Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 19 14:41 | London, Apr 19 12:41 | New York, Apr 19 08:41
Shanghai, Apr 19 20:41 | Tokyo, Apr 19 21:41 | Sydney, Apr 19 23:41

"Мотор Січ" розширює свою присутність в країнах Латинської Америки

"Мотор Січ" розширює свою присутність в країнах Латинської Америки




28 січня 2011 в 16:01 - Роман Зайцев


"Мотор Січ" розширює свою присутність в країнах Латинської Америки

Компанія презентувала унікальну технологію переробки природного і попутного нафтового газу в синтетичне і рідке паливо.



Поряд з нарощуванням коопераційних зв‘язків з розроблення і серійного виробництва техніки нового покоління зі своїми традиційними партнерами в Російській Федерації, інших країнах СНД, Близького Сходу і Азії, запорізьке багатопрофільне підприємство "Мотор Січ" всерйоз має намір розширити свою присутність в країнах Латинської Америки. Такий намір, підкріплений інформацією про останні проривні продукти і технічні новинки, було висловлено представниками компанії на представницькій зустрічі з послами і військовими аташе латиноамериканських держав у Посольстві України в Росії.

У презентації продуктової лінійки запорожців перед дипломатами півтора десятка країн Латинської Америки взяв участь Надзвичайний і Повноважний Посол України в Російській Федерації Володимир Єльченко. Судячи з перших відгуків, учасники зустрічі з захопленням прийняли доведені до них відомості та висловили високу готовність співпрацювати з ВАТ "Мотор Січ" з авіаційної, вертолітної і ресурсозберігаючої тематики.

Остання в ході презентації удостоїлася особливої уваги. Дипломатам і військовим була розгорнуто представлена найефективніша на сьогоднішній день технологія GTL переробки сланцевого, природного і попутного газу в синтетичні продукти і синтетичне моторне паливо. Як заявив під час доповіді в Посольстві представник компанії "Мотор Січ" Павло Горбачов, "в цій роботі використано досягнутий на сьогоднішній день світовий досвід, досвід російських та українських вчених і, як результат, пропонована розробка значно перевершує існуючі на сьогоднішній день світові аналоги".

"Унікальна технологія, реалізована в конструкції комплексу, вирішує проблему очищення, осушення та переробки газу в мобільних блочно-модульних комплексах (БМК), свого роду пересувних газопереробних заводах (ГПЗ) - в синтез нафти і в синтетичне паливо за GTL технологією", - заявив Горбачов.

Особливістю проекту, пропонованого компанією, є можливість розміщення комплексів з використання природного і попутного нафтового газу (ПНГ) безпосередньо на родовищах, в місцях видобутку природного і попутного нафтового газу або в місцях спалювання попутного нафтового газу, як на діючих, так і на освоюваних родовищах : газових, нафтових, газонафтових, газоконденсатних, нафтогазоконденсатних, сланцевих. Комплекси також можуть бути розміщені на нафтопереробних і газопереробних заводах.

Енергетичною основою комплексу є газотурбінні електростанції виробництва ВАТ "Мотор Січ". Підприємство має величезний досвід з виробництва електростанцій, що працюють на всіх видах палива, в тому числі, на попутному нафтовому газі: за більш ніж 40-річний період запорожці поставили замовникам більше 3000 одиниць газотурбінних електростанцій. Як підкреслив доповідач, в залежності від наявних обсягів газу, потреби в тепловій та електричній енергії на нафтових і газових родовищах, замовникам пропонується три взаємопов‘язаних методу переробки газу. По-перше, це генерація теплової та електричної енергії на газотурбінних електростанціях з можливістю включення при необхідності очищення газу від сірки і його осушення. По-друге, технологія дозволяє отримувати синтетичне паливо шляхом газохімічної переробки газу за GTL технологією. По-третє, мова йде про спільну газохімічну переробку газу та вироблення теплової та електричної енергії.

При цьому, залежно від обсягів утилізації газу і від потреби в електричній та тепловій енергії для власних потреб родовищ, оптимальним для створення блочно-модульних енергетичних комплексів з переробки газу є застосування електростанцій потужністю 1000; 2500; 6000 і 8000 кВт.

Доцільність впровадження запропонованої компанією технології в Латинській Америці не викликає жодного сумніву: досвід експлуатації презентованого обладнання на багатьох об‘єктах в Росії і на Україні вже довів свою виняткову технічну та економічну спроможність. Наприклад, Еквадор, в якому спалюється у факелах близько 500 млн.кубометров газу на рік, щорічно втрачає на цьому $114 млн. США.

