Інвестиції.орг

Kyiv, Dec 19 14:00 | London, Dec 19 12:00 | New York, Dec 19 08:00
Shanghai, Dec 19 20:00 | Tokyo, Dec 19 21:00 | Sydney, Dec 19 23:00

10 кроків успішного інвестування

2840 днів назад (11-03-2011 17:05) - Христина


Крок 1: Наведіть лад у своїх фінансах  

Переходити до інвестицій, не перевіривши стан своїх фінансів, це все одно, що стрибати в глибокий вир, не вміючи плавати. Зростання вартості життя, платежі по кредитних картах і просто кредитах можуть зжерти все, що ви запланували відкласти на інвестиції. На щастя, інвестиції не вимагають величезної стартової суми, але все ж таки треба мати щось, що можна інвестувати.  

Крок 2: Вивчіть базові принципи  

Вам не треба бути фінансовим експертом, щоб почати інвестувати. Але ви повинні вивчити базову термінологію, щоб приймати рішення, засновані на правильному розумінні інформації. Вивчіть, в чому різниця між акціями та облігаціями, ПІФами та депозитами. Ви також можете вивчити деякі економічні теорії, наприклад, питання оптимізації портфеля, диверсифікації та ринкової ефективності. Читаючи книги, написані успішними інвесторами, а також переглядаючи корисні сайти для початківців, ви набираєте відмінні стартові очки.  

Крок 3: Поставте мету  

Після того, як ви визначилися зі своїм інвестиційним бюджетом і набралися первісних знань, саме час поставити мету інвестицій. Незважаючи на те, що всі інвестори хочуть заробити грошей, у них є різні цілі й потреби. Цілі залежать від вашого віку, поглядів на життя і робочої біографії. 35-річний бізнесмен і 75-річна вдова мають зовсім різні потреби і розуміння того, скільки треба грошей і що з ними робити.  

Крок 4: Визначте допустимий для себе ризик  

Як сильно засмутить вас різке падіння вартості ваших інвестицій? Перед тим, як вирішити, які саме інвестиції вам підходять, вам треба зрозуміти, наскільки великий ризик ви готові прийняти на себе. Що вам більше подобається - ганяти на спортивній машині або читати, лежачи в гамаку в своєму саду? Ставлення до ризику зазвичай сильно залежить від віку, доходів і фінансових цілей. Одна справа - виграти на біржі, щоб купити нову плазму (а якщо ні - то і не шкода), інше - накопичити на пенсію.  

Крок 5: Знайдіть свій стиль інвестування  

У залежності від ставлення до ризику визначте, будете ви консервативні або агресивні. Найбільш консервативні інвестори тримають 70-75% своїх заощаджень у низькоризикованих активах, наприклад, держоблігаціях, а інші вкладають в "блакитні фішки". З іншого боку, найагресивніші інвестори на 80-100% капіталу купують акції.  

Крок 6: Дізнайтеся вартість інвестицій  

Чим більшу комісію ви платите за покупку активів, тим менший дохід отримуєте від інвестицій. Зазвичай пасивний метод інвестування передбачає найменші витрати, а трейдинг - найбільші. Брокери на фондовому ринку беруть комісію за операції. Для початківців-інвесторів з невеликими грошима, можливо, більш вигідно було б звернутися до найбільш "дешевих" брокерів або тарифів. Але в цьому випадку, швидше за все, сервіс буде обмежений, а будь-яка нестандартна дія зажадає додаткових платежів. Якщо ви інвестуєте в ПІФи, уважно читайте розділи договорів, присвячені знижкам і націнкам, а також платам за успішні інвестиції.  

Крок 7: Знайдіть брокера або керуючу компанію  

Вибір брокера або КК - одне з найважливіших ваших рішень. Головними критеріями відбору повинні стати бездоганна репутація, гарні результати діяльності на тривалих відрізках часу і відповідність тарифних планів вашому стилю інвестування.  

Крок 8: Виберіть об`єкти інвестицій  

Спочатку розділіть ваш капітал на три частини: для акцій, для облігацій і залишок готівки. Після цього перші дві частини розділіть на декілька більш дрібних частин для придбання декількох різних паперів. Готівкові вам стануть в нагоді для оплати послуг брокера і можливих додаткових покупок у майбутньому. Частки, в яких ви розділите гроші, залежать від вибраного вами стилю інвестування. За тим же принципом можна розділити капітал для інвестицій у ПІФи і депозити. Тема вибору конкретних паперів, звичайно, набагато ширша, ніж можна розповісти тут, тому читайте аналітику та інші джерела.  

Крок 9: Тримайте емоції в кулаці  

Не дозволяйте страху чи жадібності обмежувати ваш дохід або збільшувати збитки. Майте на увазі, що ваш портфель буде схильний до короткострокових коливань, іноді досить сильних. Як довготривалий інвестор, ви не повинні панікувати або надмірно радіти через ці флуктуації. Якщо ваш портфель примушує вас не спати ночами, можливо, варто змінити його так, щоб він більше відповідав вашому темпераменту (наприклад, зменшити кількість акцій і збільшити частку облігацій або депозитів).  

Крок 10: Переглядайте портфель  

На самому початку інвестування ви купуєте акції, паї або облігації відповідно до якогось плану, розподіляючи ризики і очікуваний прибуток. Але з часом може виявитися, що частина активів різко зросла, а частина - впала в ціні. Це змінює спочатку закладене в портфель співвідношення паперів, що порушує ваші плани. У цьому випадку треба провести ребалансування портфеля - продати частину активів, які здорожчали, і купити ті, що подешевшали, щоб повернути баланс на початковий рівень.

 

Завантаження коментарів...

Назад

Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Літом я часто їжджу на рибалку. Мені особисто подобається полуниця і вершки, але я помітив, що по якійсь дивній причині риби надають перевагу черв’якам. Тому на рибалці, не думаючи про свої особисті бажання, я насаджую на гачок не полуницю з вершками, а черв’яка, і приманюю цим рибу. Чому б не привертати увагу людей до себе за допомогою такого ж хорошого підходу? Для чого говорити про те, чого хочемо ми? Це по-дитячому. Безглуздо... Тому на землі немає іншого способу впливу на людей, окрім, як говорити їм про те, чого хочуть вони показувати їм, як це краще зробити!

Дейл Карнегі
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті