Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 19 03:59 | London, Apr 19 01:59 | New York, Apr 18 21:59
Shanghai, Apr 19 09:59 | Tokyo, Apr 19 10:59 | Sydney, Apr 19 12:59

Податковий кодекс Азарова передбачає чи не найменші у Європі стимули для благодійників

Податковий кодекс Азарова передбачає чи не найменші у Європі стимули для благодійників
19 жовтня 2010 в 16:10 - Роман Зайцев


Податковий кодекс Азарова передбачає чи не найменші у Європі стимули для благодійників

Урядовий проект Податкового кодексу надалі не визначає чітко суму благодійної допомоги: наразі відповідні норми тлумачаться податківцями так, що звільнена від оподаткування допомога не перевищує еквівалента 10 євро на місяць, і то не для всіх громадян.  Витрати громадян на лікування себе і своїх родичів знову виключаються з податкової знижки (податкового кредиту), що гальмує перехід до обов’язкового медичного страхування в Україні.

Від податку звільнена благодійна допомога інтернатам і дитячим будинкам, в той же час такої пільги не передбачено для прийомних сімей чи опікунів сиріт, що не дозволить забезпечити їх влаштування у родинах.

Вартість соціальних послуг та лікувальних путівок, які надають благодійні та інші недержавні неприбуткові організації, оподатковується як доход громадян (на відміну від допомоги на поховання цих громадян). Цей підхід обмежує адресну допомогу особам, не застрахованих у фондах державного соціального страхування, як-от батьків, що доглядають дітей-інвалідів.

Стимули для благодійників – які попередня редакція проекту взагалі скасовувала – залишаються чи не найменшими у Європі: на пожертви благодійним фондам підприємства зможуть витрачати до 4% свого річного прибутку порівняно з 20% у Франції, 40% у Литві, 65% у Болгарії, 100% у Великобританії або 150% у Португалії (наразі ці витрати можуть включати 5% прибутку).

Громадяни також зможуть отримати податкову знижку на пожертви до 4% свого річного доходу – але не більше, ніж суму офіційно одержаної зарплати. Тобто пожертви понад 20 євро на місяць проект Податкового кодексу не заохочує, що явно контрастує з податковими знижками у Франції (до 50 тис. євро на рік або 20%), Німеччині (до 100 тис. євро на рік або 20%) або у Росії (25%).

При цьому додаткові стимули меценатства і соціальної реклами обмежуються дуже вузькими сферами (пільги тільки для державних музеїв та заповідників, а також цілком комерційної кінематографії).

Зниження ставки податку на додану вартість не компенсує очевидний корупційний ризик: згідно з проектом, звільнення від ПДВ товарів, що розподіляються як благодійна допомога, дозволяється лише з урахуванням рекомендацій органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо кандидатів на отримання такої допомоги.

Цінні папери, що передаються благодійним організаціям безкоштовно, надалі не звільняються від податку на додану вартість. Це обмежує формування ендавментів для надання довгострокової благодійної допомоги (на навчання чи лікування хронічних хвороб) лише банківськими депозитами.

Варто зазначити, що виключення з проекту внесків на обов’язкове державне пенсійне та соціальне страхування (єдиного соціального податку) справляє негативний вплив на уніфікацію податкової системи. Адже ці, по суті, додаткові податки на благодійні організації та інших роботодавців регулюватимуться спеціальними законами.

Наразі УНЦПД та Мережа розвитку європейського права готують поправки до Проекту податкового кодексу, які передбачатимуть більш ефективне стимулювання благодійності.

Податковий кодекс Азарова передбачає чи не найменші у Європі стимули для благодійників


Новини Статті Аналітика
У Податковій хваляться, що підприємців стає більше У Податковій хваляться, що підприємців стає більше Необхідність аудиту в особистому прибутковому оподаткуванні Необхідність аудиту в особистому прибутковому оподаткуванні Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності
Уряд заклав у Податковий кодекс поступки для Уряд заклав у Податковий кодекс поступки для "спрощенців" Формування фінансової ланки інноваційної інфраструктури Формування фінансової ланки інноваційної інфраструктури ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Малий бізнес знову вийде на майдани через Податковий кодекс Малий бізнес знову вийде на майдани через Податковий кодекс Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
У травні презентують зміни до Податкового кодексу У травні презентують зміни до Податкового кодексу Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
Податковий кодекс знищив вже майже 60 тисяч підприємців Податковий кодекс знищив вже майже 60 тисяч підприємців Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Успіх не вимагає пояснень, невдача не сприймає виправдань.

Наполеон Хілл
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті