Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 20 09:44 | London, Apr 20 07:44 | New York, Apr 20 03:44
Shanghai, Apr 20 15:44 | Tokyo, Apr 20 16:44 | Sydney, Apr 20 18:44

Об’єднання банків - неминучі



17 листопада 2010 в 16:33 - Уляна Роїк


Об’єднання банків - неминучі

Минулого тижня власники єврооблігацій ПУМБ дозволили банку об'єднатися з Донгорбанком.  



Об‘єднання двох банків фактично є поглинанням Донгорбанку, оскільки в результаті приєднання ПУМБ стає правонаступником Донгорбанку за всіма його правами та обов‘язками. Причому об‘єднаний банк буде називатися "Перший український міжнародний банк" (ПУМБ).

Менеджмент ПУМБ розраховує на те, що фінустанова стане одним з найбільших комбанків в Україні (зараз ПУМБ і Донгорбанк займають 13-е і 23-е місця в рейтингу НБУ за активами відповідно).

Подальші кроки по злиттю керівництво банків зробить після того, як Нацбанк і ряд інших державних органів узгодять угоду. Відповідь від НБУ акціонери планують одержати в грудні поточного року.

UniCredit Group також вирішила об‘єднати свої банківські структури в Україні: "Укрсоцбанк" і банк УніКредит. Про це повідомила материнська UniCredit. За словами голови правління, таким чином, зменшаться витрати компанії, будуть об‘єднані найкращі фахівці для спільного розвитку банку.

Втім, за його словами, в компанії UniCredit Group ще не було переговорів з менеджментом банків, які об‘єднуються на сьогодні лише прийнято рішення про злиття, яке можливо (юридично) розтягнеться, більш ніж на рік, а фізичне об‘єднання відбудеться вже в майбутньому році.

Крім того, очікується повний ребрендинг фінструктури. Назва, найімовірніше, буде змінено на UniCredit.

Зрозуміло, в результаті злиття банку "Унікредит" і Укрсоцбанку відбудуться і відповідні кадрові перестановки в керівництві банків, але якими конкретно будуть зміни, керівництво не може сказати.

Аналітик ІК "БГ Капітал" вважає, що основний мотив об‘єднання двох банків - необхідність переформатувати східноєвропейський сегмент банківського бізнесу групи UniCredit. Група хоче створити єдиний центр управління бізнесом в Україні, тоді як зараз стратегія розвитку банків визначається виходячи з інтересів двох різних груп акціонерів. Укрсоцбанк практично повністю належить UniCredit, а банк "Унікредит" - польському банку PEKAO, який лише на 59% належить UniCredit. Причому PEKAO нещодавно заявив про те, що планує взагалі піти з українського ринку (після чого, до речі, і появилася заява UniCredit про об‘єднання українських дочірніх компаній).

На думку аналітиків, процес об‘єднання фінустанов триватиме близько двох років. Можливо, на першому етапі злиття банк "Унікредит (Україна)" буде проданий австрійському банку UniCredit, і вже цей банк займеться злиттям своїх дочок в Україні. Об‘єднання банків дозволить зміцнити їх ринкові позиції, вважають аналітики. Фактично такі банки мають схожий профіль діяльності, тому багато операцій дублюються. Об‘єднання є природним кроком подальшого розвитку бізнесу.

Об‘єднання банків, судячи з усього, неминучі - в тому числі серед іноземних банків, і навіть в першу чергу серед них. Голова правління одного з банків з іноземним капіталом розповідає, що іноземні банківські групи понесли значні втрати через резервування під проблемні кредити в 2009-2010 рр.. При цьому до кризи вони розвивалися дуже активно, будували величезні мережі, набирали тисячі співробітників. Під час кризи далеко не всі банки почали позбавлятися від мереж або чи урізати їх, продовжуючи нести великі витрати.

Тепер багато великих банків з іноземним капіталом подумують про те, щоб об‘єднати свої мережі з невеликими банками, охочими провести експансію в регіони, таким чином оптимізувавши витрати на мережі. Інший варіант - об‘єднати бізнес повністю, благо нові вимоги НБУ до капіталізації банків (регулятивний капітал повинен бути мінімум 120 млн. грн. з 2012 р.) сприяють консолідації.

На думку аналітиків злиття банків - це досить витратний процес. У короткостроковому періоді злиття може супроводжуватися погіршенням фінансових показників та ефективності діяльності. Це може послужити причиною відмови від злиття. Часто ймовірність злиття залежить від того, наскільки банки схожі з технологічного боку (грубо кажучи, яке у них програмне забезпечення і наскільки воно сумісні).

Інший варіант для іноземних банків - узагалі піти з українського ринку, продовжує банківський топ-менеджер. Але цей варіант - найбільш екстремальний, адже іноземці вклали значний капітал в українські банки, відбити який їм навряд чи вдасться разом з продажем (якщо він відбудеться в найближчий рік).

 

Об’єднання банків - неминучі


Новини Статті Аналітика
Банки можуть збільшити обсяги споживчого кредитування Банки можуть збільшити обсяги споживчого кредитування Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу Обзор фондового рынка 15.07.2011_Market review Обзор фондового рынка 15.07.2011_Market review
Росія з Україною можуть об’єднати авіаактиви Росія з Україною можуть об’єднати авіаактиви Роль інформаційно - комунікаційних технологій в діяльності промислово - фінансових груп Роль інформаційно - комунікаційних технологій в діяльності промислово - фінансових груп Обзор рынка акций перед открытием дня (14.07.2011) Обзор рынка акций перед открытием дня (14.07.2011)
Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Роль комерційних банків у розвитку інфраструктури фондового ринку Роль комерційних банків у розвитку інфраструктури фондового ринку Обзор фондового рынка 13.07.2011_Market review Обзор фондового рынка 13.07.2011_Market review
Залишок коштів на коррахунках банків України на 30 травня зменшився на 782 млн грн. Залишок коштів на коррахунках банків України на 30 травня зменшився на 782 млн грн. Головна проблема банківської системи - боржники, які прикриваються депутатськими значками Головна проблема банківської системи - боржники, які прикриваються депутатськими значками Обзор фондового рынка 12.07.2011_Market review Обзор фондового рынка 12.07.2011_Market review
У банків росте заборгованість за кредитами рефінансування перед НБУ У банків росте заборгованість за кредитами рефінансування перед НБУ НБУ лібералізує валютний ринок НБУ лібералізує валютний ринок Обзор фондового рынка 11.07.2011_PreMarket Обзор фондового рынка 11.07.2011_PreMarket

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Ти ніколи не вирішиш проблему, якщо думатимеш так само, як ті, хто її створив.

Альберт Ейнштейн
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті