Інвестиції.орг

Kyiv, Jun 03 01:04 | London, Jun 02 23:04 | New York, Jun 02 19:04
Shanghai, Jun 03 07:04 | Tokyo, Jun 03 08:04 | Sydney, Jun 03 10:04

ФІНАНСОВІ ІГРИ4464 дня назад (13-03-2011 16:17) - Ждан Сергій


ФІНАНСОВІ ІГРИ.

Питання: Яку пораду ви могли б дати середньостатистичній людині?
Відповідь: Не будьте середньостатистичною.

Якщо життя для нас – боротьба, то природньо, що завжди  знаходиться хтось сильніший за нас, і ми приречені на поразки.
Якщо життя для нас – гра, то перемоги (нехай маленькі) ми можемо святкувати чи не щодня, бо сама наявність життя, то вже перемога над небуттям.

Однак, можливість і реальність – дещо різні речи; життеві, а відтак фінансові ігри мають свої непрості і встановлені не нами правила. Хто хоче вигравати, повинен цих правил принаймі не цуратись.

Конче важливо мати на увазі, що фінансові ігри ми ведемо з професіоналами, що звикли до кожної з них ретельно готуватись. Банк, страхова компанія, інвестиційний фонд, ба навіть ломбард, кредитна спілка, агентсво з нерухомості не просто дуже добре обізнані в правилах гри на своєму ринку, вони приймають безпосередню участь у формуванні і зміні цих правил. Тож годі сподіватись без відповідної освіти переграти цих потужних гравців на їхньому власному полі.

Конфлікт інтересів, що в даному разі, безумовно присутній, вирішується іншим чином. Про це, - спочатку старенький анекдот, а потім приклад.

Два приятелі, гуляючи в лісі, раптово зустрічають ведмедя.
– Як ти вважаєш, - звертається один до іншого, - хто спритніший, ведмідь, чи ми?
– Стосовно ведмедя, не знаю, - відповідає той, - але мені важливо бути спритнішим за тебе.

Гумор гумором, але це правило, за яким нині живе весь світ. До речі, воно зовсім не означає порушення принципу дружби і товариської взаємодопомоги. У футболі, наприклад, теж існують правила чесної гри «Fair play», але це не заважає командам засмучувати одна одну забитими голами. Тож, елементарно подбати про власні інтереси, не означає в даному разі, порушення інтересів чужих; це просто гра.

Тепер - обіцяний приклад.
Наразі багатьом з нас відомо про існування у банках поточних депозитних рахунків з вільним рухом коштів. Обмежень на довкладання і зняття частини вкладу ні в часі, ні в сумах немає, а депозитний відсоток, хоча і менший, ніж в строковому вкладі, все ж досить значний. Після фінансової кризи подібні рахунки вельми поширені саме тому, що в кризу, мораторій Нацбанку на дострокову видачу вкладів, на них не розповсюджувався. А тоді, до кризи, поточні рахунки популярними не були і існували лише в окремих банках.

Особисто я поточний рахунок в одному з банків мав, і у кризу він стався мені в нагоді. Дійсно, під час мораторію я отримав перевагу над іншими банківськими вкладниками, але – не завдяки нечесній по відношенню до них грі, а лише дякуючи знанням деяких банківських правил. До речі, про особливості і переваги поточних рахунків я розповідав на численних в той час фінансових семінарах. Та мої слухачи не завжди на це зважали, бо прагнули заробити більше, для чого більш охоче вибирали інвестиційні інструменти з вищою прибутковістю.

До чого така поведінка призвела, я розповім ішним часом, а зараз просто відзначу, що старі правила вже змінились. Коли (не дай Боже) станеться новий мораторій, я впевнений, що він буде стосуватись і поточних вкладів також. Буде нова гра з новими переможцями і новими (старими?) аутсайдерами.

Що ж треба робити для постійного виграшу? Відповід проста: залишатись у формі, бути у курсі, постійно вчитись і йти на крок попереду від інших.
Якщо у футболі для цього існують тренування, то у фінансах є відповідні ігри на кшталт практикуємих у «Центрі Фінансового Здоров’я»  «Грошового потоку», «Фінансового генія», «Weconomy». Навчитись їм може і школяр, і пенсіонер, але для цього треба реально грати.

 

Завантаження коментарів...

Назад

Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Звичайно, існують люди, для яких гроші понад усе. Зазвичай це люди, які ніколи не стануть багатими. Тільки той досягає багатства, хто талановитий, вдачливий, і не думає постійно про гроші.

Стів Джобс
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті