Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 25 13:15 | London, Apr 25 11:15 | New York, Apr 25 07:15
Shanghai, Apr 25 19:15 | Tokyo, Apr 25 20:15 | Sydney, Apr 25 22:15

8 пунктів правильності вибору депозиту



12 лютого 2011 в 09:00 - Ілона Чіркова


8 пунктів правильності вибору депозиту

1. Вибір терміну відкриття депозиту. Як скоро Вам знадобляться гроші? Відповівши на це питання, Ви тим самим визначите термін депозиту.



Банки пропонують депозити будь-якої терміновості - на місяць, квартал, рік або навіть кілька років. Є також і депозити, які закінчуються в потрібний вкладникові день у майбутньому.

Однак не завжди варто пов‘язувати потребу в грошах в майбутньому лише з терміном депозиту.

2. Вибір типу депозиту. Усі депозити можна поділити на 3 типи - залежно від того, що можна робити з грошима на рахунку протягом терміну дії депозиту:

класичний депозит - не можна ні класти додаткові внески на рахунок, ні знімати гроші з рахунку;

депозит з можливістю довкладення грошей на рахунок - можна поповнювати рахунок, але знімати гроші не можна;

депозит з можливістю довкладення і часткового зняття - можна як поповнювати рахунок, так і знімати гроші з рахунку.

Який тип депозиту вибрати? Це залежить від мети, яку ставити, відкриваючи депозит.
Зазвичай, відкриваючи депозит, мають на меті отримати максимальний прибуток від своїх коштів, і загальне правило тут таке: чим більшу свободу Ви маєте щодо управління грошима на рахунку, тим менший відсоток заплатить Вам банк. Тобто максимальний дохід буває зазвичай в класичному депозиті, менше у депозиту з можливістю довкладення коштів, ще менше - у депозиту з можливістю довкладення і зняття частини коштів.

Якщо Ви просто бажаєте забути про гроші на певний термін і отримати максимальну прибутковість - краще вибрати класичний депозит. Якщо Ви бажаєте накопичувати гроші на рахунку і не плануєте їх знімати - відкривайте депозит з довкладення. Якщо потрібно як класти гроші на рахунок, так і знімати їх - тоді вибирайте депозит з можливістю довкладення і зняття частини коштів.

3. Вибір валюти вкладу. Якщо стоїть завдання отримати максимальний прибуток від своїх заощаджень, то вибирати валюту варто з урахуванням особистої думки про перспективи конкретної валюти і процентної ставки за вкладами в ній.

Наприклад, якщо Ви вважаєте, що євро буде дорожчати по відношенню до гривні і долара, відкрийте депозит у євро. Крім того, ніхто не забороняє відкрити депозити в декількох валютах.

4. Вибір банку для депозиту. Якщо сума вкладу менше 25 000 гривень (а таких переважна більшість), виходити треба з міркувань максимальної прибутковості. В Україні діє система страхування вкладів, і внески менше 25000 грн. (або еквіваленту у валюті) застраховані державою повністю, на всі 100%. Це означає, що якщо банк "впаде", то Ви повністю отримаєте назад свій внесок - його поверне держава.

При цьому, якщо грошей більше, ніж 25 000 грн. - можна відкрити вклади в декількох банках, і тоді кожен внесок буде застрахований.

5. Знаходженн вигідного депозиту. Є кілька джерел інформації для пошуку максимально вигідних вкладів.

1. Пошук в Мережі.

В Інтернеті є кілька сайтів, на яких можна отримати інформацію про процентні ставки по внесках.

2. Читання преси.

Якщо Вас цікавлять гроші і вигідне вкладення капіталу, читайте фінансову пресу, зараз є багато змістовних журналів на тему особистих фінансів.

3. Озирнутись навколо.

Навряд чи Ви поїдете в інше місто, щоб відкрити депозит. Тому зверніть увагу, які банки працюють неподалік. Зайдіть в офіс, вивчіть рекламу, довідайтеся про умови вкладів.

6. Не вірити рекламі

У пошуках вигідного вкладу доведеться вивчити масу рекламних пропозицій банків. Ставитись до реклами треба скептично, уважно аналізувати умови і процентні ставки за вкладами різних банків.

7. Прочитати договір вкладу.

Банк відкриє депозит лише після того, як Ви підпишете договір вкладу. Договір потрібно уважно прочитати, перш, ніж його підписувати. Він визначає всі відносини з банком щодо коштів на депозиті. Процентна ставка, можливість довкладення/зняття коштів, санкції за дострокове розірвання договору та інше - все визначається договором.

І якщо Ви маєте намір вступити у відносини з конкретним банком - Вам потрібно чітко розуміти, на що Ви погоджуєтеся, підписуючи договір. Тому уважно прочитайте його і поставте запитання співробітнику банку, якщо щось незрозуміло. Як відомо, диявол у деталях - тому чим менше шрифт, тим уважніше потрібно читати в цьому місці текст договору.

Багато банків розміщають договір вкладу на своїх сайтах, і ви можете завантажити і прочитати договір ще до візиту в банк. Якщо на сайті договору немає, зателефонуйте в банк і попросіть надіслати Вам текст договору по електронній пошті. Або, прийшовши в банк, попросіть роздрукувати договір і прочитайте його заздалегідь. І якщо Вас все влаштовує - лише тоді відкривайте внесок.

8. Відкриваючи вклад, дізнатись про комісії.

Банкіри дуже не проти "пощипати" тіло внеску за рахунок різних комісій за операції по вкладу. Для банку це дохід, Вам же - прямий збиток. Тому, відкриваючи внесок, потрібно поцікавитися тарифами банку на різні операції, це сильно впливає на дохід, який Ви отримаєте від розміщення даного внеску.

Складність у тому, що не всі комісії вказуються безпосередньо в договорі банківського вкладу, який уважно прочитується перед підписанням. Частина комісій захована в загальних тарифах банку на операції за рахунками фізичних осіб. Вам буде дуже не зайве вивчити ці тарифи і знати, скільки банк візьме з Вас за ту чи іншу операцію по вкладу.

8 пунктів правильності вибору депозиту


Новини Статті Аналітика
Банки можуть збільшити обсяги споживчого кредитування Банки можуть збільшити обсяги споживчого кредитування Сучасні аспекти планування у сфері інноваційної діяльності підприємств Сучасні аспекти планування у сфері інноваційної діяльності підприємств Обзор фондового рынка 14.07.2011_PreMarket Обзор фондового рынка 14.07.2011_PreMarket
Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Основні правила бізнес-презентації Основні правила бізнес-презентації Обзор фондового рынка 13.07.2011_Market review Обзор фондового рынка 13.07.2011_Market review
Загальний обсяг нових депозитів у квітні 2011 р. зменшився до 98 млрд грн. Загальний обсяг нових депозитів у квітні 2011 р. зменшився до 98 млрд грн. Переваги власного бізнесу Переваги власного бізнесу Обзор фондового рынка 11.07.2011_PreMarket Обзор фондового рынка 11.07.2011_PreMarket
Залишок коштів на коррахунках банків України на 30 травня зменшився на 782 млн грн. Залишок коштів на коррахунках банків України на 30 травня зменшився на 782 млн грн. Актуальні напрями інвестиційних проектів Актуальні напрями інвестиційних проектів Огляд ринку банківських депозитів в Україні в лютому Огляд ринку банківських депозитів в Україні в лютому
У банків росте заборгованість за кредитами рефінансування перед НБУ У банків росте заборгованість за кредитами рефінансування перед НБУ Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу Місячний огляд фінансових ринків України - Лютий Місячний огляд фінансових ринків України - Лютий

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Присягаюся своїм життям і любов'ю до нього, що ніколи не буду жити заради іншої людини і ніколи не попрошу і не змушу іншу людину жити заради мене.

Айн Ренд
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті