Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 19 03:32 | London, Apr 19 01:32 | New York, Apr 18 21:32
Shanghai, Apr 19 09:32 | Tokyo, Apr 19 10:32 | Sydney, Apr 19 12:32

Переваги та недоліки IТ - аутсорсингу

Переваги та недоліки IТ - аутсорсингу
13 жовтня 2010 в 18:05 - Уляна Роїк


Переваги та недоліки IТ - аутсорсингу

За прогнозом Gartner глобальний ринок IT-аутсорсингу продовжить зростання.  За дослідженням експертів інформаційного агенства Forbes, аутсорсинг інформаційних систем дає можливість відстежувати якість роботи IT-інфраструктури за чіткими критеріями, які є зрозумілими бізнес-керівникам.

Безумовно, не для всіх IT-аутсорсинг стане оптимальною моделлю. Однак при раціональному підході це грамотний інструмент. Наприклад, американська будівельна компанія James Hamilton Construction Co. передала на аутсорсинг управління роздруку та скоротила час простою принтерів і витрати на їх обслуговування. А влада Міннеаполіса передоручила субпідрядникам управління всією IT-інфраструктурою міста, від серверів та мереж до мобільних комп’ютерів поліцейських автомобілів. І заощадила, в результаті, $ 18 млн., одночасно розширивши спектр послуг для населення міста.

Для максимальної віддачі, перед тим як приймати рішення про передачу другій компанії найголовнішого, а це - інформації, - важливо зрозуміти такі принципові моменти.

1. Переваги IT-аутсорсингу для компанії

Можливість зосередитися на профільному бізнесі, віддавши технологічні аспекти в руки професіоналів. Це позбавить від витрат на придбання, впровадження та підтримку дорогих сучасних технологій та утримання великого штату IT-фахівців.

2. Кому аутсорсинг вигідний

Цивілізованій компанії, яка правильно вираховує свої витрати, в тому числі на IТ (включаючи непрямі і змінні, від рахунків на електроенергію до оренди офісних площ), а не тільки вартість обладнання та зарплату спеціалістів. Тут потрібно провести аналогію з внутрішнім управлінським обліком: у міру зростання бізнесу починають впроваджувати окремі його частини; а у великих компаніях це вже обов’язковий елемент управління.

3. Як правильно розраховувати витрати і вигоди від атусорсингу

Для повноцінного розрахунку IT-витрат існують методики обліку IT-активів. Наприклад, добре зарекомендувала себе практика, коли увесь IT-блок (діяльність фахівців, систем, обладнання та інші ресурси) розглядається через призму сервісів, що надає IT-підрозділ. Це дає адекватне уявлення про діяльність власного IT-підрозділу, а також про існуючі на IT-ринку пропозиції з аутсорсингу.

4. Що можна віддати на IT-аутсорсинг

Традиційно консультанти з аутсорсингу радять компанії залишити всередині всі функції, які є профільними для бізнесу, а інші віддати на аутсорсинг. Однак останні тенденції в цій області - хмарні рішення, оренда дата-центрів - дозволяють передати на аутсорсинг інфраструктуру цілком.

5. Що варто критично врахувати і контролювати на рівні керівника компанії

Аутсорсинг не привід змінювати щось у функціях бізнес-керівника. Контролювати потрібно як внутрішні процеси IT-підрозділу, так і діяльність субпідрядників. Головне - надійність і якість виконання бізнес-процесів, незалежно від того наскільки вони віддані на аутсорсинг.

6. Ризики IT-аутсорсингу

Ризики в аутсорсингу ті, що і в будь-якій довгостроковій співпраці компаній. Однак на відміну від багатьох інших проектів, тут є інструменти, які вже добре зарекомендували себе. Наприклад, угода про рівень сервісу дозволить чітко визначити вимоги до рівня обслуговування. Головне - взаємна довіра учасників, джентльменські взаємини. Звичайно, щоб їх вибудувати потрібен час.

Націленість на результат, прозорість та обізнаність - запорука успіху будь-якого проекту, і ауторсинг не виняток.
 

Переваги та недоліки IТ - аутсорсингу


Новини Статті Аналітика
У єврозоні зростають ризики прискорення інфляції У єврозоні зростають ризики прискорення інфляції Кадровий аутсорсинг, лізинг персоналу, аутстаффінг - або просто Кадровий аутсорсинг, лізинг персоналу, аутстаффінг - або просто "наймана праця" Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності
Експерти S&P вважають банківську систему України слабкою через ризики країни Експерти S&P вважають банківську систему України слабкою через ризики країни Хороші інвестиції в нерухомість під час кризи Хороші інвестиції в нерухомість під час кризи ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Ризики експортерів будуть застраховані державою Ризики експортерів будуть застраховані державою Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
Рахункова палата попереджає про ризики від зростання держборгу Рахункова палата попереджає про ризики від зростання держборгу Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
Гайтнер вважає, що курси основних валют знаходяться Гайтнер вважає, що курси основних валют знаходяться "приблизно на одній лінії" Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Успіх не вимагає пояснень, невдача не сприймає виправдань.

Наполеон Хілл
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті