Інвестиції.орг

Kyiv, Jan 23 05:57 | London, Jan 23 03:57 | New York, Jan 22 23:57
Shanghai, Jan 23 11:57 | Tokyo, Jan 23 12:57 | Sydney, Jan 23 14:57

Україна може отримати свою нафтову частку на іракському ринку

 
Рубрика: Без рубрики
 
Редагувальсь: 4 рази — останній 2618 днів назад
 
Настрій: :))
 
4 голосів
up
4
down
 
 
 


2618 днів назад (23-11-2010 14:42) - Уляна Роїк


Барак О’Бама виступаючи з промовою на базі Корпусу морської піхоти Кемп-Лежен в Північній Кароліні, оголосив про офіційне завершення бойової операції в Іраку. Повністю американські війська вийдуть з Іраку до кінця 2011 року.

Разом з тим на території Іраку залишаються американські військові підрозділи чисельністю від 35 до 50 тис. чоловік з метою підтримувати місцеві сили безпеки, надавати допомогу у відновленні країни і для захисту американських інтересів.За словами президента Америки, їхні інтереси залишаються на рівні політики, і що відтепер найбільш значущі кроки робитимуться самими іракцями.

Операцію «Іракська Свобода» завершено, відтепер народ Іраку несе головну відповідальність за безпеку своєї країни.

Після виходу американських військ більшість повноважень переходить до іракського уряду, що спричинить зміну торгових партнерів. Тут може виграти Україна. На даний момент існує великий потенціал щодо українсько-іракського співробітництва в різних галузях. Обом країнам є що запропонувати одна одній. Україна може стати дуже корисною на стадії відбудови повоєнного Іраку.

Серед перспективних сфер залишаються співробітництво у військовій, нафтовій, авіаційній, сільськогосподарській, будівній галузях, у сфері освіти та відновлення іракської інфраструктури.

Ще один позитивний фактор, на українську користь, те що Україна тісно співпрацює з Іраном в гуманітарній галузі, в рамках міжнародних організацій, підтримує науково-технічне та торговельно-економічне співробітництво.

Тому цілком можливо, що Ірак в пошуку партнерів більш схилятиметься до компаній, які вже співпрацюють саме з ісламським ринком.

Ірак є одним з найбільших експортерів нафти в світі. Провідна галузь гірничої промисловості і взагалі економіки країни – нафтодобувна. На початку ХХІ ст. вона забезпечувала близько 3% світового видобутку нафти. У вартісному вираженні це складає понад 90% промислового виробництва країни.

Відомо, що до 2003 року Україна мала налагоджені відносини з Багдадом у питаннях імпорту та експорту. Експорт становив близько 300 млн. доларів (сільськогосподарські товари, металопродукція, труби, продукція машинобудування).

Після початку бойових дій всі контрольні питання по нафті перейшли до США, адже стратегічні інтереси США потребували тривалої військової присутності в Іраку з метою довгострокового впливу Вашингтона на решту найбільших нафтоекспортерів—членів ОПЕК — Саудівську Аравію, Іран та деяких інших, тобто контролю над світовими нафтовими цінами.

 

Завантаження коментарів...

Назад

Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Світ належить оптимістам, песимісти – тільки глядачі.

Ф.Гізо
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
 
 
Створення сайту - Іннеті