Розрахунки показують, що для переробки цього обсягу газу потрібно 10 одиниць БМК-50. Один комплекс БМК-50 виробляє на рік 25 тис. тонн синтетичної нафти. Навіть при вартості синтетичної нафти при ціні 60 $ за барель втрати Еквадору складають 114 млн. $. Потрібно відзначити, що синтетична нафтf на світових ринках торгується з премією приблизно 30% по відношенню до ціни північноморського сорту Brent.

Як наголошується в доповіді, для виробників отримання подібної премії можливо при транспортуванні синтетичної нафти від заводу GTL до споживача окремо від натуральної нафти. Як показують економічні розрахунки, продаж синтетичної нафти за звичайними цінами цілком виправдана в тих випадках, коли сировиною для її виробництва є попутний нафтовий газ, газ низького тиску і сланцевий газ.

У фіналі презентації було відзначено, що терміни окупності капітальних вкладень у зазначені технології складають 3-4 роки.

Довідка: Щорічно на нафтових промислах у світі спалюється понад 100 мільярдів кубічних метрів попутного нафтового газу. За тридцять хвилин, протягом яких тривала презентація, було спалено 5,7 млн. кубометрів газу. Нафтові компанії від спалювання попутного нафтового газу втратили 1, 3 млн. доларів США. За рік втрати від спалювання попутного нафтового газу складуть більше 22 млрд. доларів США.

Крім вражаючих економічних розрахунків і поданих технічних характеристик енергетичних проектів, до уваги дипломатів була представлена доповідь заступника головного конструктора ВАТ "Мотор Січ" Юрія Курченко. Він розповів про останні досягнення підприємства з модернізації експлуатованих в Латинській Америці літаків і про новий? диво інженерної думки запорожців - вертолітниq двигун ТВ3-117ВМА-СБ1В.

Так, світовий моторобудівний гігант пропонує країнам Латинської Америки провести модернізацію літаків Ан-32 за рахунок установки на них нового устаткування і двигунів АІ-20, в результаті якої будуть покращені льотно-технічні характеристики цих машин і істотно продовжить термін їх експлуатації. "Мотор Січ" готовий постачати силові установки в Перу, Колумбію та Нікарагуа. Робота з модернізації 105 літаків Ан-32 вже ведеться з Індією.

Крім того, в латиноамериканських країнах вельми широкі ринкові перспективи нового вертолітного двигуна ТВ3-117ВМА-СБ1В розробки КБ "Мотор Січ", який призначений для ремоторизації гвинтокрилих машин сімейства Мі-8/Мі-17. Новий двигун підтримує потужність на значно більших висотах польоту і забезпечує надійну роботу при великих значеннях температури зовнішнього повітря. Крім того, призначений ресурс пропонованих двигунів становить 12 000 годин. Це абсолютний рекорд в світі для такої техніки. Вертольоти з цими двигунами безперешкодно можуть долати гірські хребти 6-8 тис. м.

"Мотор Січ" розширює свою присутність в країнах Латинської Америки


Новини Статті Аналітика
"Ютейр" і "Мотор Січ" підписали угоду про ремонт авіадвигунів для вертольотів на 20 млн доларів Основні правила бізнес-презентації Основні правила бізнес-презентації Україна: перебіг торгів на фінансових ринках Україна: перебіг торгів на фінансових ринках
ДТЕК презентувала компанію, яка займатиметься альтернативним газом ДТЕК презентувала компанію, яка займатиметься альтернативним газом Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Україна: перебіг торгів на фінансових ринках Україна: перебіг торгів на фінансових ринках
США хоче розширити видобуток нафти в країні США хоче розширити видобуток нафти в країні Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Україна: перебіг торгів на фінансових ринках Україна: перебіг торгів на фінансових ринках
Варшавська біржа розширила Варшавська біржа розширила "кошик" WIG-Ukraine Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Огляд вітчизняного фондового ринку за 28.03.2011 від ІГ Сократ Огляд вітчизняного фондового ринку за 28.03.2011 від ІГ Сократ
Підписання угод та презентація другого українського спонсора Євро-2012 відбудеться 30 травня Підписання угод та презентація другого українського спонсора Євро-2012 відбудеться 30 травня У Європі угоди з біткойнами звільнили від податків У Європі угоди з біткойнами звільнили від податків Підсумки торгового дня від інтернет-брокера iTrader Підсумки торгового дня від інтернет-брокера iTrader

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Покажіть мені успішний бізнес, і я покажу Вам реалізоване з ентузіазмом сміливе рішення.

Пітер Друкер
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті