Інвестиції.орг

Kyiv, Mar 19 05:29 | London, Mar 19 03:29 | New York, Mar 18 23:29
Shanghai, Mar 19 11:29 | Tokyo, Mar 19 12:29 | Sydney, Mar 19 14:29

Основні правила бізнес-презентації



27 червня 2015 в 16:27 - Христина


Основні правила бізнес-презентації

У житті практично будь-якого підприємця настає момент, коли йому необхідно представити своє творіння потенційним інвесторам, щоб вони вклали в нього свої гроші.    



Відомо, що публічний виступ являє собою головний людський страх (після страху смерті, звичайно), а якщо робиш це перед професійними спонсорами, які мають змогу втілити твою ідею в життя (або вбити її), то тут можна зовсім занепасти духом. Подати стартап так, щоб хтось виписав чек на велику суму, нелегко. Це вміння, яке приходить з часом шляхом проб і помилок.

Торговый эквайринг


1. Перше правило полягає в тому, щоб пам‘ятати, що це не корпоративна презентація. Часу обмаль, і, якщо не завоювати увагу аудиторії першими трьома слайдами, вони тут же полізуть у свій iPhone перевіряти повідомлення Twitter.

2. Відразу потрібно переходити до справи. Що робить ваш продукт? Що вам необхідно в плані фінансування? Чому це може бути цікаво їм? Крім продукту потрібно презентувати і його потенційні можливості. Вони повинні ясно окреслити вже до третього слайда. Може бути, не в докладних деталях, але в загальному сенсі.

3. Можна розповісти історію. Причому розповісти її так, щоб вона сподобалася і вам, і слухачам. Для цього потрібно трохи знати про людей у залі, їх досвіді, що вони люблять, що не люблять, у що вони вкладали гроші раніше і які будуть перші їхні три питання. Невеликого зусилля та інтернету достатньо, щоб дізнатися про все необхідне. В іншому випадку це лише продемонструє відсутність поваги до ваших потенційним партнерам.

4. Презентація - це не змагання. Ви будете відчувати стрес, інвестори можуть бути грубими, але все це заради чіткого розуміння фактів, а якщо ви не володієте здатністю донести ці факти, інвестори будуть задавати питання знову і знову, і в кінцевому рахунку рівень стресу і напруги буде рости. У інвесторів, як правило, немає мети принизити вас - їм просто потрібно знати, чи варта ця історія того, щоб переказувати її своїм партнерам, і чи може вона виправдати їхні фінансові вкладення.

5. Потрібно бути впевненими у собі, але обережними і підготовленими. Добре відомо, що підприємці часто занадто самовпевнені й виразно сліпі щодо недоліків своїх ідей. З іншого боку, доведено, що здатність виділяти впевненість під час презентації стартапу життєво необхідна і здатна залучити кошти.

6. Відкривайте протиріччя. Думаючи про майбутнє своєї ідеї, наприклад про те, що з нею стане через три роки, розберіть схему у зворотному хронологічному порядку. Якщо ви хочете чогось досягти через три роки, що може (або повинно) трапитися за цей період? Включіть ці роздуми в історію, яку ви продаєте інвесторам. Їм необхідно знати, як ви малюєте дорогу до прибутку і/або ліквідності.

7. Не треба бути надто багатослівними і описовими. Цей пункт грунтується на пункті № 1. Це правило полягає в тому, щоб показати і ваше пристрасне бажання реалізувати ідею, і розуміння того, як саме вона буде реалізовуватися.

8. Потрібно презентувати велику думку. Якщо те, що ви пропонуєте, дійсно радикальне, говоріть про це голосно і сміливо. Необхідно залишатись в рамках реальності, але в той же час дати інвестору помріяти про великі можливості.

9. Нехай все буде просто. Особливо це стосується плану по втіленню ідеї в життя. Головне - сфокусуватися на суті. Складність викладу включить над екраном презентації червоний сигнал тривоги. Множинні продуктові напрямки, складні структури прав власності, багаторівнева цінова політика (а ви поки не знаєте, чи знайдеться покупець взагалі), плани розвитку про сім фаз, неясний розподіл обов‘язків - все це необхідно прибрати з презентації, так само як і з бізнес-плану.

10. Відповідайте на питання. Коли у слухачів виникає питання - зупиніться. На секунду забудьте про історію, яку розповідаєте. Вислухайте, переконайтеся, що зрозуміли запитання, і потім відповідайте. І відповідайте ясно, по суті, чесно, і на те питання, що ви почули, а не на те, на яке хочете відповісти.
 

 
Основні правила бізнес-презентації


Новини Статті Аналітика
Генпрокуратура хоче знати, на що пішли гроші Євро-2012 Генпрокуратура хоче знати, на що пішли гроші Євро-2012 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів Огляд українських ринків за 04.03.2011. Тиждень завершився спокійно Огляд українських ринків за 04.03.2011. Тиждень завершився спокійно
ЄІБ виділить 450 млн євро для покращення доріг в Україні ЄІБ виділить 450 млн євро для покращення доріг в Україні Сучасні аспекти планування у сфері інноваційної діяльності підприємств Сучасні аспекти планування у сфері інноваційної діяльності підприємств Огляд українських ринків за 21.01.2011. Підсумки тижня Огляд українських ринків за 21.01.2011. Підсумки тижня
Нацбанк оголосив про 17 мільярдів прибутку Нацбанк оголосив про 17 мільярдів прибутку Принцип інвестора венчурних проектів або бізнес-ангела Принцип інвестора венчурних проектів або бізнес-ангела Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності
Грошей на Грошей на "Одеса-Броди" у Януковича чекають від поляків Переваги власного бізнесу Переваги власного бізнесу ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
ДТЕК презентувала компанію, яка займатиметься альтернативним газом ДТЕК презентувала компанію, яка займатиметься альтернативним газом Деякі поради інвестору Деякі поради інвестору Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Як байка, так і життя ціниться не за довжину, а за зміст.

Сенека
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті