Інвестиції.орг

Kyiv, Jul 23 00:51 | London, Jul 22 22:51 | New York, Jul 22 18:51
Shanghai, Jul 23 06:51 | Tokyo, Jul 23 07:51 | Sydney, Jul 23 09:51

Виплата дивідендів від "Метінвесту"

2651 день назад (19-04-2011 14:20) - Ілона Чіркова


У березні-квітні відбулися збори акціонерів низки підприємств, що входять до групи "Метінвест", на яких були прийняті рішення про виплату щедрих дивідендів. До таких компаній відносяться Північний ГЗК (SGOK), Центральний ГЗК (CGOK), Інгулецький ГЗК і Харцизький ТЗ (HRTR).

Останній не тільки виплатив дивіденди за 2010 рік, але і направив на ці цілі нерозподілений прибуток минулих років.

Найближчим часом відбудуться збори акціонерів інших підприємств, що входять до групи - "Азовсталь" (22 квітня) і Авдіївського КХЗ (AVDK) (28 квітня). На порядку денному зборів, кожного з яких, стоїть питання розподілу прибутку минулих років.

Яка ймовірність того, що зазначені компанії ухвалять рішення про виплату дивідендів?

Нерозподілений прибуток за Авдіївському КХЗ (AVDK) становить 16,73 грн. на акцію, за "Азовсталі" - 1,87 грн., це 117% і 60% ринкової ціни акції, відповідно. На фоні очікувань виплати дивідендів 13-14 квітня котування Авдіївського КХЗ (AVDK) підскочили на 6,5%, "Азовсталі" - на 11%, підтвердивши біржову аксіому: зростання на чутках, фіксація на фактах.

Тому ідея дивідендів буде повністю відіграна, коли стане відомий результат зборів акціонерів на "Азовсталі" (22 квітня) і котування акцій відчують тиску з боку продавців.

Доводи на користь виплати щедрих дивідендів (на рівні 15-30% дивідендної прибутковості):

1. У 2011 році уряд планує провести приватизацію "Західенерго" (ZAEN) і "Днепроенерго" (DNEN), основним претендентом на держактиви є ДТЕК. СКМ через дивіденди "Метінвесту" може акумулювати кошти для участі в приватизації генеруючих компаній.

2. дивіденди можуть бути використані для обслуговування зовнішніх боргів або для проведення програми модернізації активів групи "Метінвест".

Доводи проти виплати дивідендів:

1. Відносно високий free float в "Азовсталі" (частка "Метінвесту" в статутному капіталі "Азовсталі" - 95,7%) і Авдіївському КХЗ (AVDK) (86%).

Мажоритарному акціонерові не вигідно ділитися нерозподіленим прибутком з міноритарними акціонерами. При цьому маючи оперативний контроль, нерозподілений прибуток можна виводити через трансферну освіту, яка активно використовується на цих підприємствах для оптимізації фінансових потоків всередині групи "Метінвест".

2. Авдіївський КХЗ (AVDK) за останні 3 роки дивіденди не виплачував. Останнє рішення про виплату дивідендів на "Азовсталі" було прийнято на зборах 25 жовтня 2008 року, акціонери направили 36% чистого прибутку 2007 року та 50% нерозподіленого прибутку 2006 року, або 0,309 грн. на акцію.

Ймовірність виплати дивідендів як "Азовсталі", так і Авдіївським КХЗ (AVDK) є досить низькою, але як спекулятивна ідея має право існувати.

 

Завантаження коментарів...

Назад

Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Хто кладе гроші в банк, не повинен забувати, що він просто пасажир, а кермо в руках у банку.

В.Швебель
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті