Інвестиції.орг

Kyiv, Jan 24 08:19 | London, Jan 24 06:19 | New York, Jan 24 02:19
Shanghai, Jan 24 14:19 | Tokyo, Jan 24 15:19 | Sydney, Jan 24 17:19

Поняття грошового квадранту6 лютого 2011 в 16:04 - Ілона Чіркова


Поняття грошового квадранту

Поняття "грошовий квадрант" (а точніше квадрант грошового потоку) в широкі маси населення вніс популярний письменник і професійний інвестор Роберт Кійосакі в своїй другій книзі з однойменною назвою.Взагалі, книги Кійосакі хороші тим, що вони написані простою, доступною мовою, прості і зрозумілі обивателю, що не є фахівцем у бізнесі і інвестиціях.

Також його книги мають мотиваційну складову, там немає готових рецептів, але є мотивація до подальших вишукувань шляху до багатства.

Квадрант грошового потоку: 4 категорії

Розглянемо грошовий квадрант. Перш за все потрібно зрозуміти, де зараз знаходимося ми і де знаходяться багаті.

1. Р - Робочі (працівники за наймом). Це люди, які трудяться за зарплату.Об‘єднує їх те, що всі вони продають свій час роботодавцю. Люди з категорії Р - це більшість. Плюси тут - це стабільність, гарантії, всю відповідальність несе роботодавець, стабільний дохід.

Варто відзначити, що до категорії Р відносяться не тільки низькооплачувані професії типу двірника, сільського вчителя, але і високооплачувані (топ-менеджер, комерційний директор і т.д.) і все б нічого, але у категорії Р є істотні і котрі не можна усунути недоліки:
поки ви працюєте - є гроші, як тільки ви припиняєте працювати - гроші перестають надходити
потрібно затрачати велику кількість часу на роботустелю зарплати - встановлює роботодавець і залежить від роботодавця.

Працюючі на себе

2. С - працює на себе. Це може бути фінансовий консультант, приватний юрист, стоматолог, приватний підприємець. Від першої категорії Р ці люди відрізняються тим, що вже не працюють на роботодавця, тому звідси випливають такі наслідки:

немає контролю з боку роботодавця; немає графіка роботи з 8 до 17, встановлюваного роботодавцем; велика свобода в порівнянні з роботою за наймом; велика відповідальність - зворотній бік свободи.

Оскільки  немає фіксованої зарплати, в нього відкриваються можливості заробляти як більше, так і менше, ніж на найманій роботі.

Ці люди вже ближче до власного бізнесу, але не є представниками категорії Б. Справа в тому, що С потрібно працювати, щоб були гроші, вони отримують гроші за зроблену роботу. Можливості "С" обмежені часом, бо вони не можуть працювати більше, ніж 24 години на добу.

Власники бізнесу

3. Б - власники бізнесу. Тут критерієм виступає ось який момент. Власником бізнесу можна назвати того, хто може запросто виїхати у відпустку, кругосвітню подорож (не забувши при цьому завчасно знайти турагенство), в загальному відійти від справ, від управління бізнесів. Якщо до моменту його повернення бізнес не розвалиться і стане ще прибутковішим, то ця людина - представник категорії Б.

Люди з цієї категорії (також як інвестори) позбавлені недоліків, притаманних працівникам за наймом. Навпаки:

навіть якщо ви не працюєте, гроші не перестають надходити; делегувавши всі справи, у вас з‘являється багато вільного часу; ніякого роботодавця немає, тепер ви самі - роботодавець.

Інвестори

4. І - інвестори. Це люди, які отримують гроші від інвестицій. Вони вкладають кошти в різні інвестиційні інструменти і отримують з цього прибуток. Це як раз той випадок, коли вже не ви працюєте на гроші - ваші гроші працюють на вас. Ви ж тим часом можете займатися улюбленою справою - бізнесом, подорожувати, відпочивати і т.д.

У які інструменти вкладаються інвестори? Цінні папери, нерухомість, вклади в банку, золото, прямі вкладення в бізнес, покупка авторських прав і так далі. Також є таке поняття, як рантьє - особа, що живе на відсотки від розміщеного капіталу.

Фінансова свобода лежить в квадрантах Б та І. Якщо ви займаєтеся діяльністю лише з квадрантів Р і С - то фінансової свободи вам не досягти.

Зрозуміло, інвестори не просто так навмання, маючи великі статки, вкладають їх наліво і направо. Інвестиції - це ціла наука (чи мистецтво?), як і в будь-якій сфері щоб домогтися успіху потрібно бути професіоналом, а професіоналізм досягається знанням і досвідом, на помилках і ті уроки, які з них можна витягнути.

Поняття грошового квадранту


Новини Статті Аналітика
Генпрокуратура хоче знати, на що пішли гроші Євро-2012 Генпрокуратура хоче знати, на що пішли гроші Євро-2012 Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності
Інвестори втрачають інтерес до СНД Інвестори втрачають інтерес до СНД Економічна природа та об’єктивні передумови трансформації бізнесу Економічна природа та об’єктивні передумови трансформації бізнесу ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Янукович обіцяє Янукович обіцяє "сприятливі умови" для інвесторів Заробіток на аукціонах Заробіток на аукціонах Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
Голландські інвестори повернуться до кораблебудівної галузі України після поліпшення інвестиційного клімату Голландські інвестори повернуться до кораблебудівної галузі України після поліпшення інвестиційного клімату Сучасні аспекти планування у сфері інноваційної діяльності підприємств Сучасні аспекти планування у сфері інноваційної діяльності підприємств I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
85% інвесторів очікують дефолту Греції 85% інвесторів очікують дефолту Греції Переваги власного бізнесу Переваги власного бізнесу I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Успіх - це отримання того, що Ви хочете отримати. Щастя - це бажання мати те, чим Ви володієте.

Дейл Карнегі
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті