Інвестиції.орг

Kyiv, Oct 27 22:30 | London, Oct 27 20:30 | New York, Oct 27 16:30
Shanghai, Oct 28 04:30 | Tokyo, Oct 28 05:30 | Sydney, Oct 28 07:30

Сім причин не брати кредит в банку23 січня 2011 в 16:04 - Ілона Чіркова


Сім причин не брати кредит в банку

Багато людей, що взяли кредит на товари та послуги, залишилися більш-менш задоволені цим фінансовим продуктом. Але у багатьох, дуже багатьох людей, що вступили в кредит, життя змінилося в гірший бік... Про які глобальні речі треба поміркувати перед кредитуванням, щоб не потрапити в другу категорію позичальників? Які причини варті того, щоб відмовитися від ідеї позики грошей у банку?Причина перша: відсутність резервів

Просто ризиковано, на думку експертів, брати кредит, якщо ви не маєте вільних готівкових заощаджень у розмірі своїх трьох місячних зарплат (а коли початковий внесок  не нульовий, резерв потрібно мати крім внеску). Якщо ж сума кредиту перевищує ваш річний оклад, не варто кредитуватися без наявності, крім авансу, вже шести місячних окладів - знову ж таки, у вільному доступі, не на депозиті і не в обороті.

Необхідність резерву пояснюється просто: ви можете потрапити в аварію, серйозно захворіти, втратити роботу і кілька місяців не знайти іншу, несподівано бути вимушеним витратити великі кошти на проблемні ситуації близьких людей. Все це різко або до нуля зменшить ваші доходи на деякий час. А в разі кредиту ви фінансово постраждаєте двічі - спочатку недоотримаєте зарплату, потім банк накладе на вас великі штрафи за прострочені виплати. Страхування, як показують вітчизняні реалії, в цих випадках допомагає мало. Так що вступати в кредитний бій з долею без надійного фінансового тилу - значить воювати небоєздатними військами.
 
Причина друга: непередбачуваність ставок та курсів

Ніякий резерв не допоможе, якщо банк підвищить ставку за вашим кредитом. І нехай парламент заборонив банкам це робити прямо - все одно залишаються різні лазівки: наприклад, прив'язка ставок і комісій до плаваючого курсу LIBOR. Так і страховим компаніям поки що не заборонено підвищити ціни, навіть якщо ви оплачуєте страхування одного і того ж об'єкту щомісячно або щорічно. Але ж під виглядом страховок деколи ховаються чималі відсотки за кредитом. Чим довше термін вашого кредиту, тим більша ймовірність  несподівано отримати збільшені виплати.

Крім того, іноді різко змінюються валютні курси або хоча б позначаються великі соціальні ризики - і починають зростати споживчі ціни. Тоді, будучи в кредиті, ви знову програєте двічі. Спочатку втрачаєте в зарплаті або її купівельної спроможності, а банк одночасно ще й примудряється брати з вас більше грошей за кредит.

Причина третя: недиверсифікованих доходів

Ймовірність в найближчі роки форс-мажорних подій, які можуть вдарити по вашої платоспроможності. Зважаючи на це не варто брати кредит тому, хто має одне-єдине джерело доходу. А також і тим, хто здатний займатися тільки одним видом професійної діяльності.Для кредиту зараз необхідно мати мінімум два потоки прибутку, поточних у вашу кишеню. В ідеалі такі потоки повинні бути в різних валютах (не секрет, що ризик падіння долара, а з ним і інших валют, за своєю ймовірності наблизився до ризику обвалу гривні). Диверсифікація - взагалі одна з основ фінансової безпеки, ігнорувати яку в кризі не слід.

Причина четверта: псевдовигоди

Кредит приносить вам  негайні витрати не тільки по самому кредиту, але й по придбаному товару. Багато речей хоч і дають комфорт, але приносять з собою витрати на обслуговування, про які заздалегідь не думали позичальники.

Причина п'ята: стресова

Припустимо, на вашу думку, термінове придбання елемента комфорту все-таки варто великої частини вашого бюджету. Тоді згадайте про таку проблему, як хворобливе відчуття несвободи, пригніченості, що осягає небагату людину, пов'язану кредитними договірними зобов'язаннями.

Нарешті, чи не варто спробувати ту ж суму, яку склали б виплати банку за авто, щомісяця акуратно відкладати протягом того ж строку (зауважте, без будь-яких штрафних санкцій у разі чого). І потім купити машину через кілька років "за свої" - отримавши разом з автомобілем ще й чималі гроші, заощаджені на відсотках. А головне - зберігаючти здорову психіку.

Причина шоста: політекономічна

У кредитуванні є сенс, якщо позикові гроші йдуть на активи, що приносять доходи (обладнання, товар для торгівлі і так далі). І тільки якщо ці доходи в доступному для огляду майбутньому можуть окупити всі виплати і почати приносити чистий прибуток.

Але якщо прибутковість кредитованого об'єкту невисока, а тим більше, якщо кредитуватися під фактично збиткові товари та послуги для самих себе - то спрацьовує наступна, сьома причина.

Причина сьома: філософська

Жити в борг неправильно. За визначенням. І виправдання, мовляв, всі так роблять - невірні. Якщо спеціально не заглушати свою совість, вона сама підкаже, що в кредиті на товари та послуги є багато сумнівного, напружує навіть не стресову (описано вище), а вже самою ідеєю життя за чужий рахунок.

Коли ви впевнені, що ваші доходи мають стійку тенденцію до постійного зростання і ще більше впевнені, що ризик зворотної тенденції мінімальний - тоді ще є привід думати про кредит (так би мовити, "ф'ючерсний" розрахунок на власний майбутнє зростання). А чи є у вас така впевненість і така тенденція?

Сім причин не брати кредит в банку


Новини Статті Аналітика
"Укравтодор" позичив 450 мільйонів на дороги Заробіток на аукціонах Заробіток на аукціонах Обзор фондового рынка 14.07.2011_PreMarket Обзор фондового рынка 14.07.2011_PreMarket
Генпрокуратура хоче знати, на що пішли гроші Євро-2012 Генпрокуратура хоче знати, на що пішли гроші Євро-2012 Переваги власного бізнесу Переваги власного бізнесу Обзор фондового рынка 07.06.2011_PreMarket Обзор фондового рынка 07.06.2011_PreMarket
Київ позичить 300 мільйонів, щоб віддати борги за 2004 рік Київ позичить 300 мільйонів, щоб віддати борги за 2004 рік Актуальні напрями інвестиційних проектів Актуальні напрями інвестиційних проектів Огляд ринку банківських депозитів в Україні в лютому Огляд ринку банківських депозитів в Україні в лютому
"Укрспирт" хоче позичити 800 мільйонів гривень Деякі поради інвестору Деякі поради інвестору Огляд ринку банківських депозитів в Україні в січні Огляд ринку банківських депозитів в Україні в січні
МВФ схвалив виділення Португалії кредиту у розмірі 26 млрд євро МВФ схвалив виділення Португалії кредиту у розмірі 26 млрд євро Інтелектуальний капітал, як наукові інновації Інтелектуальний капітал, як наукові інновації Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Присягаюся своїм життям і любов'ю до нього, що ніколи не буду жити заради іншої людини і ніколи не попрошу і не змушу іншу людину жити заради мене.

Айн Ренд
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті