Фондові ринки
Індекс Dow Jones Indus. Avg впав на 0,88%, Nasdaq Composite знизився на 1,21%, S&P 500 втратив 0,61%, а S&P/TSX Composite Index - 0,05%. Мексиканський Mexico IPC Index впав на 0,86%, а бразильський Bovespa Index - на 0,47%.
Сьогодні фондові ринки знову знизились, внаслідок росту цін на нафту вище 100 доларів за барель. Така ціна, на думку аналітиків може нівелювати перспективи економічного зростання. Завтра очікується інформація про первинні звернення по допомогу з безробіття, замовлення на товари тривалого користування та зміна запасів нафти у США. Однак, мабуть, найбільший вплив на ринки матиме розвиток ситуації в Північній Африці.
Валютні ринки
Сьогодні долар США втратив свої позиції до основних валют на світовому валютному ринку. Євро зріс до $1,3747. Британський фунт піднявся до $1,6210. Долар щодо єни знизився до 82,4930.
Долар знизився на фоні спекуляцій, що ЄЦБ та Банк Англії намагатимуться боротись з інфляцією політикою дорогих грошей з підняттям процентних ставок, чого зараз не можна очікувати від ФРС. Євро зріс проти долара до 3-тижневого максимуму, а фунт підскочив через збільшення імовірності підняття процентних ставок.
Товарні ринки
На Нью-йоркській товарній біржі (NYMEX) ціни на травневі ф’ючерси на поставку нафти марки WTI зросли до 100,38 доларів за барель, а марки Brent - до 111,87 доларів.
Нафта виросла, торкнувшись позначки 100 доларів за барель, внаслідок повстання в Лівії, що загрожує припиненням поставок нафти з цієї країни, котра є третьою по величині поставок нафти в Африці. Існують побоювання, що невдоволення владою перекинеться на інші країни-постачальники нафти в Північній Африці. Нафта зросла до максимуму за 2 роки.
На COMEX (підрозділ Нью-йоркської товарної біржі) лютневі ф’ючерси на золото зросли в ціні до 1412,5 доларів за унцію, а на срібло - до 33,640 доларів. Ціна на лютневі ф’ючерси на мідь знизилась до 4,2645 доларів.
Золото зросло, демонструючи найдовше зростання протягом 6 місяців, на фоні зростання напруження на виникнення повстання в Лівії. Це підвищило попит на дорогоцінні метали як засоби страхування ризиків. Срібло зросло до максимуму з 1980 року. На думку аналітиків золото продовжуватиме зростати через зовнішні фактори, ризики інфляції та повернення інвестицій. Мідь впала до чотирьох-тижневого мінімуму на фоні спекуляцій, що відновлення економік буде зірване заворушеннями в Північній Африці та Близькому Сході, а також через зростання цін на нафту.