія Торгових Систем" Формування інноваційної інфраструктури у сфері електроенергетики в західному регіони України Формування інноваційної інфраструктури у сфері електроенергетики в західному регіони України Обзор фондового рынка 18.07.2011_PreMarket Обзор фондового рынка 18.07.2011_PreMarket
"Центренерго" позичить 650 мільйонів в Ощадбанку Формування інноваційної інфраструктури у сфері електроенергетики в західному регіони України Формування інноваційної інфраструктури у сфері електроенергетики в західному регіони України Обзор фондового рынка 15.07.2011_Market review Обзор фондового рынка 15.07.2011_Market review
ВАТ ВАТ "КБ Надра" відновило обіг акцій на УБ НБУ лібералізує валютний ринок НБУ лібералізує валютний ринок Обзор фондового рынка 15.07.2011_Market review Обзор фондового рынка 15.07.2011_Market review
"Дніпрообленерго" у січні-березні отримало 25,6 млн. грн. чистого прибутку Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Обзор рынка акций перед открытием дня (14.07.2011) Обзор рынка акций перед открытием дня (14.07.2011)
Приватизовані обленерго змусять купувати українське вугілля Приватизовані обленерго змусять купувати українське вугілля Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Обзор фондового рынка 13.07.2011_Market review Обзор фондового рынка 13.07.2011_Market review

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Ось чотири кроки до будь-якого великого досягнення: чітке планування, ретельна підготовка, позитивний настрій і робота з ретельністю.

Вільям Вард
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті