Інвестиції.орг

Kyiv, Jul 17 08:44 | London, Jul 17 06:44 | New York, Jul 17 02:44
Shanghai, Jul 17 14:44 | Tokyo, Jul 17 15:44 | Sydney, Jul 17 17:44

СТВОРЕННЯ СПРИЯТЛИВИХ УМОВ ДЛЯ БІЗНЕСУ

2774 дня назад (12-12-2010 17:44) - Ілона Чіркова


Однією з цілей місцевого економічного розвитку є збільшення приватних інвестицій, завдяки чому створюються нові робочі місця. Місцева влада має сприяти цьому процесу. Зусилля мають бути спрямовані як на допомогу новоствореним підприємствам, так і на стимулювання зростання існуючих підприємств і залучення приватних інвестицій з поза меж міста.

Однією з передумов для цього є створення сприятливого середовища для розвитку підприємництва.

В багатьох українських містах процедури державної реєстрації підприємницької діяльності й досі потребують багато часу та коштів. Одним з механізмів спрощення процедур реєстрації є створення єдиного офісу.

В таких офісах підприємець, який вирішив розпочати свою діяльність, може отримати всю необхідну інформацію, пройти всі адміністративні процедури, а також швидко отримати інформацію про існуючу правову базу. Сфера послуг єдиного офісу не обмежується наданням послуг щодо реєстрації юридичної особи. Єдині офіси можуть також надавати послуги щодо видачі дозволів, ліцензій, та інших подібних документів.

Серед можливих послуг єдиного офісу може бути наступне:

Реєстрація підприємства в одному місці
Консультаційні послуги з питань започаткування підприємницької діяльності
Підготовка та видача дозвільних документів
Узгодження форм і процедур, координація між місцевими органами
Надання інформації щодо оподаткування та вимог до звітування підприємців
Надання інформації щодо правової бази та державних органів, які працюють з підприємцями
Надання інформації з питань започаткування чи зміни діяльності підприємств
Гарячі телефонні лінії та Інтернет-портали для підприємців
Загальна освіта з питань підприємництва
Доступ до електронних баз даних
Розробка бізнес-планів, виконання ринкових досліджень

На мою думку, цей перелік не є вичерпним або обов’язковим до включення в перелік послуг всіх єдиних офісів. Як правило, єдині офіси не мають уніфікованого переліку послуг, він буде залежати від місцевих умов та наявних ресурсів. Після проведення відповідного аналізу кожне місто має визначити, яка з ділянок роботи є найбільш проблемною та на чому треба зосередити увагу в першу чергу. Також, може бути створено декілька структурних утворень, які будуть надавати різний комплекс послуг. Наприклад, реєстрацією підприємств буде займатися одна структура, а видачею дозвільних документів інша. Після аналізу місцевих умов, потреб та наявних ресурсів кожне місто має визначити для себе оптимальний варіант.

Я вважаю, що кожна міська рада має досить велику кількість різноманітних місцевих регуляторних актів. Іноді не всі з них актуальні та діють сьогодні. Проте підприємець має володіти інформацією щодо всіх діючих нормативних актів, якими регулюється його діяльність, а також про припинення чинності таких актів і про відсутність необхідності ними надалі керуватися. Також отримання цієї інформації не має займати багато часу та зусиль. Одним з способів вирішення такої проблеми є створення електронних баз даних документів. Такі бази даних можуть бути розміщені на сторінці міста в Інтернеті, щоб громадяни могли отримати інформацію швидко з будь-якого комп’ютера. Підприємцям може бути надана можливість користування комп’ютерами з Інтернетом в єдиному офісі чи іншій організації з підтримки бізнесу. Також, подібні бази даних можуть розповсюджуватися на електронних носіях, таких, як дискети чи компакт диски.

Позитивне висвітлення діяльності підприємців є одним зі стимулів їхньої ефективної роботи та співпраці з місцевою владою. Це також одна з важливих передумов встановлення публічно-приватного партнерства. Проведення таких подій є взаємовигідними як для підприємств, так і для місцевої влади. Для підприємства це важливий елемент кампанії зв’язків з громадськістю та рекламування його діяльності, для міста - отримання партнера та потенційного спонсора місцевих заходів.

 

Завантаження коментарів...

Назад

Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Ось чотири кроки до будь-якого великого досягнення: чітке планування, ретельна підготовка, позитивний настрій і робота з ретельністю.

Вільям Вард
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті