Інвестиції.орг

Kyiv, Oct 27 22:33 | London, Oct 27 20:33 | New York, Oct 27 16:33
Shanghai, Oct 28 04:33 | Tokyo, Oct 28 05:33 | Sydney, Oct 28 07:33

Переваги та недоліки IТ - аутсорсингу

Переваги та недоліки IТ - аутсорсингу
13 жовтня 2010 в 18:05 - Уляна Роїк


Переваги та недоліки IТ - аутсорсингу

За прогнозом Gartner глобальний ринок IT-аутсорсингу продовжить зростання.  За дослідженням експертів інформаційного агенства Forbes, аутсорсинг інформаційних систем дає можливість відстежувати якість роботи IT-інфраструктури за чіткими критеріями, які є зрозумілими бізнес-керівникам.

Безумовно, не для всіх IT-аутсорсинг стане оптимальною моделлю. Однак при раціональному підході це грамотний інструмент. Наприклад, американська будівельна компанія James Hamilton Construction Co. передала на аутсорсинг управління роздруку та скоротила час простою принтерів і витрати на їх обслуговування. А влада Міннеаполіса передоручила субпідрядникам управління всією IT-інфраструктурою міста, від серверів та мереж до мобільних комп’ютерів поліцейських автомобілів. І заощадила, в результаті, $ 18 млн., одночасно розширивши спектр послуг для населення міста.

Для максимальної віддачі, перед тим як приймати рішення про передачу другій компанії найголовнішого, а це - інформації, - важливо зрозуміти такі принципові моменти.

1. Переваги IT-аутсорсингу для компанії

Можливість зосередитися на профільному бізнесі, віддавши технологічні аспекти в руки професіоналів. Це позбавить від витрат на придбання, впровадження та підтримку дорогих сучасних технологій та утримання великого штату IT-фахівців.

2. Кому аутсорсинг вигідний

Цивілізованій компанії, яка правильно вираховує свої витрати, в тому числі на IТ (включаючи непрямі і змінні, від рахунків на електроенергію до оренди офісних площ), а не тільки вартість обладнання та зарплату спеціалістів. Тут потрібно провести аналогію з внутрішнім управлінським обліком: у міру зростання бізнесу починають впроваджувати окремі його частини; а у великих компаніях це вже обов’язковий елемент управління.

3. Як правильно розраховувати витрати і вигоди від атусорсингу

Для повноцінного розрахунку IT-витрат існують методики обліку IT-активів. Наприклад, добре зарекомендувала себе практика, коли увесь IT-блок (діяльність фахівців, систем, обладнання та інші ресурси) розглядається через призму сервісів, що надає IT-підрозділ. Це дає адекватне уявлення про діяльність власного IT-підрозділу, а також про існуючі на IT-ринку пропозиції з аутсорсингу.

4. Що можна віддати на IT-аутсорсинг

Традиційно консультанти з аутсорсингу радять компанії залишити всередині всі функції, які є профільними для бізнесу, а інші віддати на аутсорсинг. Однак останні тенденції в цій області - хмарні рішення, оренда дата-центрів - дозволяють передати на аутсорсинг інфраструктуру цілком.

5. Що варто критично врахувати і контролювати на рівні керівника компанії

Аутсорсинг не привід змінювати щось у функціях бізнес-керівника. Контролювати потрібно як внутрішні процеси IT-підрозділу, так і діяльність субпідрядників. Головне - надійність і якість виконання бізнес-процесів, незалежно від того наскільки вони віддані на аутсорсинг.

6. Ризики IT-аутсорсингу

Ризики в аутсорсингу ті, що і в будь-якій довгостроковій співпраці компаній. Однак на відміну від багатьох інших проектів, тут є інструменти, які вже добре зарекомендували себе. Наприклад, угода про рівень сервісу дозволить чітко визначити вимоги до рівня обслуговування. Головне - взаємна довіра учасників, джентльменські взаємини. Звичайно, щоб їх вибудувати потрібен час.

Націленість на результат, прозорість та обізнаність - запорука успіху будь-якого проекту, і ауторсинг не виняток.
 

Переваги та недоліки IТ - аутсорсингу


Новини Статті Аналітика
У єврозоні зростають ризики прискорення інфляції У єврозоні зростають ризики прискорення інфляції Кадровий аутсорсинг, лізинг персоналу, аутстаффінг - або просто Кадровий аутсорсинг, лізинг персоналу, аутстаффінг - або просто "наймана праця" Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності
Експерти S&P вважають банківську систему України слабкою через ризики країни Експерти S&P вважають банківську систему України слабкою через ризики країни Хороші інвестиції в нерухомість під час кризи Хороші інвестиції в нерухомість під час кризи ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Ризики експортерів будуть застраховані державою Ризики експортерів будуть застраховані державою Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
Рахункова палата попереджає про ризики від зростання держборгу Рахункова палата попереджає про ризики від зростання держборгу Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
Гайтнер вважає, що курси основних валют знаходяться Гайтнер вважає, що курси основних валют знаходяться "приблизно на одній лінії" Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Присягаюся своїм життям і любов'ю до нього, що ніколи не буду жити заради іншої людини і ніколи не попрошу і не змушу іншу людину жити заради мене.

Айн Ренд
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті