Інвестиції.орг

Kyiv, May 19 11:29 | London, May 19 09:29 | New York, May 19 05:29
Shanghai, May 19 17:29 | Tokyo, May 19 18:29 | Sydney, May 19 20:29

Можливість заробити на группон-сайтах

Можливість заробити на группон-сайтах
11 жовтня 2011 в 10:40 - Уляна Роїк


Можливість заробити на группон-сайтах

В кінці 1990-х трендом було створення веб-каталогів. Потім загальним інвестиційним захопленням стали пошуковики. Слідом за ними прийшло захоплення інвесторів Web 2.0 в цілому і соціальними мережами зокрема.  За джерелами інформаційного агенства Forbes, відомо, що сьогодні, оговтавшись від кризи, інвестори придивляються насамперед до створення програм для соціальних мереж і мобільних пристроїв, до веб-проектів, які пов’язані з геолокацією, і сайтам групових покупок купонів на придбання сервісних послуг. Такі сайти ще називають «группон-клони» за назвою першого сайту, який реалізував таку ідею, - Groupon.com

Фактори, які привертають увагу розробників та інвесторів до группон-клонів: технічна простота виконання сайту, елегантність бізнес-схеми, зрозумілість і привабливість ідеї для кінцевого споживача.

Працює це так: сайт проекту укладає договори з низкою ресторанів, розважальних центрів, салонів краси і т. п. про реалізацію їхніх послуг. Умови договору: послуги реалізуються оптом, але з великою знижкою. До 70-80%. Потім на сайті щодня виставляється тільки одна пропозиція, термін дії якої 24 години. Відвідувачам пропонується купити, наприклад, похід у суші-бар, манікюр або сеанс масажу з дуже солідної знижкою. Проте покупку визнають оформленою за умови, якщо буде викуплено певну кількість купонів за цей день. Число недокупленних для закриття угоди купонів зазвичай в онлайн-режимі явно вказується на группон-сайті. Це додатково стимулює тих людей, які вже придбали купони, запрошувати друзів і знайомих. Вони зацікавлені в тому, щоб було викуплено потрібне число купонів і угода відбулася. Так проект отримує додаткову безкоштовну рекламу.

Після покупки, оплата якої відбувається електронними грошима або банківською картою, клієнту видається для роздруківки купон з промо-кодом. Пред’явивши купон у шуканому закладі, він отримає придбані послуги. Весь процес оплати і отримання купона автоматизований. Ні фізичної доставки товару, немає необхідності зберігати запас товарів і вести облік на складі, немає координації кур’єрів з клієнтів і інших нюансів логістики, які є постійним кошмаром онлайн-продавців реальних товарів. До речі, тут можна згадати ще про одну принаду інвестиційного группон-проекту - для його реалізації, принаймні на старті, досить невеликої команди. Проект дуже компактний по штату, а значить - і по фонду оплати праці.

Бізнес-схема роботи группон-клону проста і приваблива. На першому етапі, домовившись про знижку на ту чи іншу послугу з контрагентами, проект продає її з дещо меншою знижкою, або невеликою націнкою. Для прикладу: є домовленість про продаж 100 купонів на відвідування солярію зі знижкою 50%. Проект продає їх зі знижкою в 60%. Від цього привабливість пропозиції для звичайно клієнта не втрачається, а сайт заробляє 10% повної вартості послуги на кожній продажі.

На другому етапі, коли популярність проекту стала помітною і його пропозиції отримує дуже багато потенційних споживачів, группон-сайт буде прагнути домовиться з контрагентами про те, щоб вони надавали свої купони на реалізацію безкоштовно. Пояснювати це будуть тим, що сам факт виставлення пропозиції закладу для багатотисячної аудиторії группон-сайту, є рекламою цього закладу. Таким чином, прибутком для проекту вже стають всі гроші, що надходять від клієнтів.

І, нарешті, особливо сильні гравці группон-фронту на третьому етапі свого розвитку будуть намагатися не тільки взяти купони від закладів-контрагентів безкоштовно, але і запропонують їм доплатити за рекламу, пояснюючи це численністю своєї аудиторії і її заціка

вленістю саме в такого роду пропозиції.

Інвестиційна лихоманка навколо группон-сайтів на заході розпочалася власне з Groupon.com. Цей сильний гравець відкривав і відкриває все нові й нові філії в містах США, а останнім часом і в інших країнах.

Бацили группон-інфекції швидко перекинулися в Європу. У кожній з країн стали з’являтися свої группон-клони, воюють один з одним за увагу локального споживача. Пам’ятаємо, як у профільних онлайн-виданнях Німеччини журналістами широко використовувався неологізм, який тільки народився в ті дні Groupon-Fieber («группон-лихоманка»).

Однією з найяскравіших європейських історій був проект CityDeal.de, побудований братами Заубер, які раніше створили вже кілька успішних німецьких стартапів-клонів американських сайтів. Запустивши проект на початку 2010 року, за пару місяців вони змогли отримати кілька інвестиційних траншей, кожен на кілька мільйонів євро. Вони вели шалену рекламну активність, відкрили представництва у всіх великих містах Німеччини і налагодили їх безперебійну роботу. А це означає, що в кожному місті були створені команди, що будують відносини з контрагентами, що формують локальну маркетингову політику і т. п.

Бурхливий розвиток призвело до того, що вже до літа клон був куплений своїм прототипом. Groupon.com придбав 100% компанії. І зараз, набираючи в адресному рядку CityDeal.de клієнт потрапляє на Groupon.de.

Для повної завершеності картинки бізнес-привабливості подібних проектів, можна згадати про те, що цього літа російський фонд DST (Digital Sky Technologies) купив частку в прототипі всіх группон-сайтів - Groupon.com. А DST і його голові Юрію Мільнеру не можна відмовити в проникливості. Саме DST свого часу вкладався в розвиток Mail.ru, «Одноклассники.ру», «ВКонтакте» та ряду інших веб-проектів, які стали успішними бізнесами

Може таке бути, що вразливі інвестори, прочитавши цей статтю, кинуться на пошук группон-сайтів. А вразливі підприємці можуть зірватися на пошуки команди програмістів і найближчій піцерії. Проте, час створення повноцінно-золотоносних курей у группон-сегменті пройшло. Конкурувати з вже існуючими лідерами ринку буде вже складно. Вони набрали клієнтські бази даних, досвід, відкрили свої філії у великих містах.

Однак говорити про те, що ніша группон-проекті повністю освоєна, теж не можна. Просто якщо зараз будувати щось подібне, то треба шукати спосіб ввійти в сегмент. Усі міста-мільйонники вже мають свої группон-сайти? Подумайте про побудову подібних проектів у містах з населенням в 500 000-900 000. Переважно там вже є ринок, інфраструктура і споживач для таких пропозицій. Інший варіант сегментації - створення тематичних группон-сайтів. Скажімо, пропонуємо купони лише від ресторанів і кафе, або тільки по темі «краса і здоров’я», чи тільки по темі «активний відпочинок і спорт». Таких сегментів можна знайти чимало.
 

Можливість заробити на группон-сайтах


Новини Статті Аналітика
ДТЕК презентувала компанію, яка займатиметься альтернативним газом ДТЕК презентувала компанію, яка займатиметься альтернативним газом Економічна природа та об’єктивні передумови трансформації бізнесу Економічна природа та об’єктивні передумови трансформації бізнесу Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності
Над світовим бізнесом нависла загроза кризи в Китаї Над світовим бізнесом нависла загроза кризи в Китаї Переваги власного бізнесу Переваги власного бізнесу ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Менеджери найбільших хедж-фондів виводять свої операції з Лондона Менеджери найбільших хедж-фондів виводять свої операції з Лондона Необхідні умови для відкриття власного бізнесу Необхідні умови для відкриття власного бізнесу Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
Туроператори  підтримали ініціативу Мінкурортів зі створення Асоціації туроператорів Криму Туроператори підтримали ініціативу Мінкурортів зі створення Асоціації туроператорів Криму Венчурний капітал як джерело інноваційних процесів в системі безпеки підприємництва Венчурний капітал як джерело інноваційних процесів в системі безпеки підприємництва I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
Луганщина створила найкращі умови для залучення іноземних інвестицій Луганщина створила найкращі умови для залучення іноземних інвестицій Формування системи організаційного забезпечення інноваційного розвитку промислових підприємств Формування системи організаційного забезпечення інноваційного розвитку промислових підприємств I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Зерно усякої життєвої зміни важко осягнути, тому що воно глибоко корениться в самій людині.

Т.Драйзер, "Фінансист"
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті