Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 19 03:34 | London, Apr 19 01:34 | New York, Apr 18 21:34
Shanghai, Apr 19 09:34 | Tokyo, Apr 19 10:34 | Sydney, Apr 19 12:34

Ахметов створить Перший донецький міжнародний банк

Ахметов створить Перший донецький міжнародний банк
За матеріалами: Економічна правда
Рейтинг: 0
Голосів: 0
10 вересня 2010 в 11:28 - Роман Зайцев


Ахметов створить Перший донецький міжнародний банк

Людина, яку вважають найбагатшою в Україні, вирішив заощадити. Група СКМ, яка контролюється бізнесменом Рінатом Ахметовим, об’єднає два свої банки - Перший український міжнародний банк і Донгорбанк.  Найбільш логічне пояснення такого рішення - бажання заощадити на утриманні структур.

У січні 2010 року член наглядової ради ПУМБ, директор з розвитку бізнесу СКМ Ілля Архипов говорив, що група вивчає можливі варіанти розвитку. Він пообіцяв, що через півроку СКМ назве нові орієнтири.

Його слова ставили хрест на попередньому варіанті розвитку фінансового блоку СКМ. Він допускав, що ПУМБ стане універсальним банком національного масштабу, орієнтованим на середній клас. А Донгорбанк ж розглядався як регіональний корпоративний банк.

Як повідомила в четвер джерела "Економічної правди", об’єднання двох банків - практично доконаний факт. Формально, рішення ще не прийнято.

У СКМ сам факт злиття не спростували, але пояснили, що поки не можуть дати розгорнутої інформації. Для цього потрібно мати у своєму розпорядженні конкретні рішення акціонерів, а таких рішень немає.

"Одним з можливих сценаріїв подальшого розвитку банківського бізнесу СКМ є об’єднання банків Групи. На даний момент остаточне рішення з цього питання не прийнято - при цьому очікується, що таке рішення буде прийнято протягом найближчих тижнів. Про прийняте рішення ми повідомимо додатково", - повідомили "ЕП" у головному підприємстві групи Ахметова.

Поки що залишаються без відповіді багато питань, пов’язаних з майбутнім злиттям. Зокрема, майбутню назву банку невідомо. Імовірно, Донгорбанк увіллється в ПУМБ і зникне як бренд з лиця української банківської системи.

Опитані "Економічною правдою" експерти сходяться на думці, що основна причина об’єднання - економія. У світовій практиці подібний процес називається концентрація, або укрупнення.

Він припускає, що бізнеси продовжують існувати, а от бек-офіс, бухгалтерія, прибиральниці і водії йдуть під часткове скорочення. Очевидно, саме так вирішив заощадити найбагатший бізнесмен в Україні.

"Не можу стверджувати, але підозрюю, що є одна проблема - немає грошей на утримання. Чиста економія. Тобто вони "заощадять на прибиральницях", - вважає президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

"Тут усе зрозуміло, Рінат оптимізує. Заощаджує на управлінні. Я не розумію тільки одне - навіщо з двох юросіб робити одну. Два нормальних стабільних банки. Простіше було б перевести активи, а ліцензію Донгора продати. Ліцензія ж теж грошей коштує. Може, вони вирішили качнути капіталізацію і потім продати банк?", - дивувався заступник голови одного з середніх банків.

На думку Охрименка, на шляху об’єднання СКМ будуть чекати кілька проблем.

По-перше, в Україні вкрай складно отримати великий позитивний ефект від злиття.

"У нас концентрувати прибуток за рахунок об’єднання банків неможливо. Те, що вони об’єднуються, не означає, що буде в два рази більше клієнтів, у два рази більший капітал, і що банк принесе стільки ж доходу. Дуже часто, як показав досвід, частина клієнтів просто втрачається. Починаючи з чисто організаційного моменту. Під час об’єднання менеджмент працює з рук геть погано. Не знають, хто залишиться, і йде розвал", - відзначив Охрименко.

По-друге, наше законодавство не зовсім адаптовано до європейської практики об’єднання, де все гарно і злагоджено. "У нас все зводиться до того, що треба закрити те, що було і відкрити по-новому. Процедура складна, важка, пов’язана з тимчасовими зупинками роботи", - відзначив експерт.

По-третє, часто під час реорганізації йдуть найкращі менеджери. Організаційно, процес об’єднання дуже нервовий. Співробітники не знають, хто з них залишиться працювати.

 По банку ходять чутки, що когось звільнять. Як правило, вони не підтверджуються.

"У підсумку, через місяць-два люди зовсім розхитуються, управляти ними неможливо. Дуже часто при цьому йдуть найефективніші менеджери. Вони не можуть чи не хочуть працювати в цьому бардаку", - підкреслив Охрименко.

Втім, експерти не пророкують об’єднаному банку великі проблеми - занадто потужна група стоїть у нього за спиною. З іншого боку, від нього не чекають і різкого посилення позицій на ринку.

"Вони себе спокійно відчувають. Міцно сидять на клієнтах, ПУМБ більше роздрібний, Донгор - регіональний. Коли були кризові моменти, в них накачали ліквідності, і закрили питання. Прибуток - взагалі не визначальний момент для таких банків", - підкреслив заступник голови одного з банку.

На думку аналітиків ІК Phoenix Capital, найкращим часом для завершення угоди буде 2011 рік. Охріменко називає трохи більші терміни.

Він посилається на досвід об’єднання Укргазбанку з "Народним банком" - формально, тобто за паперами, воно зайняло три місяці, реально, за процедурами - порядку року.

Ахметов створить Перший донецький міжнародний банк


Новини Статті Аналітика
Банки можуть збільшити обсяги споживчого кредитування Банки можуть збільшити обсяги споживчого кредитування Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу Обзор фондового рынка 13.07.2011_Market review Обзор фондового рынка 13.07.2011_Market review
Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Роль інформаційно - комунікаційних технологій в діяльності промислово - фінансових груп Роль інформаційно - комунікаційних технологій в діяльності промислово - фінансових груп Обзор фондового рынка 11.07.2011_PreMarket Обзор фондового рынка 11.07.2011_PreMarket
Залишок коштів на коррахунках банків України на 30 травня зменшився на 782 млн грн. Залишок коштів на коррахунках банків України на 30 травня зменшився на 782 млн грн. Роль комерційних банків у розвитку інфраструктури фондового ринку Роль комерційних банків у розвитку інфраструктури фондового ринку Premarket від інтернет-брокера iTrader Premarket від інтернет-брокера iTrader
У банків росте заборгованість за кредитами рефінансування перед НБУ У банків росте заборгованість за кредитами рефінансування перед НБУ Головна проблема банківської системи - боржники, які прикриваються депутатськими значками Головна проблема банківської системи - боржники, які прикриваються депутатськими значками Огляд вітчизняного фондового ринку за 04.04.2011 від ІГ Сократ Огляд вітчизняного фондового ринку за 04.04.2011 від ІГ Сократ
До кінця року 37 банків повинні наростити капітал до 120 млн грн. До кінця року 37 банків повинні наростити капітал до 120 млн грн. НБУ лібералізує валютний ринок НБУ лібералізує валютний ринок Огляд ринку банківських депозитів в Україні в лютому Огляд ринку банківських депозитів в Україні в лютому

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Успіх не вимагає пояснень, невдача не сприймає виправдань.

Наполеон Хілл
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті