Інвестиції.орг

Kyiv, Mar 19 07:52 | London, Mar 19 05:52 | New York, Mar 19 01:52
Shanghai, Mar 19 13:52 | Tokyo, Mar 19 14:52 | Sydney, Mar 19 16:52

Дорогоцінні метали дорожчають і будуть дорожчати

Дорогоцінні метали дорожчають і будуть дорожчати




4 травня 2011 в 13:05 - Роман Зайцев


Дорогоцінні метали дорожчають і будуть дорожчати

Ціна на золото продовжує активно набирати обертів. На торгах у понеділок ціни на цей дорогоцінний метал досягли нового історичного максимуму в номінальному вираженні на рівні $1476.21 за унцію.



До середини тижня метал дещо здав позиції під тиском фіксації прибутку "биками" і корекції цін на нафту, проте настрій у відношенні залишається позитивним. Деяка стабілізація ціни найближчим часом залишається можливою, але сприятливі фундаментальні фактори і конструктивна технічна картина дають вагомий привід очікувати нових рекордних максимумів.

Невизначеність, пов‘язана як з борговими проблемами Європи, так і з бюджетом США, залишається основним фактором росту золотих котирувань, також попит на метал обумовлений ознаками інфляції в деяких економіках. Загальний обсяг світових інвестицій в золото, ймовірно, буде рости в умовах стимулюючої монетарної політики в розвиненому світі, інфляційного тиску і побоювань, що боргова криза в Європі перекинеться на Японію та США.

Інвестиції в золоті зливки виросли на 66% до нового рекорду 880 тонн на тлі збільшення попиту з боку Індії і Китаю. Обсяг виробництва зріс на 3.8% до 2689 в 2010 році.

Аналітики радять використовувати спади для відкриття довгих позицій з розрахунком на зростання в напрямку $1540  за унцію в найближчі кілька тижнів.

Вarclays Capital прогнозує виникнення дефіциту платини і паладію.

Основним чинником, здатним вплинути на динаміку металів платинової групи в найближчому майбутньому, стане здатність південноафриканської енергетичної компанії Eskom задовольнити потреби місцевих видобувних компаній в електриці, вважають в Barclays Capital.

Країна є світовим лідером з виробництва платини і видобуває значний обсяг паладію, тому варто відзначити, що не останню роль у злеті платини до історичного максимуму навесні 2008 року зіграла нестача електрики, яка змусила ряд добувних компаній скоротити обсяги видобутку.

BNP Paribas залишив свій прогноз за цінами на платину і паладій без змін. У банку вважають, що в 2011 році платина буде продаватися в середньому по $1880 за унцію, а в 2012 році ціна зросте до $2050. Прогнози по паладію - $860 і $990 за унцію відповідно.

Дефіцит паладію однак в 2011 році може скоротитися на тлі зростання обсягів видобутку та скорочення попиту з боку японських автовиробників, з урахуванням наслідків землетрусу і атомної катастрофи в Японії. Тим часом, ціни в групі збережуть висхідну спрямованість і в поточному році.

З падінням ринків нерухомості та фондового ринку і дуже дорогим золотом, в останні роки реалізуються прогнози щодо збільшення інвестиційного попиту на срібло. На поточний момент воно залишається лідером зростання на ринку дорогоцінних металів.

За середніми прогнозами, ціна цього металу в 2011 році складе 50 доларів за унцію, а протягом наступних декількох років досягне 100 доларів за унцію.

На одному з найкрупніших торгівельних майданчиків  - секції COMEX Товарної біржі Нью-Йорка зараз   гігантські обсяги відкритих коротких позицій по ф‘ючерсах на срібло (найбільші обсяги належать JP Mоrgan).Це дає підстави розраховувати на досить тривалий період їх закриття і хорошу підтримку для срібла.

З початку року білий метал тримається в рамках сильного висхідного тренду на хвилі підвищення промислово попиту, що продовжував тенденцію попереднього року, коли срібло зросло  в ціні на 82,8% у доларах США та 97% у Євро.  Протягом перших трьох місяців 2011 вартість срібла виросла ще на 22%. При цьому було відмічено  9 послідовних квартальних підйомів. Закриття 1-го кварталу 2011 вище 31-річного піку на рівні $38.16 за тройську унцію - потужний "бичачий" сигнал. Наступні великі цілі - психологічний опір $40  за унцію, потім -  41.40, 44.00, 45.69 і номінальний максимум $50.35 за унцію (пік 1980 року).

Прогноз зростання цін на срібло в 2011 році заснований на таких макроекономічних факторах, як високі глобальні макроекономічні, валютні і геополітичні ризики, зростаючий попит на капіталовкладення, історично зумовлена  роль срібла в якості засобу заощадження, значний промисловий попит на срібло при вичерпанні запасів родовищ руд металу.

Срібло більш волатильний (мінливий) і спекулятивний актив, ніж золото. Це пов‘язано з тим, що інвестиційний ринок срібла набагато менший, ніж ринок золота. Тому протягом 2011 року можливі дуже різкі рухи котирувань даного металу в різних напрямках. Коливання вартості срібла протягом місяця і навіть меншого терміну на 15-20% - звичне явище.

Деякі аналітики на ринку говорять про те, що вже до 2015 року  срібла може скласти $400 за унцію, враховуючи масивний інвестиційний попит на тлі падіння долара і стрімкого зростання інфляційного тиску.

Для таких прогнозів є певні підстави. Зокрема думка про те, що срібло надзвичайно недооцінене у порівнянні із золотом. Зараз співвідношення їх цін за унцію становить 36:1. Історична норма - 15:1. Тільки ґрунтуючись на цьому - при поточній ціні золота на споті (за умови негайної поставки) $1 468,80 за тройську унцію - ціна срібла повинна становити близько $98 за унцію. Якщо розглядати окремо ринок США, то під час історичного максимуму 1980 року ціни на срібло  $50.35 за унцію, грошовий агрегат М3, гроші в банках, становив близько $1.8 трлн. США. З того часу монетарна база зросла більш ніж у 10 разів, що дозволяє говорити про те, що реальна ціна срібла з урахуванням інфляції могла б становити у перспективі $500 за унцію.

Дорогоцінні метали дорожчають і будуть дорожчати


Новини Статті Аналітика
Вартість медичних страховок для українських туристів подорожчала Вартість медичних страховок для українських туристів подорожчала Актуальні напрями інвестиційних проектів Актуальні напрями інвестиційних проектів Обзор фондового рынка 18.07.2011_PreMarket Обзор фондового рынка 18.07.2011_PreMarket
У Штатах почали розраховуватись золотом У Штатах почали розраховуватись золотом Страхування у системі фінансування житлового будівництва Страхування у системі фінансування житлового будівництва Обзор фондового рынка 15.07.2011_Market review Обзор фондового рынка 15.07.2011_Market review
Мідь, золото і вугілля стануть лідерами зростання цін серед сировини Мідь, золото і вугілля стануть лідерами зростання цін серед сировини Інноваційний підхід до формування страхових продуктів Інноваційний підхід до формування страхових продуктів Обзор фондового рынка 06.07.2011_PreMarket Обзор фондового рынка 06.07.2011_PreMarket
Ціни на золото досягли максимуму двох тижнів Ціни на золото досягли максимуму двох тижнів Куди небезпечно інвестувати Куди небезпечно інвестувати Обзор фондового рынка 05.07.2011_PreMarket Обзор фондового рынка 05.07.2011_PreMarket
Китайські підприємці в I кв. 2011 р. придбали майже 91 тонну золота Китайські підприємці в I кв. 2011 р. придбали майже 91 тонну золота Переваги інвестицій в золото Переваги інвестицій в золото Обзор фондового рынка 30.06.2011_PreMarket Обзор фондового рынка 30.06.2011_PreMarket

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Як байка, так і життя ціниться не за довжину, а за зміст.

Сенека
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті