Інвестиції.орг

Kyiv, Oct 20 19:19 | London, Oct 20 17:19 | New York, Oct 20 13:19
Shanghai, Oct 21 01:19 | Tokyo, Oct 21 02:19 | Sydney, Oct 21 04:19

Депозити ростуть швидше, ніж кредити

Депозити ростуть швидше, ніж кредити
За матеріалами: Prostobiz.ua
Рейтинг: 0
Голосів: 0
15 жовтня 2010 в 14:05 - Роман Зайцев


Депозити ростуть швидше, ніж кредити

Приріст депозитів населення і підприємств перевищив очікування Нацбанку і МВФ на 22,3 млрд. грн., Тоді як кредитний портфель банків у третьому кварталі зріс менше, ніж прогнозувалося.Експерти вважають, що зниження депозитних ставок загальмує приплив коштів у банківську систему в IV кварталі, а прогноз МВФ щодо видачі банками кредитів на суму 28,2 млрд грн не виправдається через слабкість корпоративного сектора.

Темпи зростання портфеля депозитів банків у січні-вересні прискорилися до 20%, тоді як кредитів - до 0,5%, повідомляється в оприлюдненому в п‘ятницю звіті НБУ про показники грошово-кредитного ринку.

Ці показники розходяться з прогнозами МВФ і Нацбанку, зафіксованими в липні в меморандумі між Україною і фондом. До початку жовтня приріст депозитів на 22 млрд грн перевищив прогнозовані 371 млрд грн, а обсяг кредитування не виправдав очікувань на 3,4 млрд грн (прогноз - 724 500 000 000 грн). Більший приплив вкладів зірвав на 18,8 млрд грн квартальний графік МВФ щодо зростання грошової маси (зараз - 569 200 000 000 грн).

Перевищення депозитних показників банкіри пояснюють настанням політичної та економічної стабільності, яка стимулювала людей повернути свої заощадження в банки, щоб гарантувати дохід по ним. "Під час нестабільності більшість знімало депозити, а навесні тренд помінявся", - сказав заступник голови правління Укргазбанку Станіслав Шлапак. Банкіри не очікують зниження депозитної бази, яку на 1 січня 2011 року МВФ очікує в розмірі 377 800 000 000 грн, хоча установи вже не зацікавлені в її швидкому збільшенні.

Іноземні банки давно знизили ставки, маючи надлишкову ліквідність, а серед банків з українським капіталом тон задає ПриватБанк, який їх знижувати не поспішає, чим доставляє складності іншим гравцям. "Але всі розуміють, що з таким зростанням депозитів і слабким обсягом видачі кредитів ставки знижувати потрібно. Тому незабаром ми очікуємо зниження депозитних ставок, - сказав пан Борисов .- Але депозитна база залишиться на цьому ж рівні".

У повільному зростанні кредитування банкіри звинувачують слабкий корпоративний сектор. "До мене приходив клієнт, який просив кредит на розширення бізнесу, - говорить голова правління банку" Хрещатик "Дмитро Гриджук .- За розрахунками клієнта, все виглядало непогано, але, коли я запитав про показники його контрагентів, з‘ясувалося, що через їх нестабільність у клієнта склад буде завалений нереалізованою продукцією. Навіщо кредитувати, щоб потім отримати проблемного позичальника? ".

Сергій Борисов визнає, що українським банкам дуже складно збільшувати кредитування. "Хороші західні компанії вважають за краще кредитуватися в західних банках, а українським банкам, щоб збільшити кредитування, доведеться долучитися до якої-небудь промислової групи", - упевнений він.

Станіслав Шлапак вважає, що банки збільшать обсяги видаваних кредитів за рахунок роздрібного сегменту, але це не дозволить до кінця року наростити кредитний портфель на 28,2 млрд грн - до 749 300 000 000 грн, запланованих МВФ. "Кредитний портфель може збільшитися хіба що на 10-12 млрд грн", - вважає банкір.

Депозити ростуть швидше, ніж кредити


Новини Статті Аналітика
Банки можуть збільшити обсяги споживчого кредитування Банки можуть збільшити обсяги споживчого кредитування Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу Обзор фондового рынка 13.07.2011_Market review Обзор фондового рынка 13.07.2011_Market review
Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Роль інформаційно - комунікаційних технологій в діяльності промислово - фінансових груп Роль інформаційно - комунікаційних технологій в діяльності промислово - фінансових груп Обзор фондового рынка 11.07.2011_PreMarket Обзор фондового рынка 11.07.2011_PreMarket
Загальний обсяг нових депозитів у квітні 2011 р. зменшився до 98 млрд грн. Загальний обсяг нових депозитів у квітні 2011 р. зменшився до 98 млрд грн. Територіальні  відмінності розвитку регіонів України та інструменти  їх регулювання Територіальні відмінності розвитку регіонів України та інструменти їх регулювання Огляд ринку банківських депозитів в Україні в лютому Огляд ринку банківських депозитів в Україні в лютому
Загальний обсяг нових кредитів у квітні зменшився до 110 млрд грн. Загальний обсяг нових кредитів у квітні зменшився до 110 млрд грн. Особливості нормативно-правового регулювання інноваційної інфраструктури в Україні та напрями його удосконалення Особливості нормативно-правового регулювання інноваційної інфраструктури в Україні та напрями його удосконалення Місячний огляд фінансових ринків України - Лютий Місячний огляд фінансових ринків України - Лютий
Залишок коштів на коррахунках банків України на 30 травня зменшився на 782 млн грн. Залишок коштів на коррахунках банків України на 30 травня зменшився на 782 млн грн. Перспективи формування національної інноваційної системи в Україні Перспективи формування національної інноваційної системи в Україні Тижневий огляд фінансових ринків України Тижневий огляд фінансових ринків України

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

День - це маленьке життя, і треба прожити його так, ніби ти маєш померти зараз, а тобі зненацька подарували ще добу.

М. Горький
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті